Skocz do zawartości
Frythyr

Karta microSD 16GB w smartfonie, przestała zapisywać dane

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Ostatnio przyszedł do mnie znajomy z takim problemem, że nie może usunąć zdjęć z telefonu. Trochę grzebałem w opcjach, szukałem jakichś synchronizacji z chmurą, ale wszystko było wyłączone. Spróbowałem zrobić nowe zdjęcie i okazało się że nie jest ono zapisywane. Przeglądać galerię dało się bez problemów.

Włożyłem kartę do czytnika w komputerze w celu skopiowania zdjęć, lecz przestaje ona być widoczna zaraz po skopiowaniu/otworzeniu jednego pliku.

Podczas kopiowania pojawia się taki komunikat:

Błąd 0x80070022: W stacji umieszczono niewłąściwą dyskietkę.
Włóż dysk %2 (numer seryjny woluminu: %3) do stacji: %1.

Dodam, że można skakać po folderach chyba do woli. Widok plików "Duże ikony" działa, wczytują się miniaturki zdjęć.

Model karty: SanDisk Ultra microSDHC 16GB C10 A1 UHS-I

 

Jak skopiować te dane? Skoro miniaturki się ładują poprawnie to chyba jest jakiś sposób na skopiowanie całości?

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karta zdechła. SanDisk ma ukryty mechanizm że jak kontroler wykrywa degradacje to przechodzi w tryb read only tyle tylko że robi to zbyt późno i danym można powiedzieć często papa. Te ultra są na pierwszej generacji qlc i że tak powiem są do d...., 2 miesiące temu padała mi w ten sposób z tej samej serii co twoja tyle ze 2565GB a wywaliłem na nią trzy stówy prawie

Edytowane przez _Unix_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frythyr napisał:

Jak skopiować te dane? Skoro miniaturki się ładują poprawnie to chyba jest jakiś sposób na skopiowanie całości?

Możesz spróbować wykonać kopię posektorową karty z logiem i pomijaniem problematycznych miejsc. Albo kopię wsteczną. Choć pewnie zajmie to mnóstwo czasu. Firmy odzyskujące dane mają na to swoje patenty i póki karta jest wykrywana może być to lepsza opcja, która jeszcze nie będzie kosztowna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potraficie może wytłumaczyć jak to działa, że miniaturki zdjęć wczytują się w eksploratorze poprawnie, od każdego pliku po kolei? Jak to dokładnie się dzieje? Przecież aby wyświetlić miniaturkę zdjęcia jako ikonę pliku musi on zostać odczytany. Liczyłem na to, że właśnie tutaj będzie jakaś szansa.

19 godzin temu, _Unix_ napisał:

2 miesiące temu padała mi w ten sposób z tej samej serii co twoja tyle ze 2565GB a wywaliłem na nią trzy stówy prawie

W twoim przypadku udało się skopiować dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Frythyr Nie wszystkie, uratowałem tyle ile się dało zanim całkiem padła, co zabawniejsze tydzień potem padł mi czytnik z tej samej firmy a był nowy ?

Aha, gwarancje tej firmy to sobie można wsadzić

Wiec ode mnie sandisc dostaje bana, łatkę "chińskie drogie gówno" i trzymam się tylko kingstona, goodram czy nawet adata bo z nimi problemu nigdy nie miałem

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dość dobre doświadczenia z marką SanDisk, ale może też nie korzystam z kart i pendrive'ów na tyle intensywnie aby miały mnie dość.

 

Wracając do pacjenta. Ponieważ w telefonie znajomego dało się normalnie przeglądać zdjęcia postanowiłem sprawdzić jak będzie to wyglądać u mnie - także się dało.

Podłączyłem więc telefon pod PC i skopiowałem cały folder ze zdjęciami bez problemów.

Wcześniej jeszcze chciałem sprawdzić jak to będzie wyglądać na Linuxie, ale telefon był szybszą opcją.

 

Jakie wnioski można z tego wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem kartę na Linuxie (ten sam PC, ten sam czytnik) i okazuje się że także można przeglądać i kopiować zdjęcia.

Tak więc odczyt na Androidzie i Linuxie desktopowym działa, na Windows nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frythyr Miałeś szczęście, moja ani na windows ani android ani linux, nawet konsolą nie szło bo padła całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...