Skocz do zawartości
dzali

blokowanie programu w systemie win10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie tego w jaki sposób zablokować program (dokładnie chodzi mi o TeamViewer ) w systemie Win10. Chodzi mi o taką sytuację że po uruchomieniu komputera uruchamia się automatycznie program team viewer i użytkownik nie może tego programu ani wyłączyć ani odinstalować ani w żaden inny sposób go kontrolować. Czy jest taka możliwość bez instalacji jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Chcę mieć podgląd na komputer dziecka ale dzieciątko mi samo wyłącza teamviewera po połaczeniu z mojego kompa. Obydwa komputery działają w jednej sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komputery działają w jednej sieci to wystarczy TightVNC z odznaczoną opcją "show icon in the notification area".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 11:22, zakk87 napisał:

jeżeli komputery działają w jednej sieci to wystarczy TightVNC z odznaczoną opcją "show icon in the notification area".

Nie dokładnie o taki efekt mi chodzi. dzieciaki są teraz cwane i może sobie odszukać program i go sobie wyłączyć lub odinstalować. miałoby to wyglądać tak: dziecko uruchamia komputer, automatycznie z systemem startuje Team viewer (chcę żeby córka wiedziała że jest ten program i w każdej chwili mogę podejrzeć co robi na kompie) i teraz to na czym mi zależy - będzie chciała wyłączyć lub włączyć  program - blokada (np na hasło), będzię chciała odinstalować program - blokada, będzie chciała usunąć program z automatycznego uruchamiania wraz ze startem sytemu - blokada. Bardziej na takich ograniczeniach z korzystania z tema viewera by mi zależało. Komputery działają w tej samej sieci, komputer córki ma założone hasło do logowania przy uruchamianiu systemu. Czy takie ograniczenia co do jednego konkretnego programu są możliwe do ogarnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz sugeruje, że konto dziecka ma uprawnienia administratora. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MitycznyJeż napisał:

To co piszesz sugeruje, że konto dziecka ma uprawnienia administratora. Dlaczego?

Nie chcę jej ograniczać dostępu do konta, możliwości instalacji programów, zmiany ustawień itp. Może mieć uprawnienia admina do działania na kompie ale zależy mi tylko ograniczeniach związanych z dostępem tylko do tego jednego programu. Żeby nie miała żadnej możliwości mieszania przy tym programie. tak aby każda próba "dotknięcia" go była blokowana (np poprzez dodatkowe hasło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki pełny administrator "z jednym wyjątkiem" będzie mógł zdjąć tą blokadę i ostatecznie zrobić swoje.
Szukasz czegoś co faktycznie uniemożliwi jej zabicie TV, czy czegoś, co będzie wymagało na tyle więcej wysiłku, że zniechęci na tyle, by nie chciało jej się tego robić?

Próbowałaś najpierw rozmawiać z dzieckiem? Np. przedstawić sprawę jasno, że wyłączanie TeamViewera -> nałożenie ograniczeń na konto? I to jemu zostawić podjęcie decyzji oraz ponoszenie konswekwencji podejmowanych decyzji? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...