Skocz do zawartości
tookie

pc do gier na raty 7000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

hej

na początku powiem, że nigdy nie kupowałem i nie skladałem "piece" jestem "zielony". myślałem nad kupnem laptopa z rtx 3070, który byłby podpięty pod montor 1440p ale ostatnio stwierdziłem, że laptop ten i tak stałby na biurku w jednym miejscu i się tylko grzał. biurko mam w salonie i estetycznie by on pasował. moja żona jak usłyszała o pomysle wielkiego pieca stojacego na widoku to złapała się za głowe. szukam wiec czegos estetycznego (obudowa pewnie biała), może jakąś ją schować...

pc chciałbym ay był na lata budżet do 7tyś +/-1 tyś głównie do gier choć to mocno powiedziane przy dwójce dzieci..:)  jestem mocno rozeznany w laptopowych RTXach ale nie wiem jak ma sie deskopowy setup - kiedyś był dużo szybszy niż mobilny jak jest w praktyce teraz?

Edytowane przez tookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapku grafiki zawsze będą słabsze, bo masz tam znacznie mniejsze TGP. Dodatkowo lapki z wydajnymi grafikami i prockami, to i wysokie temperatury, hałas oraz najczęściej i tak throttling. 

Równo za 7000 zł masz https://proline.pl/koszyk/24adddfd gdzie GPU w tej wersji z chłodzeniem mają dostępną w salonach ale to raczej ściągną do zamówienia. 

Pod 1440p jak znalazł bez konieczności dopłacania do 12600K, bo w 1440p ograniczeniem i tak nadal będzie RTX 3070, a dopłata do 3070 Ti mało opłacalna bo to raptem kilka pojedynczych % wydajności więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie coś takiego w bardziej "stylowej" budzie:

https://www.x-kom.pl/lista/k3xqk6eek

Ten dodatkowy wentylator do zamontowania na przód obudowy, żeby były dwa bo buda nie ma super wentylacji przez zabudowany front, więc warto dorzucić dodatkowe śmigło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady już wiem co wybiore pozostaje jedna kwestia; montaż tych komponentów. Średnio się na tym znam, czy dam radę samemu wszystko umieścić w obudowie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zlećić montaż w sklepie ale jeżeli jesteś obeznany ze śrubokrętem, to spokojnie sam sobie złożysz. Masz masę poradników w necie a i zawsze możesz korzystać z pomocy tutaj na forum. 

W proline masz złożenie taniej o 149 zł z kodem PROPRO więc w 5 dni masz za 1 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta co wybrałeś ma tez mniejszy format mATX zamiast ATX, ale w niczym to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...