Skocz do zawartości
Mateusz2PL

pkp intercity - cena biletów

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakiś okres większych promocji, żeby przyciągnąć ludzi do EIP. Gdzieś mi tam w głowie się kołaczą takie informacje, że można było tanio upolować miejsce.

Na wakacje jeżdżę Gdańsk - Wrocław i kupując nawet miesiąc wcześniej (maks ile można przed terminem) nie miałem nigdy tak dużych zniżek. Maksymalnie chyba 30% taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jakiś okres większych promocji, żeby przyciągnąć ludzi do EIP. Gdzieś mi tam w głowie się kołaczą takie informacje, że można było tanio upolować miejsce.

Na wakacje jeżdżę Gdańsk - Wrocław i kupując nawet miesiąc wcześniej (maks ile można przed terminem) nie miałem nigdy tak dużych zniżek. Maksymalnie chyba 30% taniej.

PKP Intercity ma nową taryfę z masą tanich biletów:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/nowa-taryfa-pkp-intercity-mnostwo-biletow-za-19-zlotych-107945.html

I wcale nie trzeba ich zamawiać dużo wcześniej. Jak na razie jechałem PKP IC z Wrocławia do Krakowa za 19 zł i za 24 z powrotem i w przyszły wtorek jadę z Wrocławia do Poznania za 14 zł i za powrotny też dałem 14 zł. Bilet do Krakowa kupiłem 3 dni przed odjazdem, a ten do Poznania wczoraj.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś rabaty wynosiły 45% jeśli bilet był zakupiony 21-30 dni przed odjazdem, 30% 14-20 dni przed i 15% 13-7 dni przed.
Teraz również są rabaty 45%, 30% i 15%, a nawet wyższe opisane jako PROMOPLUS i SUPERPROMO, ale ich zakup już nie jest uzależniony od tego jak wcześnie kupi się bilet, a od tego jakie jest zainteresowanie danym przejazdem, gdzie zainteresowanie nie oznacza tego ile biletów już zostało wykupionych, a jak często były dodawane do koszyka, a przy obecnym systemie dodanie do koszyka to jedyna możliwość sprawdzenia faktycznej ceny. 
Jednocześnie nie ma możliwości na skorzystanie z najlepszych promocji kupując większą ilość biletów, np. cały przedział, bo już sam fakt wybrania 6 miejsc oznacza zbyt wysokie zainteresowanie danym przejazdem.
W praktyce oznacza to, że aby oszczędzić nie wystarczy odpowiednio wcześnie się zdecydować, a trzeba polować na promocję co sztucznie podwyższa cenę osobom, które chcą jechać w danym terminie, a jeszcze nie kupiły biletu, bo podbijamy wyświetlenia danego przejazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość skorzystania z promocyjnych cen także przy podróży z większą ilością osób w jednym przedziale. Tu masz przykład. Promocyjny bilet na relacji Wrocław Główny -> Poznań Główny za 20 zł. Wybrałem wagon z przedziałem, zaznaczyłem 6 osób i cena wyszła 120 zł, czyli każda z tych 6 osób płaci po 20 zł.

dddf54a64029e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie miałem pecha, że 30 dni przed odjazdem była już jakaś część miejsc wykupiona. Akurat taka, że przy 6 osobach uciekała promocja. Lub dużo wyświetleń było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi