Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No to ode mnie opinia dużo chłodniejsza, film mega przeciętny. Kilka ujęć z samego początku i już wiadomo, że można zapomnieć o umiejętnym budowaniu napięcia, co tak dobrze działało w pierwszej części (będąc jednym z jej największych atutów). Nie brakuje fragmentów pozbawionych logiki i konsekwencji, główna bohaterka to - a jakże - maszyna do zabijania z absurdalnym toporkiem na sznurku. Fabuła maksymalnie płytka, ale ciężko mieć o to żal, nikt niczego innego nie oczekiwał. Zawiodła głównie realizacja scen walki. Nawiązując do powyższej dyskusji, z Predatora taki łowca jak z koziej dupy trąbka. W oryginale cierpliwie polował na swoje ofiary, bawił się nimi, tutaj większość potyczek to miałkie pojedynki 1v1 ze wszystkim co się rusza, otwarte atakowanie przeciwnika będącego w przewadze, bezsensowne wystawianie się na obrażenia. Ujęcia wydają się mało urozmaicone, statyczne, brakuje im polotu. Część z nich całkiem niepotrzebna, dobija resztki klimatu jaki się jeszcze ostał. Generalnie emocji jest tutaj jak na lekarstwo, okrutna przewidywalność. Końcówka to już kabaret, policzek dla postaci Predatora. Chyba, że na tak prymitywne planety przysyłano najbardziej upośledzonych łowców. :E Całość zbyt często sprawia wrażenie posklejanego na kolanie fan fiction, na żadnej płaszczyźnie nie ma podejścia do edycji z 1987 roku. Mówiąc szczerze, nie odbiega za bardzo od jej kontynuacji. No, ale mamy kolejną silną postać kobiecą, walczącą z męską dominacją i tradycyjnym podziałem ról, więc recenzenci zachwyceni. 😄 W Alienie było to zrobione z klasą, tutaj jest wyłącznie po to żeby być.

Edytowane przez Vulc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tylko obejrzałem trailer wiedziałem, że ten film to będzie niezła parodia tak samo jak tytuł z 2018.

W skrócie nie polecam fanom Predatora. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Dzięki za info. To  jutro oglądam :D nie wiem czemu ale uwielbiam ten dźwięk :lol2:

Bo jest bardzo fajny,taki nietypowy dźwięk jak na potwora a mimo to przerażający.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7/10 Można to było zrobić lepiej ale można też było to zrobić znacznie gorzej. I lepsze to niż to, co nam się serwuje od czasu AVP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Vulc napisał:

Chyba, że na tak prymitywne planety przysyłano najbardziej upośledzonych łowców.

Bo on miał w Polsce wylądować i to w 2022.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, crush napisał:

Bo on miał w Polsce wylądować i to w 2022.

Prosto na Nowogrodzkiej 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tam się podobał, prymitywny predator i słabo uzbrojeni ludzie zgadzam się z krytykami. 8/10. Predators 6/10, a The Predator ten szrot z 2018 3/10. Predator 1987 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi