Skocz do zawartości
Andersen142

Paski na ekranie telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

Dostałem od rodziny ich stary telewizor  kilku letni, na jego ekranie są paski jak na zdj. po lewej i prawej stronie.
Trochę poczytałem i prawdopodobnie oznacza to uszkodzoną matrycę lecz jest też szansa na na słaby styk przewodów matrycy. Czy warto w takim razie rozebrać to ustrojstwo i doszukać się przyczyny czy zostawić to tak jak jest?Brak opisu.

Dodatkowo tabliczka znamionowa

 Brak opisu.

Edytowane przez Andersen142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak brak sterowania w tym miejscu. Bardzo możliwe że fragment taśmy nie łączy lub taśma pękła.

O ile jesteś w stanie sam w tym dłubać to można kombinować, może dokupić taśmę. W serwisie to będzie droga zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marynarz napisał:

Wygląda jak brak sterowania w tym miejscu. Bardzo możliwe że fragment taśmy nie łączy lub taśma pękła.

O ile jesteś w stanie sam w tym dłubać to można kombinować, może dokupić taśmę. W serwisie to będzie droga zabawa.

Rozebrałem, sprawdziłem, rozłączyłem wszystkie taśmy i podłączylem ponownie, niczego na gołe oko nie zauważyłem. Ogólnie nie jest to pasek cały biały widać za tą bielą trochę tego co powinno się wyświetlać, prawdopodobnie matryca, a do serwisu to nie ma sensu tego dawać, szkoda hajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...