Skocz do zawartości
xrealy

GPU do sparowania z R5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w końcu po absolutnych wiekach przesiadywania na leciwym sprzęcie przychodzi czas na spróbowanie czegoś z pazurem, choć aktualna sytuacja rynkowa nie napawa optymizmem i nikt nie wie jak będą wyglądały ceny w najbliższych miesiącach - pora na zakup solidnego GPU.

Sprawa jest następująca: GPU tak jak w tytule będzie parowane z Ryzenem 5 3600, po głowie mi chodzą dwa modele - RTX 3060 od MSI z serii Gaming X za 2,3k lub Palit RTX 3070 Gaming Pro za 3,4k.

Aktualnie siedzę na 1080P,  może w niedalekiej przyszłości dołożę monitor 1440p ale póki co o tym nie myślę. 

Rozsądek mówi żeby brać 3060 mając na uwadze bottleneck i w tym przypadku możliwy brak takich dolegliwości, serce prosi o 3070 i spokój na kilka lat. 

Siedzi ktoś może na wyżej wymienionych kartach?

Znajdzie się tu jakiś ekspert co przepowie jak się będą miały sprawy z kartami w najbliższych miesiącach/latach? może hold na tą chwilę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 3060 na monitorze 1440p , i ogolnie bardzo podobny config do Twojego. Sprawa jest bardziej zlozona:p. 3060 do 1080p bedzie spoko nawet na kilka lat do przodu. W 1440p tez nawet daje rade ale juz trzeba w nowszych grach zejsc z ustawieniami na srednie. Jesli chcesz w niedalekiej przyszlosci przejsc na 1440p i miec spokoj na kilka lat to wtedy 3070 albo 3060ti. Ogolnie jestem zdania ze jesli nie wymienia sie karty co rok czy dwa to najlepiej kupic cos najmocniejszego w posiadanym budzecie w granicach rozsadku i nie przejmowac sie bottleneckiem.Zawsze to bedzie jakis zapas mocy na przyszlosc np przy wymianie monitora albo calej platformy na nowsza. Jednak istotne jest jak szybko przejdziesz na 1440p i w jakie gry glownie grasz. Co do cen to nie ma co gdybac , narazie troche potanialy ale nikt nie wie co bedzie za pol roku czy rok, oprocz kursu bitcoina dochodzi inflacja i ogolna drozyzna wszystkiego. Niedlugo co prawda premiera rtx 40x0, ale nie wiadomo jak bedzie ze skokiem wydajnosci , dostepnoscia i cenami.Wiec chyba lepiej kupic i cieszyc sie nowa karta bo czekac mozna w nieskonczonosc

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xrealy napisał:

Rozsądek mówi żeby brać 3060

I tak zrób. Na dziś ci wystarczy. Kuriozalne ceny GPU powoli, bardzo powoli, sie kończą. Im droższą kartę kupisz, tym bardziej stracisz na spadku cen.

ewentualnie bym rozważył 3060ti, bo jest sporo szybsza a niewiele droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060ti byłby OK.

Do 1080p aż za dużo, a 1440p jest na styk przy wysokich ustawieniach gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xrealy napisał:

RTX 3060 od MSI z serii Gaming X za 2,3k

gdzie można gamingx kupić za 2,3 ? chyba używkę...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" dobra cena " jak za gamingx, wczoraj były zotac 200zł taniej, to się wszyscy rzucali, tyle na pewno warto dopłacić

LHR ma znaczenia/miał tylko przy kopaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tu Palit 3070 z kolei, powinienem podać linki skoro mowa o tych kartach - https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-3070-gaming-pro-12151701902?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=fe239bfe25f0cd31b79f38103cdd93e9

Jeśli o grach mowa i do czego będzie wykorzystywany potencjał tych kart to przede wszystkim: Apex Legends, DayZ i ewentualnie od biedy czasem CS:GO / Battlefieldy.

 W temacie gier AAA nie siedziałem praktycznie nigdy bo nie miałem niczego co by mi umożliwiło taką zabawę, ale skoro ma się to niedługo zmienić to wypadałoby ograć najświeższe tytuły (CP 2077, RDR2) oraz te nadchodzące

Edytowane przez xrealy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pokój mi się zatrząsł, zamówiłem właśnie RTX 3070 od Palita za 3400, to na dziś jedyna karta która wydaje mi się nie wymusza upgrade'u jakiegokolwiek komponentu w moim piecu zachowując maksymalną wydajność GPU. 

Nie zachęciły mnie rumorki nt. poboru prądu kart Ady, do tego nikt nie wie jak sytuacja będzie wyglądać na premierę. Cóż, być może przyjdzie niebawem moment by zapłakać nad swoim losem i głupotą, anyway, lets play some games.

 

Edytowane przez xrealy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz w szoku, jak wydajność poleci do góry względem obecnego GTX950 :E

Tylko przydałoby się coś zrobić z RAM, bo jest dość wolny.

Poszedłeś na całość z grafiką, a RAM został na 3000mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Cruciale fajnie się kręcą więc można się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobrze że mi o Ramie przypomnieliście :D

Zanim karta dojdzie spróbuje się za to wziąć i potestować czy przybędzie nieco klatek, z tego co pamiętam AMD udostępniało narzędzie do łatwego kręcenia Ramu? Ryzen Masters?

Może jeszcze OC R53600 by się opłaciło? Tylko nie jestem pewny czy Pure Rock podoła, jak bedzie trzeba to i do Dark Rocka sie dołoży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no bez przesady. Na dziś 16GB to w zupełności starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma balistixy 3000 CL15 podkręci je ile CPU pozwoli ;) z CL16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xrealy napisał:

Może jeszcze OC R53600 by się opłaciło? Tylko nie jestem pewny czy Pure Rock podoła, 

podoła, te cpu poprzez swoją budowę i tak mają największy problem z transferem ciepła względem chłodzenia powiedzmy za 100zl a takim za 400 jest minimalna różnica, OC to nie tylko pompowanie napięcia do oporu ile wlezie ale często da sie uzyskać lepszy wynik na niższym V niż fabryka daje :E mimo wszystko jakbyś nie skalibrował tego zestawu to o pełnym napędzeniu 3070 w każdym scenariuszu zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No pany, karta już siedzi w budzie i powiem szczerze że nie mały szok przeżyłem :)  Odebrałem po południu i wsadziłem ją dopiero teraz, żyłem w nadziei że nie otworzę pudełka i zwrócę to jak najszybciej bo kto normalny kupuje 2 letnią kartę kilka chwil przed premierą nowej generacji, do tego w zawyżonej cenie >.<

Fakty i wnioski są takie, że w świecie technologii dzisiejszych czasów nie ma czegoś takiego jak "czekanie", tu ciągle się coś zmienia, przyjdą Lovelasy klasę lepsze i tak samo pożegna ich nowy następca. Mnie ta karta styknie do moich potrzeb na absolutnych lat kilka, dodam też fakt że nie czuję większej potrzeby na teraz zmieniać czegokolwiek w komputerze, co innego gdybym hapnął się na Adę.

Możecie sobie teraz wyobrazić jak wygląda przesiadka z GTX 950 na takiego świniora :E

Prawdopodobnie szybciej rozważę kupno monitora 1440p, szkoda marnować potencjał.

Co tam do nadrobienia polecacie? :E

 

 

Edytowane przez xrealy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Włącz sobie skalowanie rozdzielczości w sterowniku opcja "DSR wspołczynniki na 1.78x" co da ci z fhd 2560x1440 i bedziesz miał imitacje 1440p :E ?oczywiście jakość obrazu nie będzie taka sama (ale lepsza niż fhd) bo ppi zostaje dalej to samo ale zobaczysz podglądowo jaki spadek wydajności cię czeka ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...