Skocz do zawartości
wowo0689

Windows 11 - najstarszy sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie!

 

Aż ciekaw jestem na jakim najstarszym sprzęcie uruchomiliście Win11, może ktoś próbował i się pochwali? :) 

HWInfo64.png 

tego udało mi się dokonać i o dziwo na tym sprzęcie wszystkie eSportówki w 1080p na Low chodziły nawet w miarę :D Fortnite, RogueCompany, Warface, LOL, World of Tanks, CS :o , PUBG :o na 75Hz monitorze nie widziałem różnicy w FPS w porównaniu do mojego PC z opisu :D aczkolwiek różnica taka że ja nie muszę grać na Low :) 

Edytowane przez wowo0689
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Twarde" wymagania sprzętowe są takie same jak dla Win10 64bit. Czyli wstaje nawet na ostatniej generacji netburstów (65nm) oraz wszystkich AMD od socketu AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. może w przyszły week przetestuję na czymś jeszcze starszym :D E6700 gdzieś w piwnicy stoi ;)  myślisz że na Pentium 4 też by wstał? albo coś starsze od AM2 ze stajni AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od AMD na starszym niż AM2 nie może, gdyż brakuje wymaganych instrukcji - nawet, jeżeli sam procesor jest 64bitowy.

Pentium4 to netburst. Jeżeli masz ostatni rzut w 65nm (numeracja 6x1), to sam procesor nie będzie przeszkodą. Co najwyżej bios, albo... Twoja cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpliwości mam pod dostatkiem :D potestuję w nast week :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ogólnie żeby instalować Win 11 na sprzęcie prawie retro,trzeba robić jakieś dzikie obejścia absurdalnych wręcz wymagań (TPM 2.0, Secure Boot, odpowiednia seria wspieranych CPU czy karta graficzna z WDDM 2.0 oraz DX12) typu podmiana instalatora na ten z 10-tki czy edycja wpisów w rejestrze (jak sprzęt posiada TPM 1.2)

20 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Ja W10 na Sempronie 64 3000+ i 4GB RAM.

Tak się składa na mam w posiadaniu taki jeden komputer z Athlon 64 X2 5200+, 4GB Ramu,a także wsadzoną jeszcze niedawno HD 7570,a W10 jest na HDD. Iście sprzęt tylko dla masochistów :E bo różnice w działaniu tego kompa w porównaniu do mojego głównego kompa są kolosalne - mam na myśli mój główny komp jest dużo szybszy :D

Możliwe,że na wymienionym wyżej posiadanym przeze mnie staruchu Win 11 ruszy,ale jak wspominałem,trzeba robić te dzikie obejścia tylko dlatego,że MS postanowił odciąć starsze niż z~2017-2018 roku nadal mogące mieć pożytek z użytkowania sprzęty :hahaha:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Szkoda ogólnie żeby instalować Win 11 na sprzęcie prawie retro,trzeba robić jakieś dzikie obejścia absurdalnych wręcz wymagań (TPM 2.0, Secure Boot, odpowiednia seria wspieranych CPU czy karta graficzna z WDDM 2.0 oraz DX12) typu podmiana instalatora na ten z 10-tki czy edycja wpisów w rejestrze (jak sprzęt posiada TPM 1.2)

Tak się składa na mam w posiadaniu taki jeden komputer z Athlon 64 X2 5200+, 4GB Ramu,a także wsadzoną jeszcze niedawno HD 7570,a W10 jest na HDD. Iście sprzęt tylko dla masochistów :E bo różnice w działaniu tego kompa w porównaniu do mojego głównego kompa są kolosalne - mam na myśli mój główny komp jest dużo szybszy :D

Możliwe,że na wymienionym wyżej posiadanym przeze mnie staruchu Win 11 ruszy,ale jak wspominałem,trzeba robić te dzikie obejścia tylko dlatego,że MS postanowił odciąć starsze niż z~2017-2018 roku nadal mogące mieć pożytek z użytkowania sprzęty :hahaha:

Ja mam kompa multimedialnego podłączonego pod TV Athlon X2 4000+ 3GB RAM, W7 SP1, 60GB SSD, 250GB HDD, GT240 512MB GDDR5 jest wielka różnica między nim, a moim kompem który mam w sygnaturce, przepaść normalnie, ale do filmów i zdjęć się nadaje całkiem ok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, do zdjęć czy odpalenia filmów bądź muzyki takie multimedialne starsze kompy jeszcze się nadają. Zresztą mój staruch oprócz filmów, zdjęć czy robienia czegoś niezbyt wymagającego, także do starszych gier (tak do ~2005 roku) jak znalazł. Lecz, do internetu to ledwo dyszy :E Nawet sobie odpaliłem na youtube jakiś filmik w 720p60 i wyraźnie klęka z pokazem klatkowania :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na jaką cholerę instalować na starym sprzęcie, trochę chore.

Wes sobie lepiej zainstaluj freebsd będziesz miał więcej frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMV.png

FreeBSD podziękuję, ale właśnie bawię się OMV na Q1900b-itx z 4gb DDR3 :D do tego system na SSD120 i jak widać wleciał HDDek do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...