Skocz do zawartości
spoooko

Zestaw komputerowy pod ew rozbudowę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przeglądałem temat „polecane zestawy komputerowe” i szukam PC do Warzone (gram tylko w to) i ew nadchodzącego Call of Duty (gram tylko multiplayer)

Moj budżet to 4500zl (który ew może być przekroczony ~200zl) 

 

mam monitor, ale potrzebuje klawiaturę mechaniczna najlepiej BEZ bloku numerycznego

windowsa tez chciałbym kupić 

 

i teraz „problem” :

nie wiem czy warto wydawać tyle hajsu na komputer pod jedna grę, ale z drugiej strony nie wiadomo nic nt wymagań nowego CoDa

 

jezeli uda się złożyć coś taniej i będzie wydajnie to super

dysk ssd chociaż 1TB

 

i WAŻNE: płyta głowa z miejscem na kartę dźwiękowa ponieważ mam słuchawki Beyerdynamic DT990PRO które będę musiał czymś napędzić 

 

komputer złoże sam, tylko nie wiem do końca który sklep najlepszy

 

dziekk

jesli ktoś doczytał do końca, bardzo liczę na wasza pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania nowego CoD-a raczej nie będą odbiegać wiele od ostatnich dwóch odsłon. To ten sam silnik, więc najwyżej lekko wzrosną względem tego co teraz, bo dodadzą więcej efektów, itp. W każdym razie - nagłego wzrostu wymagań bym nie oczekiwał.

Co do kompa:

klawiatura i Windows rozumiem też mają się zmieścić w tym 4500 zł? Bo sam Windows to 4-5 stówek, klawiatura jakaś przyzwoita też z 250-300 zł, więc na kompa już za wiele kasy nie zostaje. Może Windowsa na razie używać w wersji trial, a najwyżej w przyszłości dokupić licencję?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Dirian napisał:

Wymagania nowego CoD-a raczej nie będą odbiegać wiele od ostatnich dwóch odsłon. To ten sam silnik, więc najwyżej lekko wzrosną względem tego co teraz, bo dodadzą więcej efektów, itp. W każdym razie - nagłego wzrostu wymagań bym nie oczekiwał.

Co do kompa:

klawiatura i Windows rozumiem też mają się zmieścić w tym 4500 zł? Bo sam Windows to 4-5 stówek, klawiatura jakaś przyzwoita też z 250-300 zł, więc na kompa już za wiele kasy nie zostaje. Może Windowsa na razie używać w wersji trial, a najwyżej w przyszłości dokupić licencję?

 

Niech będzie 4,5k na samą jednostkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim razie:

https://www.x-kom.pl/lista/wwnnjw4ya

Z kodem "misja-gaming" wychodzi niecałe 4700 zł.

Core i5, chłodzenie, szybki RAM, RX 6600, SSD 1TB, reszta standard. 

Ewentualnie warto zamówić kartę z hiszpańskiego Amazona, bo wtedy w cenie RX 6600 masz RX 6600 XT: https://www.amazon.es/Tarjeta-gráfica-XFX-Speedster-RX-66XT8DFDQ/dp/B09B17SQBS/

 

EDIT: Zły link dałem, poprawione.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać mniej to dobra opcja. Pod RX 6600 / 6600 XT będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian @forskoczek20

dsieki za pomoc ale okazało się, ze 4K to górna granica na jednostkę. Przepraszam za kłopot i pytanko czy pomożecie raz jeszcze? Jednostka do 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie do Warzone... Kupując w innych sklepach może stówkę uda się urwać, plus stówkę na karcie. Wciąż za mało do 12400F...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można to złożyć na i5 10400F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

4 rdzenie do Warzone... Kupując w innych sklepach może stówkę uda się urwać, plus stówkę na karcie. Wciąż za mało do 12400F...

W sensie polecasz więcej niż 4 rdzenie tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/633851-obudowa-do-komputera-genesis-irid-513.html

Lepiej wykonana obudowa z dwoma wentylatorami zamiast jednego.

https://www.x-kom.pl/p/708112-zasilacz-do-komputera-fortron-hexa-pro-550w-80-plus-bronze.html

Ten zasilacz jest teraz w promocji za 199zł (kod "misja-gaming"). Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, kalderon napisał:

4 rdzenie do Warzone... Kupując w innych sklepach może stówkę uda się urwać, plus stówkę na karcie. Wciąż za mało do 12400F...

Przecież dobrze śmiga:

3 godziny temu, Caps napisał:

Zawsze można to złożyć na i5 10400F

Bez sensu:

 

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, spoooko napisał:

sam zrobilem takie cos: https://www.x-kom.pl/lista/7rdjnlb5k

spoko?

 

Nie pchaj się w tańsze zasilacze , lepiej już dołożyć do czegoś porządniejszego , tak jak np. zasilacze fortrona, seasonica, czy chociażby już SPC z serii vero, mianowicie vero L3 lub wyżej dołożyć do Supremo np FM2.

Ludzie niepotrzebnie oszczędzają na zasilaczu który zasila całą jednostkę, a np. dokładają do lepszej karty graficznej.

1 minutę temu, Dirian napisał:

Przecież dobrze śmiga:

Bez sensu:

 

 

Nie żeby się kłócić czy coś, kiedyś spotkałem się z taką opinią żeby nie ufać zbytnio takim recenzjom, z tego powodu że "testujący sztucznie zawyżają fps lub zaniżają, aby zwiększyć oglądalność itd. , też dlatego że np. ktoś testuje 6 kart graficznych czyli , rtx 3090 vs 3080 vs 3070 vs 2060 vs 2070 vs 2080, a mają przykładowo 15k subów, więc skąd mogą mieć już na to pieniądze" , coś w tym stylu. Ja, np. jeśli już szukam jakiejś recenzji, to skupiam swoją uwagę na czymś bardziej "zaufanym". Chociaż może wszedłem w błędne koło, trzeba by było przetestować jak to wygląda na czyimś setupie, w sensie złożyć tak samo i wtedy porównać czy mniej więcej zgadza się z filmikiem, wiadomo że, dużo oprócz sprzętu może zależeć od optymalizacji, itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest w tym trochę prawdy, ale i3 12 gen to całkiem mocne CPU mimo tylko 4 jajek i nie będzie problemu z ogarnięciem Warzone. To nie jest zestaw pod RTX 3070 żeby szukać istotnego bottlenecka ze strony CPU.

Jak budżet pozwala to jak najbardziej dopłata do i5 12 gen, ale tu budżet mocno napięty, to i trzeba mierzyć siły na zamiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz powyżej budżet pozwala. Podmiana obudowy i zasilacza jest bezkosztowa.

Godzinę temu, spoooko napisał:

Ciut taniej masz na allegro XFX:

https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-6600-speedster-swift-210-8gb-gddr6-11477877367

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Dirian napisał:

Bez sensu:

Tutaj bardziej chodziło mi o CPU 6/12 pod gierki online z masą ludzie na serwerze. Tak czy siak, GPU stanie się tutaj wąskim gardłem ale typowo pod gierki typu BF czy COD i nic więcej, to myślałbym nad 6/12. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom wiadomo, że najlepiej dać 6/12, ale nie wiem czy 10 generacja to jest dobry pomysł względem i3 12 gen. IMHO nie. Warzone i tak najbardziej wykorzystuje pierwsze 3-4 rdzenie, pozostałe już mają mniej do roboty z tego co pamiętam. Aż bym sprawdził, ale tyle miejsca na dysku zajmowało, że wywaliłem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś bardzo dobrze. Dodatkowe chłodzenie zrobi różnicę głównie w poziomie hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii temperatur tez zrobi różnice bo box słabo sobie radzi z tym CPU. Tym bardziej, ze zaraz lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za pomoc - dzięki Waszej POTĘŻNEJ wiedzy sam zacząłem troszkę czytać co nakreśliło mi jakiś tam tor odnośnie kupna kompa

 

naprawde dzięki za poświęcony czas. 
 

prosze tylko o niezamykanie tematu, bo może się okazac ze komputer będę kupował pod koniec miesiaca i wtedy może się coś zmieni

 

dzieki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...