Skocz do zawartości
WPW

Z abonamentu na kartę tele

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, kończy mi się abo w Play. Ponieważ mają beznadziejne telefony postanowiłem kupić coś na wolnym rynku i zaoszczędzić max na abo. Zawsze miałem jakieś abo po 200-250 zl z urządzeniem i już nie chce. Chciałbym zachować obecny numer i nie wiązać się żadna umowa na czas określony. W Playu nie mają mi nic da zaoferowania. Babka na infolinię mówi że minimum zobowiązania to 24 miesiące nawet na kartę 24 doładowania  WTF? . Dodatkowo hit dla mnie pomimo że kończy mi się umowa i spłaciłem raty za urządzenie to jeżeli nie zdecyduje się na nowe abo przedłuży mi się moja umowa na czas nieokreślony ale dalej abo będę płacił takie same jak dotychczas czyli 235 zł bo urządzenie było w ramach abo WTF... W Playu mam tragiczny zasięg w mieszkaniu więc rozważam zmianę operatora. Co mnie interesuje, zachowanie dotychczasowego numeru, rozmowy bez limitu i jakiś w miarę pakiet net, wszystkie formalności chciałbym załatwić przez net. Mógłby mi coś podpowiedzieć im więcej googluje tym mniej wiem pełno bezużytecznych informacji. Może ktoś coś polecić?  Może są jakieś abo krótkie nie wiem na 6 miesięcy? Chce minimum formalności, chce płacić przez neta mieć spokój, nie bawić się w jakieś kupowanie kart co miesiąc czy coś , nie znam się na tym mam abo ponad 20 lat. Poradzi ktoś coś?

Z  tego co znalazłem to abo 12 miesięcyw t mobile nielimitowane rozmowy 55 zł ale net 8gb.. a 15 GB to 15 zł więc już się robi 70 zł i to bez nowego tele drogo. Jest gdzieś może abo na 6 miesięcy albo jaka opcje rozważyć? 

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam krótkie miesięczne abonamenty. 

Np. Orange Flex 

30 zł /30GB wsio za darmo, eSim/normalny sim. Dodatkowy Sim/eSim do zegarka za darmo. 

35zł / 45GB jak wyżej tylko jeszcze 5G. 

Płacisz co miesiąc, możesz kredytówką żeby nabijać punkty itp. Możesz w każdej chwili się przenieść gdze indziej.

Jak użyjesz kodu PIOTRFPT8 to ja dostane 7 dyszek Ty 3 ;) Wszystko możesz załatwić przez apkę, chyba nawet przeniesienie numeru (z Nju na pewno).

 

Całkiem spoko ma też ofertę Nju (ja jestem we Flexie dla 5G i eSIM bo korzystam z dwóch eSIM a chyba tylko we Flexie jest za darmo). Tam z kolei masz, że po jakimś czasie Ci się zwiększa pakiet GB. Ja miałem ostatecznie bodajże 60 GB za 38 zł czy coś w ten deseń. 

 

Podobne oferty ma też reszta, ale jakiś czas temu jak analizowałem to Orange wypadał najlepiej. Przede wszystkim moim zdaniem bez sensu jest się wiązać na jakoś szczególnie długo bo potem i tak rzadko kiedy dostajesz atrakcyjne oferty. Lepiej telefon brać osobno na raty 0% (które oferuje większośc sklepów) masz wtedy telefon bez syfu od operatora. 

Edytowane przez iwanme
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po abo play przez dekadę przeszedłem do Flexa. Jestem bardzo zadowolony, sianko się samo potrąca z karty płatniczej a social media nie pobierają transferu z pakietu. Zasięg jak to zasięg - sieć Orange. Polecam.

 

Dodatkowo jeśli w toku rejestracji podasz kod kogoś z czyjego polecenia się przeniosłeś, to i Ty i ten ktoś dostajecie pieniądze, które możesz sobie wypłacić normalnie na konto. Gdyby ktoś się rejestrował i miał ochotę podać mój kod, to dostanie 30pln po miesiącu. Mój kodzik to MARCINN9K5

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem Vikings Mobile, NJU, Play i teraz Orange Flex na 2 numery.

Bajka jednym słowem! 

Do tego dają różne punkty, promocje w sklepach, bony na Pyszne, Flixbus, etc.

Zasięg Orange i esim za darmo.

Dają często 3 miesiące za 1 zł.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok dzięki za wasze wypowiedzi kusi mnie nju mobile abo za 29 zł, jedyny problem jaki mam to mi się wydaje, że jak tak tanio to będzie słabo. Zawsze miałem abo w t mobile , Play i mam wrażenie, że te wszystkie tanie abo plushy flexy nju mobile , mobile vikings its  to jakieś badziewie, czy się mylę? Da się z tego korzystać?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, WPW napisał:

Ok dzięki za wasze wypowiedzi kusi mnie nju mobile abo za 29 zł, jedyny problem jaki mam to mi się wydaje, że jak tak tanio to będzie słabo. Zawsze miałem abo w t mobile , Play i mam wrażenie, że te wszystkie tanie abo plushy flexy nju mobile , mobile vikings its  to jakieś badziewie, czy się mylę? Da się z tego korzystać?

Da, z tego co wiem Orange nie stosuje priorytetyzacji między swoimi brandami. Czyli czy masz Flexa, czy Nju to działa tak samo jak zwykły Orange abo. Ja mam w telefonie Flexa i jakąś biznesową taryfę korporacyjną Orange - nie widzę różnicy w działaniu. Przełącze jedno/drugie jest ten sam zasięg i przepływność (w biznesowej nie mam 5G tylko). Wcześniej przy Nju podobnie. 

Z delikatnych minusów to jedynie trochę mniejszy pakiet roamingu EU - ten zależy od kwoty i przy 30/35 zł jest tylko 4.86GB. Plush czy Heyah (Plus i TMobile) chyba podobnie. 

 

Mobile Vikings to trochę inna bajko bo to MVNO, tak jak Virgin korzysta z innych sieci. Jak działa to ciężko powiedzieć, ja z Virgin Mobile nie byłem szczególnie zadowolony (mam na kartę w tablecie) mimo niby wszystkich operatorów zasięg i szybkość tak sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, jeszcze jedna mega zaleta FLEXa: dwie karty sim. Ta sama usługa może być używana na dwóch urządzeniach, ja tak np mam, że mam dwa telefony. W obu ten sam numer, w obu karty aktywne. Jeśli dzwoni ktoś do mnie, czy wysyła smsa, to oba telefony dzwonią, rozmawiam przez ten którym odbiorę. Fajne w moim przypadku, bo na codzień używam lepszego telefonu a na treningi czy do garażu zabieram gorszy, którego mi nie szkoda. Dwie karty mogą być fizyczne, ale również jedna może być esimem w tym esimem dla apple watcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W Playu nie mają mi nic da zaoferowania. Babka na infolinię mówi że minimum zobowiązania to 24 miesiące nawet na kartę 24 doładowania  WTF? . Dodatkowo hit dla mnie pomimo że kończy mi się umowa i spłaciłem raty za urządzenie to jeżeli nie zdecyduje się na nowe abo przedłuży mi się moja umowa na czas nieokreślony ale dalej abo będę płacił takie same jak dotychczas czyli 235 zł bo urządzenie było w ramach abo WTF... W Playu mam tragiczny zasięg w mieszkaniu więc rozważam zmianę operatora.

Mi jakoś na początku roku umowa przeszła na okres "nieokreślony"... Dlaczego piszę w cudzysłowiu? Bo tak naprawdę ta nieograniczoność w moim przypadku oznacza "do 19.08."... Ogólnie u mnie z zasięgiem Playa również jest lipa, internet działa, jakby chciał, a nie mógł. Kupiłam sobie kartę z Orange, dołożyłam do telefonu jako eSIM i ustawiłam tą kartę jako główne źródło internetu w telefonie. Wszystkie problemy jak ręką odjął. Co jakiś czas przełączam się na ten playowy net i dalej jest :kupa:.

Swoją droga @iwanme, jak dla mnie ten Flex wygląda spoko - jest i 5G, i dodatkowa karta. I to za wręcz śmieszne pieniądze. Obecnie w Playu płacę 55 zł za nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy + 20 GB internetu, więc patrząc po tym, co jest obecnie w ofercie, to ta moja jest mega niekorzystna.

PS @WPW, w przypadku oferty na kartę nie lepiej byłoby po prostu sobie doładowywać konto i nie brać telefonu, tylko kupić go sobie np. w 10 ratach 0% w jakimś elektromarkecie?

PS2 Na ile przed końcem obecnej umowy najlepiej jest składać papiery u konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 miesiące przed końcem można złożyć i będą walczyli o klienta do końca umowy.

Warto zajrzeć na forum telepolis przed negocjacjami, ponieważ tam są najbardziej rozbudowane wątki w kwestii tego kto, kiedy i jakie warunki udało się wynegocjować. Dzięki temu można uzmysłowić sobie jak bardzo trzeba konsultanta cisnąć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ORANGE na kartę. Doładowujesz za 360 zł i kupujesz pakiet na cały rok i w tym masz sam bonus za doładowanie z 400giga plus 1024gb z pakietu. Wychodzi ponad 100gb na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wziąłem T-Mobile jakieś abo 6 miesięcy, rozmowy/smsy bez limitu net 10 GB 35 zł,  ( i tak jadę po wifi w domu 90 procent czasu). Nie chciało mi się kombinować w sumie wszystko przez net załatwione bez problemow. Co najważniejsze tam gdzie miałem 2 kreski edge h+ na Playu, praktycznie zerowa prędkość netu, problemy z połączeniami tele , przerywane rozmowy non stop ktoś mnie nie słyszał, czasami wogole nie dzialal mi net a max co widziałem w speed test to 5mb download, w t mobile mam prawie full zasięg LTE bez jednej kreski i net powyżej 30 mb/s. Ciekawe , ja nie wiem czy moje miejsce ,zamieszkania Warszawa linia metra blisko domu, miejska lokalizacja tysiące mieszkańców,  że w Play jakas czarna dziura. Co ciekawe kilkaset metrów od domu, już z Play wszystko ok , a u mnie w domu czy na ulicach obok lipa, ciekawe to jakiś czarny spot czy coś, nawet u moich rodziców na "wsi" nie tak daleko ale już w mniej miejskiej lokacji wszystko na Play śmiga aż miło a u mnie w mieście jakąś czarna dziura była czy coś... No nic czuje ogromną różnicę w jakości rozmów i szybkości neta.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...