Skocz do zawartości
kondziiu

windows 10 - próba instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas instalacji windowsa 10 z pena, po formacie, wyskakuje mi błąd o przerwaniu instalacji i braku możliwości kontynuowania jej. Kod błędu 0x80070015. Nie wiem co na to poradzić, proszę o pomoc. 

280862586_1086588892072478_2020472831356747185_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kondziiu napisał:

Witam, podczas instalacji windowsa 10 z pena, po formacie, wyskakuje mi błąd o przerwaniu instalacji i braku możliwości kontynuowania jej. Kod błędu 0x80070015. Nie wiem co na to poradzić, proszę o pomoc. 

280862586_1086588892072478_2020472831356747185_n.jpg

Zainstalować instalację na innym pendrive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kondziiu napisał:

Witam, podczas instalacji windowsa 10 z pena, po formacie, wyskakuje mi błąd o przerwaniu instalacji i braku możliwości kontynuowania jej. Kod błędu 0x80070015. Nie wiem co na to poradzić, proszę o pomoc. 

280862586_1086588892072478_2020472831356747185_n.jpg

Zadałeś może się trud, aby zobaczyć co Google na ten temat mówią? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak. google przejrzałem i tylko informacja o windows update ale to mnie nie dotyczy. Pendrive jest nowy, dopiero co w media kupiłem zeby wlasnie formata zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kondziiu napisał:

oczywiście, że tak. google przejrzałem i tylko informacja o windows update ale to mnie nie dotyczy. Pendrive jest nowy, dopiero co w media kupiłem zeby wlasnie formata zrobić

A instalujesz świeżą instalację po formacie ? Trzeba sformatować dysk po wcześniejszym usunięciu wszystkich partycji i zainstalować świeżą instalację. Opcja przywracania wcześniejszej wersji windowsa może skutkować różnymi błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sformatowałem calego kompa, wszystkie dyski. pobralem na lapku windowsa zgrałem na pena rufusem i próbuje zainstalować, niestety nie idzie bo wyskakuje taki błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rufusa użyj normalnie Media Creation Tool dostępnego ze strony MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Zamiast rufusa użyj normalnie Media Creation Tool dostępnego ze strony MS.

Nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś rufus :) Bałbym się instalować OS z jakiejkolwiek innej strony po za oficjalną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hubio napisał:

Nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś rufus :) Bałbym się instalować OS z jakiejkolwiek innej strony po za oficjalną...

Rufus jest przydatny, ponieważ pod różne systemy można robić bootowalnego "pena" jednym programem. Do tego można wybierać czy ma być pod UEFI czy BIOS, a także typ partycji GPT czy MBR. Taki program typu wszystko w jednym.

Autora tematu wypadałoby zapytać skąd pobrał Windowsa. Czy jest oficjalnie ze strony MS czy z jakiegoś innego źródła.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Pawelek6 Ale w Media Creation Tool jak wybierzesz opcję "utwórz dysk instalacyjny dla innego komputera" to tworzysz instalkę uniwersalną i nie musisz się zastanawiać UEFI czy BIOS, GPT czy MBR.

Albo w Rufisie coś źle było ustawione, albo jest ogólnie źle zrobiony obraz i instalacja sugeruje błąd związany z pendrive instalacyjnym. Ewentualnie właśnie pobrany z dziwnego źródła.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, uniwersalną od razu. A nie raz człowiek chce sam wybrać. Jednak tutaj nie chodzi o to, który program jest zły, a który dobry. Jeden działa bardziej w automacie, a drugi pozwala na ręczne dostosowanie po prostu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelek6 napisał:

A nie raz człowiek chce sam wybrać.

Ale takie rzeczy nie wybierasz rodzajem instalacji, ale po prostu ustawieniami komputera. Jak zrobisz sobie instalkę rufusem pod GPT a będziesz miał MBR, to wina instalki czy użytkownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A sytuacja kiedy usuwam całkowicie partycje przy instalowaniu systemu, ponieważ chce zmienić typ np. z MBR na GPT? Właśnie po to jest możliwość ręcznego ustawienia aby dokonać zmian. Nie każdy chce zawsze tak samo instalować jak było.

Poza tym nie rozumiem o co ci teraz chodzi. Odpisałem wyżej do czego jest Rufus, to teraz jakieś dywagacje nad nim :heu:

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ISO Win10 oficjalnym narzędziem (zapisz na dysku): https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Pendraka sformatuj do FAT32, zasugeruję pełny format.
ISO wypakuj np. 7-Zip-em na pendriva lub zamontuj obraz i skopiuj zawartość na niego.

PS. Zakładam, że BIOS działa w trybie UEFI. Tylko wtedy tak przygotowany pendrive zbootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak, ogólnie windows pobrany z ufs. znalazłem błąd podczas pobierania wina na lapka. byłem połączony na starym wifi, gdzie czasem na sekunde rozlącza neta co jakis czas i wtedy wlasnie tak się stało. nie pobrało wszystkich składników i ot cały problem właśnie się stąd wziął. pobrałem na moim internecie i wszystko śmiga :D dzięki wszystkim za pomoc, temat zostawiam dla młodszego pokolenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Pawelek6 napisał:

A sytuacja kiedy usuwam całkowicie partycje przy instalowaniu systemu, ponieważ chce zmienić typ np. z MBR na GPT?

W trakcie wybierania partycji wybierasz format GPT i instalacja automatycznie dopasowuje się do wybranego systemu plików. Kompletnie nie rozumiem z czym masz problem. Media Creation Tool robi instalację uniwersalną, która dopasowuje się do tego co użytkownik sam wybierze w trakcie instalacji. Ograniczanie się rufusem tylko do GPT czy do MBR lub tylko do UEFI lub tylko do BIOS powoduje jedynie problemy w przypadku, gdy użytkownik, który chce zainstalować system nie bardzo takie rzeczy ogarnia.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku :heu:

Jak użytkownik nie ogarnia Rufusa, to go nie używa. Proste? Masz wybór i tyle. Nikt nie każe używać pod groźbą śmierci programu X czy Y. Litości... Temat dotyczy czego innego, a ten się czepił programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Pawelek6 napisał:

Jak użytkownik nie ogarnia Rufusa, to go nie używa. Proste?

Po forum widać, że nie takie proste, bo rufusa wielu nawet tutaj poleca, a potem powstają takie tematy jak ten. A czepiłem się programu, bo to właśnie niewłaściwe ustawienia przy tworzeniu pena rufusem mogą być główną przyczyną problemu. Tu akurat okazało się, że wina była niby w niepobranych wszystkich składnikach, ale podobne cyrki są właśnie przy nieumiejętnym używaniu rufusa przez osoby, którym ten program został polecony.

Edit: a do rangi nie wiadomo jakiego problemu sam to sprowadziłeś swoim podejściem do dyskusji, ja tylko napisałem, że MCT jest po prostu na tyle uniwersalny, że rufus jest zbędny.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo. Odpisałem hubio co to za program i do czego służy. Tylko tyle, nic więcej. Następnie włączyłeś się i zaczęła się cała ta zbędna dyskusja.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...