Skocz do zawartości
azgan

FOBIA: St. Dinfna Hotel - gra dla fanów Resident Evil

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest niszowa, mało kto w to gra, więc małe zainteresowanie, ale wystarczyło by dać jakiemuś streamowi na 1-2dni i było by "głośniej" o niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Reddzik napisał:

Gra jest niszowa, mało kto w to gra, więc małe zainteresowanie, ale wystarczyło by dać jakiemuś streamowi na 1-2dni i było by "głośniej" o niej

Już nie raz się zdarzało że jakiś tytuł zyskiwał drugie życie bo ktoś puścil streama więc kto wie, gra się przyjemnie, dobrze że notatki możemy zabierać i odczytywac bo w innym wypadku trzeba by było zapisywać  kody tyle ich jest w grze,a to na te piętro a to na tamte,a to jeszcze do tego sejfu... zatrzęsienie ale mi to nie przeszkadza.

Chyba niedługo czeka mnie tęgi balet bo już to czuje w kościach jak ma się za dużo amunicji zaczyna się "przelewać" to wiadomo ci się święci.

Rway7ER.jpg

Jeszcze poza obrzynem znalazłem naboje do machine guna, łoo to czuje że niezle strzelanie może niedługo się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zagadki są grube, już złapałem się 2x na tym, że kręcę się po hotelu i za bardzo nie wiem co robić co mnie zaskakuje bo w tego typu gry jestem niezły i kojarzę fakty oraz mam pamięć do pomieszczeń z zagadkami oraz mniej więcej wiem gdzie jaki item można by użyć, tutaj niektóre są przegięte w późniejszych etapach gry i można się pogubić.

Oczywiście piszę to jako plus bo odwykłem od tego typu główkowania w survival horrorach.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

Niektóre zagadki są grube, już złapałem się 2x na tym, że kręcę się po hotelu i za bardzo nie wiem co robić co mnie zaskakuje bo w tego typu gry jestem niezły i kojarzę fakty oraz mam pamięć do pomieszczeń z zagadkami oraz mniej więcej wiem gdzie jaki item można by użyć, tutaj niektóre są przegięte w późniejszych etapach gry i można się pogubić.

Oczywiście piszę to jako plus bo odwykłem od tego typu główkowania w survival horrorach.

A ja sobie uświadomiłem że lepiej można bylo się przykładać do szachów w przeszłości, ale w sumie jak jest podpowiedż przypominajka co do ruchu (laufry po skosach, wieża po prostej itd) to idze jakoś ogarnąć te partyjke szachów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden laufer, to goniec, tak samo nie koń, a skoczek :P tak jak nie królówka a hetman.
To fajnie, że szachowa zagadka, będzie coś dla mnie :D  Ja to jestem majster w szachy

Ostatnio siedziałem na twitchu i oglądałem naszego J.K. Dudę jak ogrywał Amerykańca, bo teraz leci turniej pretendentów o mecz o MŚ z aktualnym Mistrzem.

Tak jak zamiast grać w Watch Dogs to robiłem zagadki szachowe :) i ogrywałem "mistrzów"

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szachy to pól biedy niektore są takie że pierwsze co się ciśnie na usta to " O K..." gdy myślisz ze będzie coś łatwego jedną rzecz gdzieś włożyć nagle znajdujesz trzy!  i już całkiem zdezorientowany ! gdzie ja mam to umieścić ! 

Nie pamiętam kiedy ostatnio w jakiejś grze miałem tyle pozamykanych drzwi do otwarcia kluczem, skrytek czy sejfów - klucznik ! normalnie,  nie dziwie się  że po użyciu wlaściwego klucza znika nam z inventory czy karta dostępu nagle ma ikonkę kosza że możemy ją wyrzucić  jak ostatnio w residentach.

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capcom uśmiechnij się :E  

r0Wji0F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Fobia skończona, trochę pobładziłem w końcówce już myślałem że bug a zapomniałem że po zwolnieniu wszystkich blokad do pewnych drzwi trzeba jeszcze w głównym komputerze je zwolnić :E  co za jełop ze mnie ! 

85% -  ukończonych pobocznych puzzli

84% - znalezionych wszystkich dokumentów 

Chociaż w jednym momencie mi niezłego stracha napędzili 

Wchodzę do podziemnych labolatoriów a tu leży wyraźnie blady trup babki, obok jakiś mutant

tdLWcPR.jpg

Wracam za jakiś czas a tu babki NIE MA ! 

gmgiIVH.jpg

i od razu O K....a  jeszcze tego mi brakowało żeby jakiś blady truposz za mną się uganiał, nie powiem na samą myśl zrobiło się upiornie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No prawdę napisał, bo mi zajęło 14h a kilka razy pobładziłem, zaciąłem się, teraz to tak myślę jak się wie co i jak to może zając 7-8h co jest jak najbardziej przyzwoitym wynikiem i dużo dłuższa Fobia niż chociazby Resident Evil 3 Remake, rzekłbym na oko podobna długość do Resident Evil 7 

Jedyne co bym zarzucił to że za dużo amunicji, jak to ma być survival to powinni zmniejszyć tak z 3x ilość ammo w grze, bo to trochę nie bardzo jak kończę grę przez 90% czasu strzelam z pistoletu, obrzyn tylko na bosów, Stena pod koniec zacząłem używac bo siara ani razu nie wystrzelić i trochę z niego postrzełem a i tak koncząc mialem

47 amo do pistoletu

81 do obrzyna

432 do Stena

24 do Magnum ! (wystrzelona jedna kula przez cała grę :E ) Normalne u mnie żydź przez całą grę na koniec nawet nie użyj :rotfl:

Edytowane przez frog67
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad 200 naboi do pistoletu maszynowego i wszystko wystrzelałem (celność ~95%) w potworka koło pianina i to było za mało bo musiałem poprawić ze strzelby. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, caleb59 napisał:

Miałem ponad 200 naboi do pistoletu maszynowego i wszystko wystrzelałem (celność ~95%) w potworka koło pianina i to było za mało bo musiałem poprawić ze strzelby. :E 

Ja go rozwaliłem z obrzyna, łatwo lekko i bez trudu a jak coś to chowałem się za pianinem, ale poszło na oko ze 20 naboi, obrzyn to w zasadzie przez większość gry była jedyna pakowana broń (w sumie  zrobiłem na max)

jedynie na początku dałem raz w szybkostrzelność pistoletu i później po wymaksowaniu obrzyna zacząłem ładować w magnum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grało się elegancko, dobra gierka z nawet ciekawą (chociaż nieco zawiłą) fabułą.

 

Mam nieodparte wrażenie, że w Laboratorium coś pominąłem bo nie mogłem poradzić sobie z jedną zagadką - 3 zegarami na panelu sterowania + obok wajcha a pod panelem był sejf, w którym znalazłem dziwny przedmiot - Energy Redirector i wiem gdzie by pasował ale tak jakby brakowało jeszcze jednej części by móc go użyć, nie wiem - nie dałem rady tego rozkminić. Możliwe, że była to furtka do alternatywnego zakończenia gry.

PRAWDOPODOBNIE trzeba było użyć Metal Object i wtedy Energy Redirector w pokoju koło okrągłej maszyny zawieszonej w powietrzu, bodajże pokój nazywał się Laboratory 2 ale nie jestem pewny - dostawało się tam przez "piwnicę", gdzie znajdowało się więzienie z początkowej retrospekcji.

Z sejwami to przegiąłem, wiem ale często musiałem przerywać grę bo nie mam już tyle wolnego czasu co kiedyś...

JXREkjK.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, caleb59 napisał:

Grało się elegancko, dobra gierka z nawet ciekawą (chociaż nieco zawiłą) fabułą.

  Ukryj zawartość

Mam nieodparte wrażenie, że w Laboratorium coś pominąłem bo nie mogłem poradzić sobie z jedną zagadką - 3 zegarami na panelu sterowania + obok wajcha a pod panelem był sejf, w którym znalazłem dziwny przedmiot - Energy Redirector i wiem gdzie by pasował ale tak jakby brakowało jeszcze jednej części by móc go użyć, nie wiem - nie dałem rady tego rozkminić. Możliwe, że była to furtka do alternatywnego zakończenia gry.

PRAWDOPODOBNIE trzeba było użyć Metal Object i wtedy Energy Redirector w pokoju koło okrągłej maszyny zawieszonej w powietrzu, bodajże pokój nazywał się Laboratory 2 ale nie jestem pewny - dostawało się tam przez "piwnicę", gdzie znajdowało się więzienie z początkowej retrospekcji.

Z sejwami to przegiąłem, wiem ale często musiałem przerywać grę bo nie mam już tyle wolnego czasu co kiedyś...

 

Odnośnie tego Laba

 

Dobrze kombinowałeś, trzeba było sie dostać do Universal transporter w komputerze otworzyć drzwi - kod bodajże wbić cyfry 714, i jak tam wejdziemy to wszystko już stanie się jasne najpierw wkładamy metal object, na niego ten enegry redirector a calość dociskamy energhizerem. 

Po aktywowaniu chodzimy do kabiny i chodzi tylko aby na czas przejść jak najszybciej wszystko, najlepiej bokiem otworzyć drzwi i zabrać klucz czyli  część wspomnien, a jego możemy użyć w extras ale co i jak to sobie zobaczysz.

Mam prawie wszystkie wspomnienia brakuje mi tylko odtwarzacza MP3 niech to szlag :E  znalazleś może ?

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za wyjaśnienie ale nie mogłem już tego obadać - robiłem tylko jednego sejwa nakładając na siebie zapisy, niestety ostatni raz zapisałem przed końcem gry i główne drzwi były zatrzaśnięte na głucho więc nie mogłem już wrócić.

W sprawie playera mp3 akurat tak się składa, że wiem...

 

Odtwarzacz mp3 leżał na barze na lewo za drzwiami w początkowym lobby na pierwszym piętrze w późniejszym etapie eksploracji hotelu (tam gdzie na początku gry spotykamy Christophera jako portiera wtedy jeszcze nie wiedząc, że to on).

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się. Ale co ukuło w oczy to lokaj zaraz na początku w hotelu, wygląda jak postać wycięta z mafii z 2002 roku czy tam kiedy wyszła ? Detale ultra, rozdziałka 4k , pewnie będę musiał zmniejszyć, bo jak w więzieniu to spoko, w hotelu już czuć niepłynne ruchy, ale czego się spodziewać po gtx 970 ? bo proc ma nudno, a grafa jedzie na 99% z temperaturą 70 stopni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Skusiłem się. Ale co ukuło w oczy to lokaj zaraz na początku w hotelu, wygląda jak postać wycięta z mafii z 2002 roku czy tam kiedy wyszła ? Detale ultra, rozdziałka 4k , pewnie będę musiał zmniejszyć, bo jak w więzieniu to spoko, w hotelu już czuć niepłynne ruchy, ale czego się spodziewać po gtx 970 ? bo proc ma nudno, a grafa jedzie na 99% z temperaturą 70 stopni.

I tak jestem pełen uznania że 970 GTX to ogarnia  

u mnie to się zdziwiłem jak po ukończeniu gry wbiłem do sterownika aby zobaczyć ile mi średnią policzy przy max detalach (bez RT) I 4K

i wyszło 123fps  ale że 970GTX ogarnia i jeszcze żyje szacuneczek dobra sztuka.

Kolega na 1080TI w 1440p też po 120-160fps i zadowolony z optymalizacji.

Ale fakt ta scenka na początku też mnie uderzyła - na szcześćie pózniej jest lepiej trochę lepiej jeśli o to chodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Zwracam się z prośbą o opinie w sprawie zestawu komputerowego do ogólnego użytkowania również pod gry. Zestaw będzie stał na widoku, więc zależy mi na tym aby się dobrze eksponował. Moja propozycja: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - Biały / Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE Procesor AMD Ryzen 5 7600 Zasilacz MSI MAG A850GL 850W 80 Plus Gold PCIe5.0 Biały Dysk LEXAR NM710 2TB SSD Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming White RGB Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III ARGB White 360 - może być coś innego nawet 420 jak wejdzie do obudowy. Obudowa - coś w tym stylu: NZXT H9 Elite Midi - nie wiem czy panel szklany na górze nie będzie robił z obudowy piekarnika jeżeli to będzie problem to może coś z tych  NZXT H9 Flow Phanteks NV-Serie NV5 White Karta graficzna - tutaj największy dylemat bo wchodzi również kultura pracy (32-34" lub do TV 50") ASROCK Radeon RX 7900 GRE Steel Legend OC 16GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Super EAGLE OC ICE 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Gigabyte GeForce RTX 4070 Super AERO OC 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trinity OC White 12GB PNY GeForce RTX 4070 Ti Verto White 12GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC 12GB ASrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB część wrzuciłem do koszyka żeby było można podlinkować https://proline.pl/?fn=koszyk      
    • Co wy z tymi qd oled. Mi się nie podobają te panele. Mają bardziej soczyste kolory ale jak światło zaświeci to czerń jest koloru kupy. Mi się podoba ta neutralność kolorów w woledach.
    • https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczne-sceny-oddaj-dokumenty-i-wynos-sie-na-ukraine-7020091382119328a
    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsystem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR, i nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Monitor powiesilem na scianie. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś w tym momencie. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...