Skocz do zawartości
naczelnik5

RTX 3060 Ti PNY GamingRevel EpicX - potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Potrzebuje na szybko opinie o tej karcie. Moge ją dostać w niezłej cenie to raz a dwa że ma wysokość 4 cm a tylko taka mi się zmieści ( karta sieciowa nie pozwala na więcej) . Teraz mam RTX 3060 Palit Dual i jestem zadowolony. Czy ten PNY będzie lepszy/gorszy/taki sam jak Palit? Na bank będe robił undervolting i hałas jakoś bardzo mi nie przeszkadza, ale ciekawi mnie jak te PNY się ma jeśli chodzi o jakość wykonania ( wiem ze Palit też nie grzeszy wykonaniem, ale ta PNY na zdjeciach wyglada troche tandetnie:P) , awaryjność itp? W tej samej cenie co PNY moge miec MSI GamingX i brał bym ją bez pytania ale jest za gruba o 1cm i nie wlezie:(

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką kartę od PNY z tego co pamiętam ma @addept lecz nie tan model, zapewne kultura pracy będzie podobna.

Zagadaj na PW albo zaczekaj aż sam odpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam PNY, ale RTX 3070 Ti i nikomu nie polecam, bo kulturalny model na tle swoich rywali to to nie jest. Gorący i głośny,  nawet po UV, chociaż bardzo wydajny. 

Oczywiście RTX 3070 Ti jest dużo gorętszą kartą niż RTX 3060 Ti, więc nie ma co porównywać, tylko znaleźć sobie testy akurat tego upatrzonego modelu, aczkolwiek mamy tutaj tylko dwa wentylatory, a ja z bym dwóch wentyli na RTX 3060 Ti unikał jak ognia, no chyba, ze jest to jakaś porządniejsza marka (np. Asus). Ten tutaj wygląda bardzo plastikowo, raczej bym się na niego nie skusił. 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ma byc cienka szukaj GB Vision. Evgi 3060ti xc ci nie polecę bo jest gorąca jak diabli.

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to może z innej beczki. Czy da się wygospodarować  więcej miejsca na grubszą karte? Obecnie jest na styk i wygląda to tak : FOTO jak na moje to bez wymiany płyty nic się nie da zrobić. Myślałem żeby karte wifi podpiąć jakoś przez riser ale też chyba nie ma za bardzo jak  ? raz że nie ma gdzie wpiąć karty z riserem, dwa że nawet wtyczka kątowa by przeszkadzała. Ale może jakaś mądra głowa coś wymyśli. Jakby dało radę to brałbym MSI GamingX a jak nie to chyba zaryzykuje z tym PNY. Wymiana płyty raczej nie wchodzi w grę

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X jest świetny - miałem tę kartę.

Tylko drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, leven napisał:

Tylko drogi.

nie wiem za ile ta pny, ale na fb po 2900, a gamingx w kr za 2999.. 100zł różnicy,a niebo a ziemia

teraz masz palita duala, a 3060ti od palita jest większy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, mimuszek napisał:

nie wiem za ile ta pny, ale na fb po 2900, a gamingx w kr za 2999.. 100zł różnicy,a niebo a ziemia

teraz masz palita duala, a 3060ti od palita jest większy ? 

problem jest taki ze gamingx nie zmiesci mi sie w kompie, takto nie bylo by tematu. A tylko gamingx lub ten pny mam okazje kupic troche taniej  nowki ze sklepu za niecale 2800zł. TI od Palita sie zmiesci ale najtaniej na allegro po 3099zl, a ze nie mam cisnienia na wymiane karty to te 300zł dla mnie robią różnice w tym momencie. Wymiana płyty głównej żeby weszla msi to kolejne koszty a tego chciałbym uniknąć, wtedy już lepiej wziąć Palita bo finansowo wyjdzie podobnie jak msi + nowe mobo a zdecydowanie mniej zachodu:)

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekaj dalej, tylko jak ti spadnie, to twoja używka 3060 tym bardziej,  weź to pod uwagę, a jeszcze znaleźć kupca,

najlepiej to sprzedać obecną ( o ile się uda ) i chwilę poczekać na spadek tegoż palita TI, za 3099 to nikt tego nie kupi, jak premium gamingx jest poniżej 3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mimuszek napisał:

to czekaj dalej, tylko jak ti spadnie, to twoja używka 3060 tym bardziej,  weź to pod uwagę, a jeszcze znaleźć kupca,

najlepiej to sprzedać obecną ( o ile się uda ) i chwilę poczekać na spadek tegoż palita TI, za 3099 to nikt tego nie kupi, jak premium gamingx jest poniżej 3.

 

Kupca mam , kasa z mojej karty jest wliczona juz w budzet na Ti;) Dlatego wlasnie rozwazam upgrade , trafil sie kupiec i mozliwosc zakupu TI te 200 zl taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To sprzedaj, wsadź sobie coś z szuflady na małe przeczekanie, chyba cały czas " grać " nie musisz

Za chwile ci kupiec powie że ma taniej nową

 

Zwróć jeszcze uwagę na gainwarda, to jest to samo co twój palit, przykład :

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-rtx-3060ti-ghost-8gb-ddr6-12158916922

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakladac nowego tematu to zapytam tutaj. Jak wygladaja 3 lata gwarancji od Palita? Licza od daty zakupu czy daty produkcji? Pytam bo moge kupic uzywke w dobrej cenie niby rok od daty zakupu ale bez fizycznego paragonu lub faktury. Bo jesli gwara jest od daty produkcji to rozumiem ze dowod zakupu jest niepotrzebny? Mialem tak z Intelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta i gwarancja sklepowa to dwie różne sprawy.

A jako, że będzie to używka bez paragonu, to karta tylko na gwarancji producenta bazuje.

Według tego starego newsa, gwarancja producenta ma być na 36 miechów.

Napisz do nich i spytaj:

https://eu.palit.com/palit/rma.php?lang=pl

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/palit-przedluza-gwarancje-na-karty-graficzne-z-2-do-3-lat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Jak wygladaja 3 lata gwarancji od Palita? Licza od daty zakupu czy daty produkcji?

Od zakupu.A Palit 3 lata ma juz z 7 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Od zakupu.A Palit 3 lata ma juz z 7 lat

Czyli brak paragonu to brak gwarancji tak czy inaczej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, naczelnik5 napisał:

Czyli brak paragonu to brak gwarancji tak czy inaczej. 

zalezy co masz na myśli bez paraganu.Spadła z tira? Sa sklepy co przyjmuja po sn i bez pudełka

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, jurekk napisał:

zalezy co masz na myśli bez paraganu.Spadła z tira? Sa sklepy co przyjmuja po sn i bez pudełka

Zakupiona w sklepie trysja na allegro. Podobno sklep nie wyslal paragonu ani w formie papierowej ani elektronicznej. Gosc ma tylko w swojej historii zakupow ze u nich bral.Na maila dostal warunki zwrotow , warunki gwarancji ect. Mial do nich napisac czy wystawia mu jakis kwitek na to.  Po sn moga przyjac jesli gwarancja jest od daty produkcji. Jesli od daty zakupu to bez paragonu nikt nie jest w stanie tego zweryfikowac

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, naczelnik5 napisał:

sklepie trysja na allegro

To ten sklep po sn jest w stanie ustalić date spzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, jurekk napisał:

To ten sklep po sn jest w stanie ustalić date spzedaży

Dzieki w takim razie chyba sie skusze;)

Potwierdzilem w sklepie ze bez paragonu przyjma na gwarancje po numerze seryjnym i kupiłem używke Palita na olx.To teraz czekam az przyjdzie paczka , ciekawe czy bedzie karta w srodku czy cegla:p

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...