Skocz do zawartości
Seledynowy Pou

Zasilacz najlepiej modularny ale nie koniecznie do Ryzen 53600 oraz rtx 3060Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić zasilacz do obecnego zestawu, przedział cenowy 300 do max 400 zł. Przypuszczam, że trzeba celować w 650 Wat.

Co szanowne grono forumowiczów poleci? Oczywiście chcę by zasilacz był cichy i miał w miarę długą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Core w opcji modularnej lub nie:

https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-seasonic+core

Pure Power 11 w opcji modularnej bądź nie:

https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-pure+power+11+600w

Trafiają się też dobre promki na Corsairy RMx 2018 i Fractale Ion+ Platinum i w podobnej kasie do powyższych są pod każdym względem lepszymi opcjami.

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za informacje, wziąłem jednak zasilacz z większym zapasem MSI MPG A850GF :) i zmieściłem się w budżecie :)

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zasilacz - dobry i cichy. Przy budżecie 300-400 zasilacz za 669 zdecydowanie mógł okazać się kuszący :D Jednak po niedawnej aktualizacji normy ATX nie patrzyłbym zbyt przyszłościowo na obecne na rynku zasilacze, więc też nie kupował niczego więcej niż po prostu dobry typu powyższe i adekwatny wobec obecnie posiadanego sprzętu - czyli w twoim wypadku starczającą z zapasem 450-Watową jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, jednak nauczony doświadczeniem nie chcę oszczędzać na zasilaczu.

Zrobię tak, do i5 12600KF oraz RTX 2070, w przyszłości albo 3080 albo przyszła generacja kart graficznych pójdzie msi mpg 850W

Do Ryzena 5 3600 oraz narazie gtx 970 pójdzie obecny który posiadam czyli Seasonic FOCUS Plus Gold 650W a w przyszłości zakup jakiegoś rtx 3070 jak stanieją.

Myślę, że będzie to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o nowy standard zasilania kart graficznych to zobaczymy, jak to będzie. Czy faktycznie seria 4000 będzie wymagała nowego typu zasilacza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EDIT: Umknęła mi ta twoja myśl ,,Tak, masz rację, jednak nauczony doświadczeniem nie chcę oszczędzać na zasilaczu."

Polecone zasilacze to opcje dalekie od oszczędności, bo po prostu dobre: dobre jakościowo, dobre elektrycznie, z działającymi zabezpieczeniami, ciche i z długimi gwarami - tu nie ma się do czego przyczepić. Osobiście wręcz nie dopłaciłbym do niczego lepszego w przypadku - zakładam - kompa do gierek, ale jeśli oczekujesz, że zasilacz posłuży bezawaryjnie dziesięć lat, to dopłacając do lepszego faktycznie zwiększasz na to szanse.

Właśnie obecny problem z zasilaczami polega na tym, że wiadomo, jak to będzie z zasilaczami, a nie wiadomo z kartami - tj. kiedy producenci grafik zdecydują się na wprowadzenie nowych wtyczek. Od ich strony wydaje się, że raczej nie powinno być im z tym spieszno, bo przecież woleliby sprzedawać karty, które nie wymagają wymiany zasilacza, ale ciężko powiedzieć, czy będzie to zależne od ich woli. I właśnie ta niepewność stoi za moim poglądem w temacie kupowania zasilaczy na zapas. Jednak przy chęci przesiadki z 2070 na 3080 ten MSI to odpowiedni wybór, ale pozostaje dyskusyjna kwestia sensu kupna - powiedzmy - high-endowej karty pod koniec generacji.

Edytowane przez Jurand ze Spychowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu z tytułu wątku dobre 550w by ci w zupełności wystarczyło ze sporym zapasem mocy np corsair rmx 550

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 18:38, Send1N napisał:

Do zestawu z tytułu wątku dobre 550w by ci w zupełności wystarczyło ze sporym zapasem mocy np corsair rmx 550

Tym bardziej, że  jest na Amazonie za 310zł a bywa taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 10:34, Jurand ze Spychowa napisał:

. kiedy producenci grafik zdecydują się na wprowadzenie nowych wtyczek.

Już są nowe wtyczki w 3090ti, no i oczywiście są przejściówki w zestawie, jak nie będzie w zestawie to kart to się zawsze będzie dało dokupić. Z reszta już teraz w paru 3070 miałem 12 pin wejście, gdzie są przejściówki w zestawie. Natomiast 850w przy wzroście poboru kart to jak najbardziej ma sens przy wymianie gpu co 2-3 lata, taki rtx 5070 pewnie będzie na 350w:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

 Natomiast 850w przy wzroście poboru kart to jak najbardziej ma sens przy wymianie gpu co 2-3 lata, taki rtx 5070 pewnie będzie na 350w:)

Zależy w jaki segment kart graficznych sie celuje. Jak ktoś siedzi na kartach ze średniej półki(większość) i nie gra w 4K to mu taki zasilacz nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 10:12, wrobel_krk napisał:

Już są nowe wtyczki w 3090ti, no i oczywiście są przejściówki w zestawie, jak nie będzie w zestawie to kart to się zawsze będzie dało dokupić. Z reszta już teraz w paru 3070 miałem 12 pin wejście, gdzie są przejściówki w zestawie. Natomiast 850w przy wzroście poboru kart to jak najbardziej ma sens przy wymianie gpu co 2-3 lata, taki rtx 5070 pewnie będzie na 350w:)

Jeśli dobrze pamiętam, te przejściówki będą powerlimitować karty do 525W. Czyli nic Ci po np. 850W zasilaczu, bo karta pociągnie z niego maksymalnie 450W, więc nic Ci po pozostałym 400W w typowym kompie do gierek, który ciągnie poza kartą dodatkowo może 150W. Coś mi świta, że coś tam też było o kolejnych powerlimitach, które mają być sztywno ustalone na kablu 16-pinowym względem mocy zasilacza - na zasadzie, że zasilacz 550W będzie mógł podać tym kablem mniej niż zasilacz 650W. Rozchodzi się o te cztery piny na nowej wtyczce, które odpowiedzialne są za komunikację karty z zasilaczem (ile zasilacz ma W; czy jest 5.0, jaką kartę zasila) i wróżenie z fusów, jaki pobór będą miały karty za dwa, trzy lata. Podejrzewam, że wymiana zasilacza dotknie jedynie chcących podłączyć do niego kartę >525W, ale w związku z (chyba) brakiem stanowiska ze strony producentów grafik pewności tu nie ma z niczym. Też mało interesował mnie temat ATX 3.0, więc może coś powyżej pokręciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Czyli nic Ci po np. 850W zasilaczu, bo karta pociągnie z niego maksymalnie 450W

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-3090-ti-suprim-x/38.html

Sama karta może 511w pociągnąć, w skokach 20ms nawet 567w, tutaj testują na przedłużkach więc teoria rożni się od praktyki. 500w karta + 150w reszta kompa to już 650w. Zapas 200w się przyda. Tylko jak mówisz wróżenie z fusów czy taka 5070 będzie ciągnąc tyle co 3090ti, ale za tą cenę warto było brać 850w, sam brałem 860-w bo miałem platynę za 500zł okazyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Przy 850W i RTX 3090 w niektorych przypadkach potrafi sie wlaczyc zabezpieczenie, takie są skoki. Ja kupilem 1000W na przyszla generacje. Zasilacz i tak jest najbardziej wydajny w okolicach 40-70%, nawet bardziej 40-50%

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 750 i z 430 watowym gpu i 200 cpu nic nie wyłączało.Bym rzekł ze obciążenie 80 procent

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, jurekk napisał:

Ja mam 750 i z 430 watowym gpu i 200 cpu nic nie wyłączało.Bym rzekł ze obciążenie 80 procent

Nie wiem o jakim GPU mowisz, ale poprostu Ampere ma taka architekture ze ma bardzo duze peaki i ogolnie wymagania pradowe.

https://forum.corsair.com/forums/topic/165178-rm850x-shuts-down-from-3090-fe-power-spikes/

https://forums.evga.com/PC-Reboots-randomly-under-load-after-Upgrade-of-GPU-m3462627.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080suprim 370/430w.Mi nic nie szut dawn.Sztuczne obciążenie furmark i occt jednocześnie 728w z gniazdka czyli zasilacz jakieś 650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wrobel_krk napisał:

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-3090-ti-suprim-x/38.html

Sama karta może 511w pociągnąć, w skokach 20ms nawet 567w, tutaj testują na przedłużkach więc teoria rożni się od praktyki. 500w karta + 150w reszta kompa to już 650w. Zapas 200w się przyda. Tylko jak mówisz wróżenie z fusów czy taka 5070 będzie ciągnąc tyle co 3090ti, ale za tą cenę warto było brać 850w, sam brałem 860-w bo miałem platynę za 500zł okazyjnie

Podejrzewam, że z te 525W nie uwzględnia peaków. Tj. podłączysz kartę standardowo ciągnącą np. 600W i Ci ją spowerlimituje do 525. Co do zapasu to pewnie, że warto nawet spory mieć, bo mniej męczysz zasilacz czy ciszej. Ogółem rozumiem przerośnięte zasiłki u użytkowników 3080 i wyżej, bo to już entuzjastyczne zabawki, które raczej zastąpią kolejnymi 80 i które raczej żreć będą jeszcze więcej. A przy kosztach takiego podejścia nawet ewentualna wymiana zasilacza nie powinna zaboleć. Jednak nie szalałbym teraz z zasilaczem w przypadku kogoś, kto liczy, że zapasik sprawi, że posłuży z dziesięć lat, więc przez dziesięć lat nie będzie trzeba wydawać kasy na zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba najlepiej o tym, jak bardzo wypada miec przerosnieta zasiłke przy obecnych kartach swiadczy chyba ten nowy standard ATX 3.0 zasilaczy. Miedzy innymi wymaga on, zeby zasilacz wytrzymywal peaki 2x wartosci ciaglej zasilacza. Czyli w standardzie ATX 3.0 zasilka 850w musi wytrzymac 1700w.

HE5hDzmwzLYZpXsYbSQF2E-970-80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Podejrzewam, że z te 525W nie uwzględnia peaków. Tj. podłączysz kartę standardowo ciągnącą np. 600W i Ci ją spowerlimituje do 525. Co do zapasu to pewnie, że warto nawet spory mieć, bo mniej męczysz zasilacz czy ciszej. Ogółem rozumiem przerośnięte zasiłki u użytkowników 3080 i wyżej, bo to już entuzjastyczne zabawki, które raczej zastąpią kolejnymi 80 i które raczej żreć będą jeszcze więcej. A przy kosztach takiego podejścia nawet ewentualna wymiana zasilacza nie powinna zaboleć. Jednak nie szalałbym teraz z zasilaczem w przypadku kogoś, kto liczy, że zapasik sprawi, że posłuży z dziesięć lat, więc przez dziesięć lat nie będzie trzeba wydawać kasy na zasilacz :D

No właśnie. 4080 będzie bardziej energooszczędna. Nie dostanie chipu 102 jak w 3080 tylko 103 a to z oczka 300wat maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...