Skocz do zawartości
naczelnik5

RTX 3060 Ti Palit Dual temperatury - używka

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zostałem posiadaczem niespełna rocznego palita 3060ti. Wczesniej mialem palita 3060 wiec wiedzialem mniej wiecej czego sie spodziewac. Jako że pierwszy raz w zyciu kupilem uzywana karte to zaczalem ja testowac. 3dmark wynik ok ( stock 10900, po uv 11200) , w rdr2 czy wiesku 2 fpsy tez wydaja sie ok. Ogolnie karte mecze juz pare godzin i problemow nie ma. Jedyne co to temperatury. Na stocku bez uv z wlaczonym testem z gpu-z po paru min ok 77-78c. To samo w rdr2 przy 98% obciażenia. Po UV 1800mhz i 875mV temp przy tescie gpuz 65-68c , w rdr2 70-73c. W wiesku 2 ok 65-68C. Wentyle ok 70%.W 3060 mialem identycznie ustawione uv i tam temp rzadko przekraczala 65c w rdr2 przy wentylach max 60%Wiadomo slabsza karta. Pytanie czy takie temperatury w tym modelu sa ok czy moze jednak karta juz troche zajechana? Jakie temp dla tej karty powinny wzbudzac niepokoj?  Zdaje sobie sprawe ze to budzetowka. Moze troche jestem przewrazliwiony ze to uzywka np z koparki:p Dodam ze karta jest wcisnieta na styk miedzy fortisa 3 i karte wifi. Na dniach zmieniam mobo na atx wiec zrobi sie troche wiecej przestrzeni moze to troszke zbije temp.

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 80 nie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsunięcie gratów na pewno coś Ci da. 

Pamiętam jak mi została 1070 a kupiłem 2080ti.z ciekawości chciałem zostawić sobie słabsza do stream(czyli 2 karty) ale po obsadzeniu strasznie dusiła kartę na górze. 

Zadbaj o po żadna wentylację budy bo zadne chłodzenie nie da rady jeśli nie będzie miało chłodnego powietrza do przepychania. Może jakieś wentylatory dołóż? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie pomaga jak zdjecie boczka obudowy xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te upały to jeszcze wentylator biurkowy postawić z boku ??

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 3060 miałeś 10 stopni mniej bo m. in. pobór energii jest dużo mniejszy. Pooglądaj sobie benchmarki i zobaczysz. 77 stopni to już sporo, a ponad 80 to już źle. Musisz zadbać o dobrą wentylację obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z koparki sztuka.

Wystarczy  wymienić pastę i będzie ok.

Sam  w swojej 3080 po  roku kopania miałem ok 80 stopni na rdzeniu. Na nowych  kartach po świeżej wymianie jest ok 65 i duzo niższe RPM.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obudowa w miare przewiewna, spc chyba signum , w kazdym razie z przodu z tylu i z gory siatka , w budzie 2 wentyle od gory i 1 z tylu wyciagaja powietrze, aktualnie 2 wentyle z przodu wtlaczajace sa wylaczone bo ktorys terkocze ale zajme sie tym na dniach jak bede wymienial mobo. Jesli temp ma nie przekraczac 80c to po uv jakis zapas jest , po cichu licze ze z wiekszym mobo i wszystkimi dzialajacymi wentylami uda sie zbic te 2-3c zeby bylo max 70c i chyba bedzie ok? 

30 minut temu, zozolek napisał:

pewnie z koparki sztuka.

Wystarczy  wymienić pastę i będzie ok.

Sam  w swojej 3080 po  roku kopania miałem ok 80 stopni na rdzeniu. Na nowych  kartach po świeżej wymianie jest ok 65 i duzo niższe RPM.

Hmm ale wymiana pasty to utrata gwary ? Ogolnie to jak poczytalem o tym palicie to roznie ludzie pisza jedni maja podobne tempy do moich inni nizsze . Pare osob pisalo o tempach nawet powyzej 80c  w nowych kartach. Takze chyba loteria produkcyjna tez ma na to wplyw. Za pare dni wloze nowe mobo, nowy zasilacz , ogarne wentyle i zobaczymy. Czlowiek przycebulil na uzywce to teraz ma;D

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, naczelnik5 napisał:

aktualnie 2 wentyle z przodu wtlaczajace sa wylaczone bo ktorys terkocze ale zajme sie tym na dniach jak bede wymienial mobo

Masz odpowiedź skąd takie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda pewnie gorąca :E

Sprawdź te wtłaczające wentylatory, bo szkoda karty i reszty bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PL1555 napisał:

Masz odpowiedź skąd takie temperatury.

 

4 minuty temu, leven napisał:

Buda pewnie gorąca :E

Sprawdź te wtłaczające wentylatory, bo szkoda karty i reszty bebechów.

Hmm ale np na procku temp chyba jest ok, az sprawdze pozniej z ciekawosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
7 minut temu, naczelnik5 napisał:

Hmm ale np na procku temp chyba jest ok, az sprawdze pozniej z ciekawosci:)

Założę się, że też nie. Karta jest okej, po prostu robi Ci się piekarnik w budzie po czasie, a najważniejsze są wentyle wtłaczające powietrze, nie wydmuchujące, ale te też są ważne. Wiem bo sam po jakimś czasie grania miałem throttling zarówno GPU jak i CPU bez wentyli z przodu :) A teraz jeszcze upały

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na procku jest ok bo jemu bardziej pomaga wyciąg a karcie bardziej pomaga świeże powietrze z przodu którego nie masz wcale.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok tak na szybko sprawdzilem z UV i wlaczonymi wentylami nawiewu sytuacja wyglada tak ze nie przekracza 65c w tescie gpuz wiec troche lepiej, ale rdr2 nieublaganie powyzej 70c , nawet momentami dobijalo do 75c przy 70% wiatraka. Wiec tu wentyle nie poprawily sytuacji. W wiesku 2 65-66c przy 60% wiatraka wiec tez chyba ciut lepiej bo kojarze ze wczesniej temp byla podobna ale z wiatrakiem 70%.Procek z wlaczonym nawiewem czy bez w grach ok 60c w occt max 70c

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RTX 3050 / RTX 3060 i RTX3060Ti masz to samo chłodzenie, palit przyoszczędził i nie zmienił w wersjach dual ani trochę chłodzenia na tych modelach, także na RTX3050 jest dobrze, na RTX3060 miernie, na RTX3060Ti jest dramat. Pomoże jedynie UV i dobra wentylacja budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie...temat wydaje sie ogarniety. Porownywalem temp TI do 3060 przed i po uv ale wyleciala mi z bani bardzo wazna rzecz. Na 3060 mialem lock na 60fps no i ustawienia w kazdej grze adekwatne do mocy karty zeby te 60 fps trzymalo. A oczywiscie zeby przetestowac TI zdjalem lock i dalem np w takim rdr2 ustawienia ultra. Jak ustawilem lock 60 fps i ustawienia grafiki zeby trzymalo to 60 to nagle Wiesiek 2 ma 55c, wiesiek 3 62c, rdr max 70 z reguly 68c przy 50% wiatraka. Pobor mocy w rdr ok 150w. Mysle ze na 3060 na zdjetym locku i ustawieniach grafiki wysokich w takim rdr2 czy innych grach mialbym podobne temp jak te ktore mnie zaniepokoily w TI. Wychodzi na to ze  karta zachowuje sie normalnie jak na ten model i jak narazie jest z nia wszystko ok:p

Przy okazji zapytam o zasilacz. Z racji przesiadki na Ti postanowilem wymienic 6 letniego Zalmana 600w bez certyfikatu na spc supremo l2 gold 550w. Ma byc to zasilacz do obecnego zestawu, max co w nim wymienie to moze procek na 5600x i pewnie posiedze na tym ze 3-4 lata. Ten supremo powinien byc pewniejszy, bedzie ok?

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak już kupujesz zasilacz na jakiś czas nowy to poszedłbym w coś lepszego z trybem półpasywnym np seasonic focus gx czy corsair rmx, supremo mieli stale 700rpm w idle jak ktoś ma mega cichy pc to będzie to słyszalne bez obciążenia, ogólnie to przyzwoity zasilacz.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Panowie...temat wydaje sie ogarniety. Porownywalem temp TI do 3060 przed i po uv ale wyleciala mi z bani bardzo wazna rzecz. Na 3060 mialem lock na 60fps no i ustawienia w kazdej grze adekwatne do mocy karty zeby te 60 fps trzymalo. A oczywiscie zeby przetestowac TI zdjalem lock i dalem np w takim rdr2 ustawienia ultra. Jak ustawilem lock 60 fps i ustawienia grafiki zeby trzymalo to 60 to nagle Wiesiek 2 ma 55c, wiesiek 3 62c, rdr max 70 z reguly 68c przy 50% wiatraka. Pobor mocy w rdr ok 150w. Mysle ze na 3060 na zdjetym locku i ustawieniach grafiki wysokich w takim rdr2 czy innych grach mialbym podobne temp jak te ktore mnie zaniepokoily w TI. Wychodzi na to ze  karta zachowuje sie normalnie jak na ten model i jak narazie jest z nia wszystko ok:p

To tak samo jak u mnie na GTX 1070 grałem kiedyś na starym monitorze 60Hz z lockiem na 60fps i karta była chłodna. Odkąd mam monitor 144Hz i g-sync compatible bez limitów fps to w bardziej wymagających grać zacząłem widywać 70*C rdzeń i 80*C na hotspocie. Było nawet więcej ale odkąd wymieniłem termopady i pastę sytuacja wróciła do normy - cóż, od 2016 roku przyszedł na to naturalny czas. Wcale nie dziwi mnie Twój opis bo niby karta inna ale sytuacja 1:1 taka sama jak moja kiedyś.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zrobiłem uv , zmienilem plyte na wieksza, i dolozylem jeden wentyl 140mm. Temp w rdr 2 czy cyberpunku na wysokich bez locka ok 73-74. Z lockiem na 60fps nie przekraczaja 70c. Wiec jest ok.Ale dla swietego spokoju wyslalem zapytanie do supportu Palita , wrzucam bo moze sie komus przyda przy budzetowych konstrukcjach zeby nie panikowac za wczasu;) W zapytaniu podalem temp bez uv i bez locka czyli ok 78-79C

Dear customer

Thank you for the mail.


What is the safe temperature for this model of graphics card?
The maximum GPU temperature of RTX 3060 Ti GPU is 93C.
If there's no error happened the mentioned GPU temperature under 3D games is normal and still in SPEC.
 
And at what temperature does the card start to lower the clock?
When GPU reaches 84C the boost clock will start to get lower but will still be higher than base clock.

Szybki pytanie z innej beczki, dzis przyjda mi ramy 3600cl 16, teraz mam 3000 cl15 , polacze z  ryzenem 5 3600. Jest jakis benchmark ktory zmierzy wydajnosc ramu  czy tylko zostaje obserwowac fps w grach? Chcialbym zmierzyc jakos czy wydajnosc skoczyla bo czytalem ze ryzen wlasnie z szybszym ramem rozwija skrzydla. Czy np ram ma wplyw na wynik cpu score w 3dmark??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci miał support odpisać? To co mają w danych technicznych... Odpisali że 93 stopnie jest ok, czyli jak masz 90 to hulaj dusza problemu nie ma? No nie, podczas grania takich temperatur nie powinno być. 

No i czego to temperatura? Rdzenia? Pamięci? HotSpot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wczesniej mialem palita 3060 wiec wiedzialem mniej wiecej czego sie spodziewac

miałeś zwykłego czy OC ?

Zwykły pojawia się już poniżej 2tys zł  (  429E )

https://www.mindfactory.de/product_info.php/12GB-Palit-GeForce-RTX-3060-Dual-GDDR6--Retail-_1399392.html

Ale ponoć są duże różnice w chłodzeniu, zwykły ma 2 heatpipe, a OC 4, stąd inne temperatury, inaczej pracują też wentylatory.. ponoć nawet 1W/phoenix jest cichszy i chłodniejszy od niego

może z 60TI jest podobnie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

miałeś zwykłego czy OC ?

Zwykły pojawia się już poniżej 2tys zł  (  429E )

https://www.mindfactory.de/product_info.php/12GB-Palit-GeForce-RTX-3060-Dual-GDDR6--Retail-_1399392.html

Ale ponoć są duże różnice w chłodzeniu, zwykły ma 2 heatpipe, a OC 4, stąd inne temperatury, inaczej pracują też wentylatory.. ponoć nawet 1W/phoenix jest cichszy i chłodniejszy od niego

może z 60TI jest podobnie?

 

 

Faktycznie miałem OC , a TI mam zwykłego. Ale szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi wcześniej na to. Myślałem ze jedyna różnica jest w mhz Fakt że TI ma czesciowo backplate jak plaster miodu wiec teoretycznie powinna miec lepszy przeplyw powietrza , ale moze i masz racje z tym gorszym chlodzeniem 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bawie sie w undervolting mojego 3060ti. Sprawdzam i testuje stabilnosc roznych ustawien.Zalezy mi przede wszystkim na niskich temp i cichszej pracy karty nawet kosztem paru % wydajnosci.Zauwazylem ze w zasadzie przy kazdych testowanych ustawieniach gpu-z  w perfcap reason ( o ile dobrze rozumiem jest to jakis powod ograniczania karty?) pokazuje Idle.  Testowalem 800mV - 1680mhz (150w-100% load) 850mv - 1780mhz (165w) 875mv - 1830mhz (177w).  Power limit 100%.Jednak te ustawienia wydaja sie byc stabilne bo 3d mark przechodzily bez problemu . Wiedzmin 3 ultra puszczony na cala noc na 100% uzycia gpu. Dzis Cyberpunk tez cala noc na ultra , 98% load i tez ok. Na stocku  w  1725mhz 200w w cyberpunku pokazuje roznie , Vrel, Vop, Pwr .Pytanie czy jak po uv gpu-z wskazuje idle to jest ok czy nie bardzo?  I czy uzycie gpu 98% w CP wskazuje na jakis delikatny bottleneck procka? Na cos jeszcze zwrocic uwage podczas testowania stabilnosci po uv ? Czy jak gry nie crashuja to jest ok i nie ma sensu drążyć?;)

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Czy Asus RTX 3060Ti TUF Gaming to dobra karta jesli chodzi o temperatury i kulture pracy? Pytanie do ludzi ktorzy maja lub mieli ten model, bo wykresy w necie czy na yt czesto nijak sie maja do rzeczywistosci:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...