Skocz do zawartości
Krycha11193

Mało fps dobry sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam tak jak w temacie, mam dosyć dobry sprzęt, a np w cs go na strefie zagrożenia posiadam nawet czasami 60 fps, a w codzie Warzone mam poniżej 50 fps na najniższych oczywiście wszystko.

Ktoś może wiedzieć w czym tkwi problem?

Sprzęt to:

i7-6700k 4.0 Ghz

GTX 1070 8 gb

16GB RAMHWMonitor.txt

ASUSTEK H110M-A/M2

 

Edytowane przez Krycha11193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duall chanell ram działa.Na pulpicie 0 procent gpu,cpu load?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Krycha11193 napisał:

Sprzęt to:

i7-6700k 4.0 Ghz

ASUSTEK H110M-A/M2

... i ten CPU przy 4Ghz na tej badziewnej płycie działa? ;)  Swoją drogą CS tak pozmieniali, że może faktycznie w tej wersji ten CPU więcej nie da rady ... a może płyta go limituje, bo ma sekcję zasilania, której miejscami nie ma.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

... i ten CPU przy 4Ghz na tej badziewnej płycie działa? ;)  Swoją drogą CS tak pozmieniali, że może faktycznie w tej wersji ten CPU więcej nie da rady ... a może płta go limituje, bo ma sekcję zasilania, której miejscami nie ma.

nie no chyba bez przesady, że taki sprzęt ma nie dawać rady cs go xD, mogę kupić płytę nową tylko chciałbym się upewnić czy to na pewno w tym tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem  na i5 7400 i jest z 120-140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Kyle_PL napisał:

... i ten CPU przy 4Ghz na tej badziewnej płycie działa? ;)  Swoją drogą CS tak pozmieniali, że może faktycznie w tej wersji ten CPU więcej nie da rady ... a może płyta go limituje, bo ma sekcję zasilania, której miejscami nie ma.

Wut, za słaby? :E

Na 6700k lekko powinno być 200+ a gdzie 60 

Wersja non k z 960 robi więcej klatek 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, jurekk napisał:

sprawdzałem  na i5 7400 i jest z 120-140

generalnie u mnie to zależy od mapy, raz mam te 120-140 a niekiedy mam 60 więc moim zdaniem to bardzo dziwne

tak, trzyma raczej 

https://iv.pl/image/screenshot-2022-05-21-19-31-26.GIctO2e

Jak coś to na normalnym trybie po wpisaniu komend startowych mam 200+ fps tylko i wyłącznie na trybie strefie zagrożenia coś świruje, tak samo warzone mam poniżej 60 fps a raczej powinno normalnie chodzić 

 

Edytowane przez Krycha11193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Wut, za słaby? :E

 

Przy dzisiejszych "optymalizacjach" to niebawem tetris będzie skakał.

1 godzinę temu, Krycha11193 napisał:

Jak coś to na normalnym trybie po wpisaniu komend startowych mam 200+ fps tylko i wyłącznie na trybie strefie zagrożenia coś świruje, tak samo warzone mam poniżej 60 fps a raczej powinno normalnie chodzić 

 

Na Twoim filmie widzę GPU 99% (czyli max obciążony). Jeśli te wskazania nie są bzdurami, to jest problem z GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kyle_PL napisał:

Przy dzisiejszych "optymalizacjach" to niebawem tetris będzie skakał.

Na Twoim filmie widzę GPU 99% (czyli max obciążony). Jeśli te wskazania nie są bzdurami, to jest problem z GPU.

to nie mój film tylko z youtuba który pokazuje ile powinnien wyciągnąć fps mój sprzet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyglada w normie.90-100fps.Czego tu i spodziewać po 1070tce

Do pomiaru wydajności użyj 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-letni CPU, 6-letnia karta graficzna i płyta główna z dolnej półki. "Dobry sprzęt"

Ja mam podobny problem, bo mi też niektóre gry na 6700 XT działają gorzej niż powinny i też nie wiem co z tym zrobić. Np. w Age of Empires III Definitive Edition w niektórych scenariuszach mam po 45 fps w 4K. Niektórzy doradzają przeinstalowanie sterowników do płyty głównej i chipsetu. Upewnienie się, że karta nie obniża zegarów. I czy nie ma się zaznaczonych jakiś wyjątkowo obciążających opcji w ustawieniach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kynareth napisał:

7-letni CPU, 6-letnia karta graficzna i płyta główna z dolnej półki. "Dobry sprzęt"

Ja mam podobny problem, bo mi też niektóre gry na 6700 XT działają gorzej niż powinny i też nie wiem co z tym zrobić. Np. w Age of Empires III Definitive Edition w niektórych scenariuszach mam po 45 fps w 4K. Niektórzy doradzają przeinstalowanie sterowników do płyty głównej i chipsetu. Upewnienie się, że karta nie obniża zegarów. I czy nie ma się zaznaczonych jakiś wyjątkowo obciążających opcji w ustawieniach.

chodziło bardziej dobry sprzęt na gry typu cs go strefa zagrożenia, jak wiadomo w cs go można grać na mikrofali, wysłałem linka do benchmarka jak powinno wyglądać w cod warzone a ja mam o połowę mniej fpsów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Krycha11193 napisał:

ale ja mam poniżej 50 fpsów 

Tutaj gość ma spadki do rejonów 60fps (chwilowo widziałem nawet poniżej 60fps), wszystko na low w FHD na GTX1080ti:

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal CS.GO i pokaż monitoring z Afterbunera w czasie rzeczywistym.

Zobaczymy, co się dzieje z CPU i GPU w czasie, gdy masz tą mapkę przy której spada FPS.

CPU powinien mieć zapas, a GPU powinien być maxymalnie obciążony.

Blaku w prosty sposób to opisuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego benchu wyglada ze pamieci masz na kagancu, wiec odpal w biosie xmp, reszta wynikow wyglada ok. gry masz na ssc czy hdd? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kynareth napisał:

 

Ja mam podobny problem, bo mi też niektóre gry na 6700 XT działają gorzej niż powinny i też nie wiem co z tym zrobić. Np. w Age of Empires III Definitive Edition w niektórych scenariuszach mam po 45 fps w 4K. Niektórzy doradzają przeinstalowanie sterowników do płyty głównej i chipsetu. Upewnienie się, że karta nie obniża zegarów. I czy nie ma się zaznaczonych jakiś wyjątkowo obciążających opcji w ustawieniach.

Ty to masz burdel w systemie plus brak wiedzy aby ogarnąć tego radeona z juesej -  to co pokazałeś w temacie amd to bylo az smieszne..  boisz sie zainatalowac  sterowników  do chipsetu, bo wg Ciebie jest to niebezpieczne  wiec o czym tu pisac :E

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DominixTV@YT napisał:

z tego benchu wyglada ze pamieci masz na kagancu, wiec odpal w biosie xmp, reszta wynikow wyglada ok. gry masz na ssc czy hdd? 

 

H110 ??

Także można się rozejść. Fajnie że i7, ale w gównianej płycie może nawet mającej problem z trzymaniem turbo, a co gorsza - mającej kaganiec na 2400 mhz. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania formatów i innych cudów, ale nie sądzę że to coś da. I tak, ja pamięci np 3600, byłoby dosłownie kilkadziesiąt % szybciej. Ale kupować już pod to płyty Z raczej się nie opłaca. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioy napisał:

mającej kaganiec na 2400 mhz.

Na 2133

8 watków lake zapewnia  ze 100wke wiec coś tu nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DominixTV@YT napisał:

z tego benchu wyglada ze pamieci masz na kagancu, wiec odpal w biosie xmp, reszta wynikow wyglada ok. gry masz na ssc czy hdd? 

 

mam ssd i hdd ale cs go mam na ssd 

10 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Tutaj gość ma spadki do rejonów 60fps (chwilowo widziałem nawet poniżej 60fps), wszystko na low w FHD na GTX1080ti:

 

gdyby tak mój gameplay wyglądał to naprawde nie miałbym nic przeciwko ? 

dobra, czyli w skrócie kości ram do wyrzucenia oraz płyta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...