Skocz do zawartości
GMateusz1992

Śmieciowe aplikacje od Microsoft.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie dla osób posiadających Windowsa 11 w wersji Pro. Czy instalowane są automatycznie wraz systemem, te wszystkie śmieciowe aplikacje typu: News, Kontakty, Zdjęcia, Mapy, XBOX, itp. Tak jak ma to miejsce w wersji Home ?

Edytowane przez GMateusz1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Instalkę Windowsa 10 zmodyfikowałem sobie programem NTLite, zintegrowałem aktualizacje, wyłączyłem niektóre usługi systemowe i usunąłem wszystkie śmieciowe programy od Microsoft. Z Windowsem 11 nie jest już tak łatwo, ponieważ usuwając te same elementy, są potem spore problemy z działaniem systemu, np: nie uruchamia się Menu Start. Co zaś do samego Windowsa 11, strasznie denerwuje mnie to, że nie da się wyłączyć całkowicie Defendera, a od aktualizacji 22H2, nie będzie już go można zainstalować bez konta Microsoft. Do innych rzeczy nie mam zastrzeżeń. Obecnie używam builda 22621 Insider Beta Channel.

Edytowane przez GMateusz1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co Ci przeszkadza że te badziewia są? Trzeba czekać aż wina 11 skończą testować na królikach... Ja niewiem czemu tak są ludzie napaleni na 11? 10 jest "dopracowana" już, i ja nie widzę sensu i potrzeby instalowania nowego Windowsa.

Po co Ci win11? Dla numerka, czy do czegoś konkretnego? 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg Niestety teraz wszędzie go pchają, tydzień temu kupowałem lapka i niestety ten co chciałem był dostępny tylko z W11

Edytowane przez _Unix_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie mi się dobrze korzysta z Windowsa 11, nie gorzej niż z Windowsa 10. Jedyne co mi naprawdę przeszkadza, to że nie można na stałe wyłączyć Defendera oraz to, że do instalacji wymagane jest konto Microsoft. Co do wydajności, nie mam zbytnich zastrzeżeń. Build 22621 "22H2" działa już naprawdę dobrze, choć wiadomo są jeszcze pewne elementy, które wymagają dopieszczenia. Nie zauważyłem żadnych znaczących spadków wydajności, przede wszystkim  w testach syntetycznych. W 3DMarku, w wielu testach uzyskałem nawet lepsze wyniki niż na Windows 10. Co zaś się tyczy tych badziewnych aplikacji od Microsoft, od razu po instalacji systemu wszystkie je usuwam programem iObit Uninstaller PRO, gdyż totalnie nie są mi one potrzebne (Są tylko i wyłącznie śmieciami dla mnie). Wolę korzystać z dedykowanych, znacznie bardziej funkcjonalnych aplikacji zewnętrznych producentów jak np: PowerDVD jako odtwarzacz Audio-Photo-Video. Mapy, News'y czy Pogodę wolę sprawdzać przez przeglądarkę internetową Google Chrome, na stronach internetowych które konkretnie ja chcę bo im najbardziej ufam, więc przeglądarka Edge mi też jest totalnie nie potrzebna.

Edytowane przez GMateusz1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

A co Ci przeszkadza że te badziewia są? Trzeba czekać aż wina 11 skończą testować na królikach... Ja niewiem czemu tak są ludzie napaleni na 11? 10 jest "dopracowana" już, i ja nie widzę sensu i potrzeby instalowania nowego Windowsa.

Po co Ci win11? Dla numerka, czy do czegoś konkretnego? 

Po co ci win 10 dla numerka?. Mam 11 i działa normalnie wojenki jak apple samsung xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GMateusz1992 napisał:

Ogólnie mi się dobrze korzysta z Windowsa 11, nie gorzej niż z Windowsa 10. Jedyne co mi naprawdę przeszkadza, to że nie można na stałe wyłączyć Defendera oraz to, że do instalacji wymagane jest konto Microsoft. Co do wydajności, też nie mam zbytnich zastrzeżeń. Build 22621 "22H2" działa już naprawdę dobrze, choć wiadomo są jeszcze pewne elementy, które wymagają dopracowania. Nie zauważyłem wyraźnych spadków wydajności, przede wszystkim  w testach syntetycznych. W 3DMarku, w wielu uzyskałem nawet lepsze wyniki niż na Windows 10. Co zaś się tyczy tych badziewnych aplikacji od Microsoft, od razu po instalacji systemu wszystkie je usuwam programem iObit Uninstaller PRO, gdyż totalnie nie są mi one potrzebne (są tylko i wyłącznie śmieciami dla mnie). Wolę korzystać z dedykowanych, znacznie bardziej funkcjonalnych aplikacji zewnętrznych producentów jak np: PowerDVD jako odtwarzacz Audio-Photo-Video. Mapy, News'y czy Pogodę wolę sprawdzać przez przeglądarkę internetową Google Chrome, na stronach internetowych które ja chcę, Edge mi też jest totalnie nie potrzebny.

Bardziej od iObit Unistallera, polecam BCU - Bulk Crap Unistaller, bardzo fajny programik open-source'owy i można odinstalować aplikacje systemowe. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...