Skocz do zawartości
konrado5

Dual Channel w Dell Latitude e7250

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa Dell Latitude E7250. Mam wystarczająco dużo RAM na moje potrzeby 8 GB. Niestety okazało się, że jest to tylko jedna kość, a co za tym idzie pamięć pracuje w trybie single channel.
Czy dużo by ten laptop zyskał na wydajności, gdybym dokupił drugą kość 8 GB? Szczególnie mnie interesuje zmniejszenie zużycia CPU podczas oglądania filmów w jakości 1080p 60fps  na Youtube. Dodatkowo mam wrażenie, że pod Linuxem trochę karta graficzna nie wyrabia. 

Czy ta kość pamięci, którą obecnie mam nie jest najszybszą przez ten laptop wspieraną? Pytam, bo na allegro znajduję pamięci taktowane 1600 Mhz, a tu ejst napisane "Max Bandwidth" 800 Mhz. 

spd.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie kolejnej kostki na pewno wpłynie na poprawę wydajności zintegrowanej karty graficznej, użycie procesora spodziewam się pozostanie bez zmian.  Frequency 800 które widzisz to ram 1600Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym, to ten sam model.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, tomcug napisał:

Niczym, to ten sam model.

Znalazłem na zdjęciu z pierwszego linka PC3L-12800S-11-13-FP, a na zdjęciu z drugiego PC3L-12800S-11-11-FP. Co oznacza ta ostatnia liczba?  Czy nie będzie problemu z dual channel, jeśli dwie kości będą mieć różną tę liczbę? 

Edytowane przez konrado5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ta ostatnia liczba, nie mam pojęcia, ale mam w starszym lapku MSI GX60 dwa moduły RAM, które się właśnie tym różnią i wszystko działa ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, konrado5 napisał:

Znalazłem na zdjęciu z pierwszego linka PC3L-12800S-11-13-FP, a na zdjęciu z drugiego PC3L-12800S-11-11-FP. Co oznacza ta ostatnia liczba?  Czy nie będzie problemu z dual channel, jeśli dwie kości będą mieć różną tę liczbę? 

Nie będzie problemu, nawet jakbys wsadził drugi moduł np 4gb to też by działało (w trybie flex) Warto tez zwrócic uwagę że twoj ram jest dual rank więc warto dokupić drugie 8 gb też DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 i 8 GB to chyba tylko DR wchodzi w grę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Send1N napisał:

Nie będzie problemu, nawet jakbys wsadził drugi moduł np 4gb to też by działało (w trybie flex) Warto tez zwrócic uwagę że twoj ram jest dual rank więc warto dokupić drugie 8 gb też DR

Ta pamięć jest dual rank?
https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-ddr3l-8gb-micron-1600mhz-cl11-12092491705

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N I to jest dokładnie ten model, co mam (widoczny w CPU-Z)? W CPU-Z nie są widoczne początkowe litery MT. Jak rozumiem to kod producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc identyczny, ważne aby było to samo napięcie i taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...