Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nie wiem czy w dobrej kategorii umieszczam post, ale problem wygląda u mnie tak: już od premiery kart NVIDI serii RTX 20 planuje zakup nowej karty graficznej. Aktualnie gram większość swojego czasu w Lost Ark'a, ponieważ niestety na tylko taki tytuł moja aktualna karta pozwala (GTX 1060 3GB) w 1440p w stabilnych 60 FPS. Chciałem sobie troszkę popykać w dobrego Cyberpunka 2077, ale z takimi klatkami w 1080p nie ma co. Będę grał również w inne wymagające tytuły takie jak Elden Ring czy Wiesiek 3. 

Na ten moment uwziąłem się bardzo na jakiegoś RTX 3070 Ti ze względu na to, że gram w 1440p, a nie w 1080p. Moje speki aktualne to: Ryzen 7 2700, 16 GB RAM 3000 MHz, GTX 1060 3GB no i PSU 550W Gold. Zakładam również, że przy zakupie takiej maszyny będzie wymagana wymiana zasilacza dlatego również pojawia się tutaj kolejne pytanie na jaki? 700W? No i może ktoś mi poleci jakąś lepszą kartę od NVIDI w budżecie max 5000 zł? Na AMD nie stawiam bo mam już z jedną przeżycie :). Jeśli mi coś umknęło to śmiało pytać proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, movemint yeet napisał:

Cześć!

Zakładam również, że przy zakupie takiej maszyny będzie wymagana wymiana zasilacza dlatego również pojawia się tutaj kolejne pytanie na jaki? 700W?

Markowy 700w w zupełności  wystarczy, u mnie 650w bez problemu ciągnie i7 12700k & RTX 3070Ti. I jest to zasilacz już sześcioletni :szczerbaty:  Druga sprawa to 3070Ti przy r7 2700  nie rozwinie skrzydeł. Bez sensu kupować taką kartę jak w najbliższej  przyszłości nie planujesz zmienić też procesora. Ok 1440p, ale błędne jest ogólne myślenie że w tej rozdzielczości procesor już nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blubaju napisał:

Markowy 700w w zupełności  wystarczy, u mnie 650w bez problemu ciągnie i7 12700k & RTX 3070Ti. I jest to zasilacz już sześcioletni :szczerbaty:  Druga sprawa to 3070Ti przy r7 2700  nie rozwinie skrzydeł. Bez sensu kupować taką kartę jak w najbliższej  przyszłości nie planujesz zmienić też procesora. Ok 1440p, ale błędne jest ogólne myślenie że w tej rozdzielczości procesor już nie ma znaczenia.

Nowy procek (Ryzen 7 5800X?) razem z MOBO planuje kupić w zimę albo w 2023, to już będzie raczej zależało czy jestem zadowolony z tego co otrzymam po zakupie grafy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta płytę co masz bez problemu posadzisz 5800x, po aktualizacji biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz w tych grach gpu load mniej niż 100 procent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2K ogra 3060ti i jak wyżej napisano.

Do CP2077 AMD 2700 będzie OK, ale to już i tak będzie na styk... tylko karty nie bierz z górnej półki, bo się zawiedziesz, procesor jej nie ogarnie w max jej możliwościach.

Zobacz, jak to się ma do R 2700 + RTX 3080:

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany procesora nie ma sensu, CP2077 siedzi mocno na CPU i tej grafiki nie wykorzystasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast 3070ti wez 3060ti.Kompromis i zostanie w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jurekk napisał:

a masz w tych grach gpu load mniej niż 100 procent?

Niestety tak, w LOA na szczęście medium ustawienia równie pięknie jak i wysokie wyglądają, ale siedzi na tych +90%. W Wieśku 1080p na średnich avg. 70 FPS karta na 99% leci.

19 minut temu, leven napisał:

2K ogra 3060ti i jak wyżej napisano.

Do CP2077 AMD 2700 będzie OK, ale to już i tak będzie na styk... tylko karty nie bierz z górnej półki, bo się zawiedziesz, procesor jej nie ogarnie w max jej możliwościach.

Zobacz, jak to się ma do R 2700 + RTX 3080:

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba

 

Z tego co widze na średnich 60 FPS się trzyma i tyle mi powinno wystarczyć jak narazie, bo skupiać się na jednej grze to nie dla mnie :D. Myślę, że procek narazie może poczekać z ten niecały rok.

10 minut temu, jurekk napisał:

zamiast 3070ti wez 3060ti.Kompromis i zostanie w kieszeni

Może również rzeczywiście zejde z tej 3070 ti na 3060 ti, aczkolwiek zastanawia mnie czy będzie duża różnica, jak posiadam 2 side monitory 1080p60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby teraz był czas na RTX 4xxx, czyli, gdyby były nówki na rynku, to wtedy idzie na całość planując jak Ty zakup lepszej platformy za rok.

Ale teraz jak to bywa, jest czas przejścia z serii 3xxx na 4xxx i nie ma sensu dawać więcej na grafę, niż 3060ti  do 2K.

1060 3GB jest już delikatnie mówiąc cienka , dla tego takim średniakiem byłby 3060ti.

Mam ją i na 8700 intela działa wyśmienicie -> RAM 3866MHZ CL16/16/16/300/CR2.

RAM też daje kopa, a mam pierwsze sztuki B-die za 760 zeta 2x8GB :E

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, leven napisał:

Gdyby teraz był czas na RTX 4xxx, czyli, gdyby były nówki na rynku, to wtedy idzie na całość planując jak Ty zakup lepszej platformy za rok.

Ale teraz jak to bywa, jest czas przejścia z serii 3xxx na 4xxx i nie ma sensu dawać więcej na grafę, niż 3060ti  do 2K.

1060 3GB jest już delikatnie mówiąc cienka , dla tego takim średniakiem byłby 3060ti.

Mam ją i na 8700 intela działa wyśmienicie -> RAM 3866MHZ CL16/16/16/300/CR2.

RAM też daje kopa, a mam pierwsze sztuki B-die za 760 zeta 2x8GB :E

No już trochę siedze na tej 1060 i czasem irytuje jak są spadki. :E Polecasz może jakiegoś specyficznego 3060 Ti? Chodzi o producenta, bo porównując je nie widzę dużej różnicy w liczbach, a ja i tak nie posiadam dużej wiedzy na ten temat. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSU wystarczy jaki masz obecnie, ale jak chcesz coś nowego w złocie lub platynie, to już idź w 700Wat na przyszłość.

Z 3060ti fajny jest MSI gamingX z dwoma wentylatorami.

Ma już fabryczne pady pod backplate i duże wentylatory na wydajnym chłodzeniu.

Nie jest jakimś olbrzymem, a potrafi zachować kulturę pracy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 1440p wrzuć sobie RTX 3070 https://www.krsystem.pl/zotac_rtx_3070_twin_edge_lhr_8gb_gddr6x_256bit_3dphdmi-item-64960.html 

Nie jest to topowy model, ale jak nie jesteś wyczulony na ultra ciszę to wystarczy. Zawsze można zrobić lekkie UV i będzie chłodniej i ciszej.

Zasilacz co masz spokojnie to uciągnie bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj głupków. Jak cie stać na lepszą kartę graficzną to odczujesz dużą różnice zwłaszcza w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...