Skocz do zawartości
azgan

Zbyt długo czekamy na gry czyli proces powstawania latami

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, joloxx9 napisał:

ludzi zwyczajnie stac na nie i sa sklonni tyle wydawac

To wcale nie jest równoznaczne. Zarzucę memem:

- Tato wódka zdrożała, przestaniesz teraz pić?

- Nie, Ty będziesz mniej jadł. 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

W ostatnich latach nauczylem sie jednego, czekam na obnizke ceny i ewentualne patche, na takim pleyu gdzie 99% moich gier to uzywki za wiekszosc zaplacilem 50-70zl i szczerze? Nawet jak gra nie urywa dupy jak chocby taki horizon to cena jest do zaakceptowania. 

Mam podobnie. Na PS4/5 kupiłem 2 gry w pełnej cenie - RDR2 i TLOU2. I szczerze to chyba nigdy więcej :E Pozostałe gry zazwyczaj używki za 40-80 zł, jedynie GoW nówka ale też na promocji i wyszło mnie 120 zł. Tyle mogę dać, 100-150 zł to dobra cena za grę jak dla mnie. Patrząc ile kosztują inne rozrywki, jak kino, gokarty, paintball, koncert czy cokolwiek innego, to taka cena za grę wydaje mi się jak najbardziej uczciwa w przeliczeniu na średnie polskie zarobki.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc to uważam, że nie ma sensu czekać na gry, bo potem okazują się, że są kiepskie. Najlepiej grać w gry które już wyszły jakiś czas temu, są dobrze oceniane przez rzetelnych recenzentów i kupować te gry na dobrej promocji. Tym sposobem gramy w dobre gry, i nie wydajmy przy tym fortuny. Najgorzej kupować gry na premierę po 200zł, gdzie okazuje się że 3/4 gier jest do niczego i dodatkowo mają pełno błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na produkcji gier ale może mi ktoś wytłumaczyć czemu taki W3 gra ogromna i na swój czas wyjątkowa zdążyła powstać  przez 4 lata  od 2 części i tak po przesunięciu premiery parę razy i wyprodukowaniem 2 dlc w ciągu roku  a obecnie robienie  nowej gry zajmuje  średnio 8? Co takie właściwie się zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak jesteś fanem jakiejś serii to ciężko się powstrzymać naście miesięcy z graniem aż gra wyraźnie potanieje, zwłaszcza że teraz na kontynuacje się czeka długimi latami.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry kupuję na dużych promocjach i wtedy nawet taki Battlefield V nie boli, gdy kupiony za 20 zł. Np. widzę teraz, że Tales of Arise jest na Muve dostępne w formie klucza Steam za 123 zł, a ja poczekam aż będzie poniżej 100 zł. I tak brak mi obecnie karty do granie w tę grę w 1440p lub 4K, a 1080p wydaje się niewyraźne. Wiele gier wymagania aktualizowania i dopiero po 2 latach stają się bardziej dopracowane. Wychodzą do nich DLC, cena spada. Na premierę kupiłem EK Wiedźmina 3 ale ona była w stosunkowo dobrej cenie jakiej dzisiaj się nie widzi. Np. może Cyberpunk z czasem nie będzie zły ale nadal wymaga aktualizacji, a CDPR zwolniło nad nim pracę by zająć się Wiedźminem 4. Może kiedyś kupię Cyberpunka na Steam Sale za 30 zł z dodatkiem. W ten sposób oszczędza się pieniądze i nerwy na niedopracowane gry. Ale np. FF XV wariuje mi z chodzeniem i kamerą, mimo że gra z 2016. FF XIII działa w 35 fps, bo wykorzystuje tylko 1 wątek procesora, gra z 2009. AoE III DE nadal ma problemy z utrzymaniem stabilnych 60 klatek na różnych kartach. W AoE II DE nie wiem czy w ogóle da się utrzymać stabilne 60 przy dużych bitwach z setkami jednostek. Tomb Raider Underworld poszło mi w Ultra 4K stabilne 60fps dopiero na 6700 XT (tak samo jak Tomb Raider z 2013). Ogólnie polecam kupowanie na promocjach chyba że szczególnie chcemy wesprzeć twórców finansowo, bo zrobili coś co się nam szczególnie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jakbaj napisał:

Nie znam się na produkcji gier ale może mi ktoś wytłumaczyć czemu taki W3 gra ogromna i na swój czas wyjątkowa zdążyła powstać  przez 4 lata  od 2 części i tak po przesunięciu premiery parę razy i wyprodukowaniem 2 dlc w ciągu roku  a obecnie robienie  nowej gry zajmuje  średnio 8? Co takie właściwie się zmieniło...

To zależy od liczby pracowników i budżetu przeznaczonego na grę - wiele rzeczy można zlecić zewnętrznym firmom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, galakty napisał:

To wcale nie jest równoznaczne. Zarzucę memem:

- Tato wódka zdrożała, przestaniesz teraz pić?

- Nie, Ty będziesz mniej jadł. 

Gry to nie towar pierwszej potrzeby, to co "zacytowałeś" to patologia więc jak ktoś wolałby wydawać na gry niż jedzenie no to ma fajne priorytety i ciężko coś więcej o tym mówić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, bleidd napisał:

Niby tak, ale jak jesteś fanem jakiejś serii to ciężko się powstrzymać naście miesięcy z graniem aż gra wyraźnie potanieje, zwłaszcza że teraz na kontynuacje się czeka długimi latami.

Jak jesteś fanem i na coś czekasz to kupujesz i się cieszysz. Jeśli w życiu nie zrobiłeś totalnej wtopy to nie płaczesz nad wydaniem 200-300 zł ;) 

A jak miałeś pecha w życiu, to nie myślisz o gierkach. 

2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Gry to nie towar pierwszej potrzeby, to co "zacytowałeś" to patologia więc jak ktoś wolałby wydawać na gry niż jedzenie no to ma fajne priorytety i ciężko coś więcej o tym mówić. 

To był żart, wyluzujcie trochę w tych internetach :D 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

 

To był żart, wyluzujcie trochę w tych internetach :D 

Doskonale rozumiem, że to żart ale to Ty się do niego odniosłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo, że na TES6 sobie poczekamy, może ponad 10 lat ( czyli w sumie ponad 20 lat ) bo następnym projektem Bethesdy ma być Fallout 5:

Cytat

Todd Howard przekazał dziennikarzowi IGN, że The Elder Scrolls 6 wciąż znajduje się w pre-produkcji, a jego deweloperzy mają zapełniony grafik na dekadę lub nawet dłużej.

Konkurencja pisze, że jednak TES5 ma być pierwszy a Fallout5 następny ale skoro ten pierwszy jest w powijakach to ten drugi będzie może w 2030 - 2032 roku.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...