Skocz do zawartości
demyt

Monitor 24 cale - gry (1000zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje monitora 24 do gier, głównie cs, wow, apex, pugb

Moja karta graficzna rtx 3070, procek i5 12400.

W chwili obecnej jestem za Monitor LG UltraGear 24GN650-B, czy coś lepszego dostane w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, davids80 napisał:

również poszukuję monitora 24' 

Zastanawiam się pomiędzy wspomnianym:

LG 24GN650-B a

AOC 24G2U

 

LG 24GN650-B - Moim zdaniem, najlepszy IPS 24" w granicach 900zł. Kiedyś nim był właśnie AOC, jak jeszcze miał matryce Panda, ale od paru miesięcy ma niestety inny panel. 
LG ma jasność 300 nitów, pokrycie kolorów 99%. Jeszcze dobrą opcją z 24" jest Acer XV242YPBMIIPRX 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już prawie zdecydowany byłem na tego LG, ale głębokość zdecydowała że postawiłem na coś nieplanowanego, ciut "płytszego". Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór dla syna. 

Dell Alienware AW2521HF za 1099zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, X-KOM.PL napisał:

LG 24GN650-B - Moim zdaniem, najlepszy IPS 24" w granicach 900zł. Kiedyś nim był właśnie AOC, jak jeszcze miał matryce Panda, ale od paru miesięcy ma niestety inny panel. 
LG ma jasność 300 nitów, pokrycie kolorów 99%. Jeszcze dobrą opcją z 24" jest Acer XV242YPBMIIPRX 

Też byłem przekonany że tak jest ale w innym temacie jeden z użytkowników mnie uświadomił że aoc wrócił do pand  i teraz klepie je tylko z tymi panelami :E oj xkom xkom niezweryfikowane inf. szerzyć :-P  czytać  !!!!!!!! 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że AOC 24G2U jest ponownie na Pandzie. Kupiłem 2 sztuki w x-kom w grudniu i obie to TPM238WF1. Jak dla mnie świetne monitory w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie w tej cenie polecam Gigabyte G24f

Sam zastanawiałem się nad monitorem 24" do podobnych zastosowań. W tej cenie dostajemy świetny i szybki panel 8bit+frc, 165Hz z możliwością oc do 170, odwzorowanie barw na poziomie 120% sRGB czyli dostajemy żywsze kolory wiec fajna opcja do np. ogladania filmów, dobre wykonanie i wyposażenie.

Kupiłem i jestem bardzo zadowolony, również nie mam problemu z piszczacymi cewkami. Warto sobie obejrzeć recenzje na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 22.05.2022 o 12:37, Socom95 napisał:

Ja od siebie w tej cenie polecam Gigabyte G24f

Sam zastanawiałem się nad monitorem 24" do podobnych zastosowań. W tej cenie dostajemy świetny i szybki panel 8bit+frc, 165Hz z możliwością oc do 170, odwzorowanie barw na poziomie 120% sRGB czyli dostajemy żywsze kolory wiec fajna opcja do np. ogladania filmów, dobre wykonanie i wyposażenie.

Kupiłem i jestem bardzo zadowolony, również nie mam problemu z piszczacymi cewkami. Warto sobie obejrzeć recenzje na yt.

6bit+frc  ,ogólnie nic nadzwyczajnego w porównaniu z resztą bandy 24 calowych ananasów w podobnej kasie  :E ot przyzwoity monitor nic poza tym :-P

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, unadarek napisał:

6bit+frc  ,ogólnie nic nadzwyczajnego w porównaniu z resztą bandy 24 calowych ananasów w podobnej kasie  :E ot przyzwoity monitor nic poza tym :-P

U mnie normalnie w panelu nvidi udało się ustawić 10bit i monitor wyświetla się jako 10bitowy. Pomijajac już te FRC, to na pewno jest pełne 8bit. Poza tym np. bardzo dobrze działającą funkcja Overdrive. Przy opcji picture quality obraz żyleta, a brak smużenia czy overshootu. To są właśnie takie niby szczegóły, które trochę wyróżniają go. Wiadomo w tej kasie wszystko jest bardzo podobne, nie mniej jednak tutaj dostajemy coś co jest dobrze zrobione. Nie czuć tego kompromisu względem innych funkcji, opcji czy wyposażenia.3q21eq.jpg 

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo nieliczne szkiełka 24 calowe miały pełne 8 bitowe panele necki,eizo i to nie wszystkie modele  w dużej rzeszy zawsze były 6bit+frc (przynajmniej tak było trochę lat temu :-) ) ,nie mówię na siłę że jestem w 100% pewny ale to że pokazuje 10bit to przy marketingu i tych wszelakich ulepszaczach znaczy pseudoulepszaczach i programowych cudach  to całkiem możliwe że programy mogą pokazywać swoje :-) choć jak mówię pewny do końca nie jestem ,https://www.displayspecifications.com/en/model/8955263c

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w większości gdzie widziałem to pisali, że ma pełne 8bit. Sam zdziwiłem się, że na displayspec pisze 6+FRC. Chociaż na logikę jakbym miał 6 to była by możliwość ustawienia takiej wartości, a mogę tylko 8 lub 10. Napisałem do gigabyte z ciekawości czy panel oferuje pełne 8bit czy 6+FRC zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię pewny nie jestem więc może być tak jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spotkałem się już z sytuacją, że na displayspecifications.com podali błędne dane. Dla tej Iiyamy, którą  mam podali, że panel to M270DAN06.8, który ma 6bit+frc co potem widziałem zostało w jednej z recenzji powielone bo redaktor się nimi zasugerował. Tymczasem monitor ma panel M270DAN08.6 czyli pełne 8 bit. Pisałem do Iiyamy przed zakupem i oni mi  potwierdzili jaki tam jest paneli i że ma pełne 8bit. Sprawdziłem potem w menu serwisowym moniotra i faktycznie panel to M270DAN08.6.

Widzę, że na displayspecifications już poprawili. W sumie zgłosiłem im edycję :)

Co do tego G24f to wygląda, że ten monitor ma panel Innoluxa M238HCA-L7Z i chyba faktycznie ma pełne 8 bit M238HCA-L7Z Specification & Datasheets - Panelook.com

A co do tego, że można ustawić 10 bit to ja też na swojej IIyamie mogę a nie powinienem móc. Nic to raczej nie daje i nie świadczy o tym, że panel ma 10bit, czy tam 8+frc.

Edytowane przez 5hogun
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi 10bit to faktycznie sie zgodzę bo po podłączeniu hdmi w panelu nvidi zmieniła mi się opcja z 10 na 12 bit ? 

 

@gigabyte odpisał, że panel jest 8bitowy

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...