Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, kyojin napisał:

PSU - 750 W vs 850 W? Czy na pewno potrzebuję mocniejszego? Czy potrzebuję dokupić dodatkowe kable, żeby podłączyć dyski HDD?

Do 3080 zdecydowanie 850W.

54 minuty temu, kyojin napisał:

RAM - 3200 CL16 vs 3600 CL17? Podobne pytanie jw. Czy potrzebuję szybszej pamięci? Duża jest różnica?

Różnica może być, za to koszt jest praktycznie taki sam.

55 minut temu, kyojin napisał:

GPU - Czy wersja od Gigabyte to najlepszy wybór (z kart dostępnych na x-kom)? Ktoś tam pisał, że wiatraki się kiepsko sprawują.

Nie tyle wentylatory się kiepsko sprawują co Gigabyte czasami ustawia krzywą tak żeby zapewnić niskie temperatury kosztem hałasu.

Godzinę temu, kyojin napisał:

CPU - czy może warto dołożyć te 300+ zł do i7-12700F

Sumaryczna wydajność 12700 jest bliższa 12900 niż 12600, ale jak przejdziesz na wyższą rozdzielczość to nawet z i5 karta będzie twoim głównym gardłem.

Godzinę temu, kyojin napisał:

MOBO - w polecanych tutaj zestawach, już przy ~6k jest Z690 GAMING X4, czyli chyba lepsza płyta główna? Dlaczego tutaj polecacie B660?

Bo nie planujesz podkręcać. Jak chcesz dołóż do Z690 i tak jesteś poniżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kalderon napisał:

Bo nie planujesz podkręcać. Jak chcesz dołóż do Z690 i tak jesteś poniżej budżetu.

Ok. Ale chyba jednak zostanę przy B660, bo z tego co teraz zauważyłem, to ta płyta (a przynajmniej ta wersja) nie ma wyjść audio na głośniki 5.1.

 

Odnośnie procka, czy my mówimy na pewno o tej samej wersji 12700? Mi chodzi o ten https://www.x-kom.pl/p/702227-procesor-intel-core-i7-intel-core-i7-12700f.html Ma on co prawda dwa rdzenie więcej niż 12600KF, ale taktowanie ma znacznie niższe. I on jest wydajniejszy od 12600KF? Może głupie pytanie, ale nie znam się, a jak widzę mniejsze cyferki, to już mam wątpliwości.

 

Godzinę temu, Caps napisał:

Zasilacz weź sobie XPG 850W i tym samym zamiast Fortisa daj F240 na top do 500DX. 

Masz na myśli chłodzenie wodne SilentiumPC Navis F240?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kyojin napisał:

Ok. Ale chyba jednak zostanę przy B660, bo z tego co teraz zauważyłem, to ta płyta (a przynajmniej ta wersja) nie ma wyjść audio na głośniki 5.1.

Na pewno? Akurat Z690 Gaming X ma lepszy chip audio niż B660 Gaming X.

34 minuty temu, kyojin napisał:

ale taktowanie ma znacznie niższe

To jest taktowanie bazowe gdy procesor nic nie robi. Pod obciążeniem taktowanie jest takie samo, ale i7 ma dwa duże rdzenie więcej oraz więcej cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Na pewno? Akurat Z690 Gaming X ma lepszy chip audio niż B660 Gaming X.

Nie wiem, może i ma. Na zdjęciach widzę, że jest tylko jedno wyjście audio.

Może po prostu współczesne głośniki 5.1 podłącza się tylko jednym kablem? Nie jestem na bieżąco w temacie audio. Aktualnie korzystam z 20-letnich głośników 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, kyojin napisał:

Może po prostu współczesne głośniki 5.1 podłącza się tylko jednym kablem? 

Ano, albo po Bluetooth. A poza tym głośniki 5.1 raczej wyszły już z mody, patrząc po kiepskim wyborze w sklepach.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kalderon napisał:

Z690 ma przede wszystkim poszukiwane przez wielu wyjście optyczne. Gigabyte Z690 UD?

https://www.ceneo.pl/117535447

Taki B660 Gaming X na sterydach (więcej USB z tyłu).

Tam też nie ma wyjść na 5.1 xD

Nie ogarniam, o co tu chodzi. Ale skoro jest na płycie chipset obsługujący audio 5.1 czy 7.1, to musi być jakaś możliwość podłączenia takowych głośników. I to kablem, nie tylko przez BT.

Zostanę jednak przy B660, ale jak ktoś coś wie w powyższej kwestii, to chętnie posłucham.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile wyjść potrzebują twoje głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzy - na głośniki przednie, tylne i subwoofer (zazwyczaj oznaczone kolejno kolorem zielonym, czarnym i pomarańczowym). Takie jak są właśnie na B660.

 

EDIT:

Na Z690 UD można podobno w ustawieniach dźwięku zmienić do czego mają służyć analogowe wyjścia audio, czyli, że można "zrobić" z nich wyjścia na 5.1.

Ciekawe zatem czy na Z690 GAMING X, z tych dwóch wyjść co są, można zrobić 2.1 ?

Edytowane przez kyojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...