Skocz do zawartości
Jack White

Słuchawki - LOGITECH G Pro X Lightspeed vs HyperX Cloud Alpha?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, zastanawiam się nad słuchawkami z mikrofonem do gierkowania i ewentualnie na Teamspeaka do komunikacji, (nie?) koniecznie bezprzewodowe.

Jest obecnie coś lepszego niż LOGITECH G Pro X Lightspeed w cenie do 650zł?

Może ktoś takowe posiada i byłby chętny się wypowiedzieć na ich temat, jakieś plusy, minusy i czy ładując słuchawki można również grać?

Edytowane przez Jack White
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś lepsze w tej cenie to nie wiem ale posiadam te słuchawki od około roku i co mogę o nich powiedzieć:

- wg diskordwiczów dobry mikrofon, wyczystko czysto i wyraźnie, 

- fajny giętki pałąk od mikrofonu, można go łatwo wypiąć ze słuchawek żeby Ci się nie plątał jak np coś jesz

- dobrze leżą na głowie, ja używam dodawanych w standardzie padów welurowych, dla mnie dużo bardziej wygodne niż domyślnie założone pady ze sztucznej skóry

- rozbudowany software, możesz użyć własnych presetów jak i ściągać gotowe w aplikacji, osobno dla dźwięku jak i dla mikrofonu. Podoba mi się że mogę przypisać wyciszenie mikrofonu dowolnym klawiszem, ja używam do tego jednego z dodatkowych przycisków myszki

- jakość dźwięku dla mnie bardzo w porządku, oczywiście trzeba na nie patrzeć jak na słuchawki gejmingowe a nie muzyczne

- spokojnie można z nich korzystać podczas ładowania, wszystko wtedy działa

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały te słuchawki Logitech'a, trochę testowałem i ogólnie to mam (a właściwie miałem) mieszane uczucia co do jakości dźwięku, bass jest dość mocno wyczuwalny, ale wydaję mi się dość zniekształcony i nieprzyjemny, dodatkowo zejście poniżej 50Hz powoduje, że przetworniki zaczynają stukać. Najbardziej chyba jednak rozczarowują soprany, które są zagłuszane przez linię bassową i nawet jak obniżymy bass na EQ, to soprany brzmią jakoś tak sztucznie. Najbardziej przeszkadza brak wyważonego środka do sopranów. W grach typu PUBG czy Global Offensive, odgłosy kroków (CS), czy biegania przeciwnika po ziemi lub trawie (PUBG) są bardzo słabo słyszalne. No i ostatni minus to mikrofon, który jest wręcz tragiczny, głos w odsłuchu jest strasznie płaski i nie pomaga zbytnio włączenie opcji BlueVoice. No może troszeczkę minimalizuję to jego defekt, bo podbija sztucznie bass na głosie, no i kompresor robi resztę, ale ogólnie nie ma szału. Za to na duży plus zasługuje opcja Wireless Lightspeed, naprawdę działa świetnie, nie zauważyłem żadnych opóźnień, chodziłem sobie po całym domu i wszędzie miałem zasięg. Piękna sprawa i wygoda. Niestety jakość dźwięku nawet po zabawie z EQ jak i również mikrofon pozostawiają wiele do życzenia, tym bardziej w tej półce cenowej. W niektórych gatunkach muzycznych jak np Rap, Rap-Wave, Techno jeszcze ujdą, natomiast ambient, chillout czy nawet rock lub metal to jest krwawica uszu.

Oddałem je na zwrot i miałem już jechać po DT770 Pro 80 Ohm, ale trafiła się okazja kupna poczciwych HyperX Cloud Alpha Blackout za 289zł, była promka na dzień dziecka. No to kupiłem i wiecie co? Są świetne, naprawdę. Nie dość że średnica jest świetnie wyczuwalna, nie jest zbytnio rozciągnięta, to jeszcze soprany ładnie słychać. Nie mają absolutnie żadnego problemu z bassem czy nawet subbasem, mogą grać bez problemu 30hz i wszystko jest w porządku. Jestem zdumiony, bo to dość stara konstrukcja, a dalej świetnie się spisuję. Genialne pozycjonowanie i stereo, dodatkowo słychać każdy krok przeciwnika w grach. Dźwięk ogólnie jest bardzo czysty i miarę naturalny (jak na słuchawki "gamingowe"). Nie są tak mocno przesterowane jak Logitechy. Rzekłbym, że są bardzo uniwersalne, nawet do okazjonalnego słuchania muzyki się nadają. Dźwięk z mikrofonu również jest dużo czystszy i przejrzysty, za to minusem jest zbieranie dźwięku, jest strasznie czuły, trzeba się pobawić we wtyczce Marvela i dodatkowo jakiś filtr na odcięcie szumów - wówczas, można z tego mikro wycisnąć świetny efekt. Trochę boli fakt, że jednak ten przewód pląta się w dalszym ciągu pod nogami, ale mimo wszystko, bardziej mi zależy na jakości i uniwersalności dźwięku. Zostawiam je sobie. W tej cenie chyba już nie znajdę nic lepszego.

Oba zestawy słuchawkowe świetnie wykonane, dobrze spasowane. Logitechy za to wydają się ciut cięższe, a nauszniki węższe przez co leżały na moich uszach. HyperX Cloud Alpha mają nauszniki minimalnie szersze i moje uszy wpadają całe. Oba zestawy świetnie zamknięte, natomiast po kilku godzinach uszy się trochę męczą. Tutaj na plus dla Logitecha, bo w zestawie są jeszcze zamienne nauszniki materiałowe. To chyba tyle, takie skromne porównanie. Ogólnie polecam samemu sprawdzić i protestować w różnych warunkach.

Edytowane przez Jack White
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią o Cloud Alpha, świetne i uniwersalne słuchawki. Miałem 3 lata i byłem bardzo zadowolony. Możesz do nich dokupić materiałowe nauszniki za 40zł. Natomiast podobne miałem odczucia co do dźwięku z Arctisami 1, 7 i 9, wszystkie podobnie miały tragiczną średnicę, jakby stłumioną. Hyperxy Alpha, Cloud II i Alpha Wireless brzmią wg mnie bardzo podobnie i czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...