Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, potrzebuje kupic laptopa pilnie na wyjazd do 2kzł. Głownie bede surfował po internecie i grał w lola.

Kupić uzywke czy nowke? Jakies propozycje laptopów w tym budzecie? - im lepszy w tym budzecie tym lepiej, bo moze uda sie odpalic fortnite i cs go, ale nie jest to konieczne - priorytet to internet i lol.

Obejdzie sie bez windowsa

 

Edytowane przez Biosteryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BTPOTW napisał:

Sprawdź ten model HP;

HP 15s Ryzen 5-5500/16GB/512/Win10 IPS Black

6rdzeniowy Ryzen najnowszej generacji ze swoją integrą na pewno poradzi sobie z grami, które wypisałeś, ma 16GB RAMu, dysk SSD 512GB i matową matrycę IPS, aczkolwiek jest przeciętnie wykonany, w każdym razie - na wyjazdówkę spoko wybór.

kurcze, zobaczylem ze nie sprzedam mojego pcta za sume o ktorej myslalem a na razie nie chce jeszcze wiecej dokladac pieniedzy. Budzet zmienia sie na 2kzł, edytowałem temat, prosze spojrz. Obojetne czy kupie nowke czy uzywke i raczej obejdzie sie bez juz wgranego windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Biosteryka napisał:

Cześć, potrzebuje kupic laptopa pilnie na wyjazd do 2kzł. Głownie bede surfował po internecie i grał w lola.

Kupić uzywke czy nowke? Jakies propozycje laptopów w tym budzecie? - im lepszy w tym budzecie tym lepiej, bo moze uda sie odpalic fortnite i cs go, ale nie jest to konieczne - priorytet to internet i lol.

Obejdzie sie bez windowsa

 

Całkiem przyzwoity budżet na akceptowalny nowy model z niezłym procesorem.

ASUS M515UA-BQ467 R5-5500U/8GB/512 2099 zł
Cena z kodem "kanal-sportowy". Matryca FULL HD IPS, procesor 6 rdzeniowy z integrowaną Vega pozwoli pograć w mniej wymagające gry, całkiem lekki, wolny slot na dodatkową kość ram więc możesz rozbudować w przyszłości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie widze sensu kupowac uzywki juz z karta bo wolnie nie ryzykowac, ze cos mi sie na wyjezdzie rozsypie. A nie wiedze tez kupna nowki za 2k do gierek bez karty. Poszedłem na kompromis i chce kupić lapka do 3100 juz z karta. Znalazłem kila propozycji, ktore z nich wybrać? Czy sa moze jeszcze jakies inne ktore beda lepsze?

1. https://www.x-kom.pl/p/674375-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-f15-i5-10300h-16gb-512-gtx1650.html?partnerid=100288923&sm12=MjI=&ts=1650865216&token=3bd43709abf7d1ddc753a03fc6ab1917&101

2. https://www.x-kom.pl/p/717834-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-16gb-512-gtx1650-120hz.html   - do tego mam kod rabatowy i wyrwe go za 2900 nawet.

3. https://www.x-kom.pl/p/717371-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-ryzen-5-8gb-512-gtx1650-120hz.html?partnerid=100288923&sm12=NDY=&ts=1650865343&token=35b1bd0db628c2b7ba1147c0e09503dd&111

 

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Biosteryka

Żaden z powyższych, możesz zmieć RTX 3050 jest nawet o 50% wydajniejszy, zdarzają się gry gdzie przewaga jest jeszcze większa.

HP Pavilion Gaming Ryzen 5/16GB/512 RTX3050 144Hz - 3249 zł z kodem "misja-gaming" dodanym już w koszyku.

 

 

 

Edytowane przez manuelos
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, manuelos napisał:

@Biosteryka

Żaden z powyższych, możesz zmieć RTX 3050 jest nawet o 50% wydajniejszy, zdarzają się gry gdzie przewaga jest jeszcze większa.

HP Pavilion Gaming Ryzen 5/16GB/512 RTX3050 144Hz - 3249 zł z kodem "misja-gaming" dodanym już w koszyku.

 

 

 

Ten hp ma moc karty 60W a na filmie jest 80W. Czy on mimo to bije tą całą trójke na głowe?

Edytowane przez Biosteryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Biosteryka napisał:

Ten hp ma moc karty 60W a na filmie jest 80W. Czy on mimo to bije tą całą trójke na głowe?

Tak, zdecydowanie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, manuelos napisał:

Tak, zdecydowanie. 

A jak sie w tym modelu ma układ chłodzenia? Zawsze miałem stacjonarny sprzęt, kiedyś po doświadczeniach znajomego który mial lapka ze super specyfikacja, ale układ chłodzenia mu nie wyrabiał i przez to duza lipa była. Jak to tutaj się ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Biosteryka napisał:

Jak to tutaj się ma?

Lepiej niż średnio jeśli chodzi o laptopy, HP Pavilion Gaming zawsze miały wydajne chłodzenie i świetne matryce. Im mocniejsza specyfikacja tym trudniej nad nią zapanować więc opis twojego znajomego bez jej znajomości totalnie nic nie mówi.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chłodzenie Paviliona spokojnie wyrobi. Laptop jest smukły i elegancki. 

Do CS, czy Lola 1650-tka styknie i tutaj w płynności różnicy nie będzie, natomiast rtx-y 3050 mają ray tracing i ogólnie są lepszym wyborem do nowszych wymagających gier. 

10 godzin temu, Biosteryka napisał:

 mial lapka ze super specyfikacja, ale układ chłodzenia mu nie wyrabiał i przez to duza lipa była. 

Jaki miał laptop? Paviliona poleciłem dobremu znajomemu i jest mega zadowolony. 

Edytowane przez pbesc
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pbesc napisał:

Chłodzenie Paviliona spokojnie wyrobi. Laptop jest smukły i elegancki. 

Do CS, czy Lola 1650-tka styknie i tutaj w płynności różnicy nie będzie, natomiast rtx-y 3050 mają ray tracing i ogólnie są lepszym wyborem do nowszych wymagających gier. 

Jaki miał laptop? Paviliona poleciłem dobremu znajomemu i jest mega zadowolony. 

kurcze juz nie pamietam, to bylo 2 lata temu, ale mial go rowniez z dobrej polki z teoretycznie moznymi podzespolami. Przy mocnym obciazeniu zaczynał sie mocno nagrzewac a potem strasznie zaczynal spowalniac, scinać. Teraz juz kupiłem tego paviliona, jutro go mam odebrać, dzieki chlopaki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT na 3050 to i tak tylko na papierze bo gpu jest zbyt słabe aby to miało sens :E natomiast ma też dlss a to już inna para kaloszy bo się przydaje dla podbicia wydajności.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

RT na 3050 to i tak tylko na papierze bo gpu jest zbyt słabe aby to miało sens :E natomiast ma też dlss a to już inna para kaloszy bo się przydaje dla podbicia wydajności.

czemu niby gpu ma nie wyrobic? slyszałem, ze to bardzo dobre połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3050 jest za slaba aby z rt mieć w miarę dobry fps

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

3050 jest za slaba aby z rt mieć w miarę dobry fps

ale i tak jest znacznie lepsza niz 1650, a roznica moze 300zł byla, wiec chyba sie oplacalo brac ją za 3200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czystą wydajność w rasteryzacji to tak ale o RT zapomnij :] 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...