Skocz do zawartości
Lakos

Jaką kartę pod R5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jurekk napisał:

Wystaczy zajrzeć w tematy awarii.90 procent tych frezow to ryzeny 1000 i 2000

Przez te kilka lat nazbierało sie tego troche.

Na odwrót.Ja uwazam ze jesteś bardzo nieszczęśliwy jak nie zauważyłeś różnicy miedzy 10900. xD

:rotfl::boink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, xtn napisał:

Dla mnie to zachcianka, a nie że coś mi nie działało. Wymieniłem Ryzena 1700, którego miałem z Radeonem RX5700xt na i9-10900F bo trafiłem promkę za 1300zł, żal było nie brać. Spadki 0,1% czasami się pokazują w AF, a w płynności gry tego nie widać, szczególnie przy grach TPP. Nie ma czego badać, trzeba grać. 

6fps to można na OC CPU/GPU zrobić, a nie proca zmieniać. 

Ta ta ta. Zachcianka. Tu mi jedzie czołg. Też miałem Rysia 1700 i wiem jak kaleczył. A w połączeniu z Radeonem tej generacji dopiero. I fpsy naprawdę dropiły ostro z lowsami.

Oj zupełnie inne poczucie płynności.

Raczej nie ma to znaczenia czy TPP czy FPP - zależy od gry po prostu na co nacisk kładli twórcy w optymalizacji. Nie wierzę w brak spadków do 40 fps (0.1%) w AC Origins na 1700 + 5700 XT w full HD. Mam nawet gdzieś film.

No i co? Jaki komentarz? I to mimo ramu 3600Mhz i mimo 2700 a nie 1700.

68 fps średnia ze spadkami poniżej 60 fps to nie jest nawet poziom 1070 GTX. A tu nawet lowsy nie były mierzone, a pewnie 30 fps było...

A mówimy o 5700 XT, który potrafił ubić 2070 Super w wielu grach.

Więc tak, proc ma znaczenie. I zmiana karty nic nie da, a wydasz na to krocie.

Ale jak mówisz Tobie mało co przeszkadza...

Mi by przeszkadzało mieć odczucia wydajności sprzętu wiele tańszego i tak, tylko z powodu proca.

No ale spokojnie. Ja znam ludzi, którzy mają 3060Ti + Intel 4460 + ram 2133mhz, mają spadki do 30 fps i są zadowoleni. Ale to nie znaczy, że tak ma być i że warto.

Edytowane przez ProudGamer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ProudGamer napisał:

No i co? Jaki komentarz? I to mimo ramu 3600Mhz i mimo 2700 a nie 1700.

68 fps średnia ze spadkami poniżej 60 fps to nie jest nawet poziom 1070 GTX. A tu nawet lowsy nie były mierzone, a pewnie 30 fps było...

bajki opowiadasz

low nie spadał poniżej 80fps

4oIy4ai.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to z NVIDIA. Na 10850k mam 130 fps z Radeonem i 195 z NVIDIA w origins 

Przy bramie to ja miałem 150 fps plus gdzie Radeon to nie wiem może z 100 xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestańcie się kłócić, zamiast tego zaproponujcie autorowi tematu wymianę platformy na i5 12400f & jakąś B660  i problem zniknie. Albo niech sprzeda 2600 i kupi 5600 👌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Tornado3 napisał:

bajki opowiadasz

low nie spadał poniżej 80fps

4oIy4ai.png

Po primo lowsów nie masz tu zmierzonych, a które należy odróżnić od miminalnego fps. To zupełnie inne miary.

Po drugie nvidia jak dobrze wspomniał inny komentujący. Co nie zmienia faktu, że na Ryzenie 3600 czy 5600 byłoby sporo więcej fps. Ale akurat przy 90 fps to nie ma znaczenia, bo odczucie byłoby podobne na monitorach 60 czy 75hz. Gorzej jak masz 144, to COŚ TAM się czuje jednak różnicy po zmianie proca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej grze na 1600 AF stock fps 1% low miałem spadek do 42fps, po OC CPU 49fps, a z pamięciami 3533MHz CL14 55fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam jeszcze pokazać fallouta 4 na ryzenie 1600/2600 :] w cs go przykładowo też już od dobrych 3 lat nie gra się komfortowo na zen/zen+ bo tam do płynnej gry potrzeba przynajmniej 200fps gdzie w tym przypadku są dropy do 100 przy większej ilości graczy, także tam tego xD niektórym wystarcza do 60/75hz ale jest mega nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autor kartę kupił więc temat można zamknąć - Jak chcecie dalej ciągnąć wątek Ryzena to nie tu ;)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...