Skocz do zawartości
HonorPol

Drukarka laserowa do domu poszukiwana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

poszukuję do domu drukarki laserowej i polecono mi te forum. Ostatnio szwankuje mi moja drukara atramentowa, za którą trochę poskąpiłem i planuję wymienić ją. Powiedzcie mi, jaką drukarkę do małej ilości wydruku polecacie? Czy warto dołożyć i kupić kolorową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz budżet? Sama drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli do koloru to laser odpuść, za to atrament musisz często używać bo zaschnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat laserową mono Brother, polecam tą firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

jaki masz budżet? Sama drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli do koloru to laser odpuść, za to atrament musisz często używać bo zaschnie.

Myślałem, żeby wydać max 2 tysiące. Oczywiście urządzenie wielofunkcyjne. Zapomniałem dopisać w temacie... No właśnie ja nie drukuję jakoś bardzo dużo (czasem kilka stron w tygodniu), jednak dochodzę do wniosku, że dobry sprzęt warto mieć pod ręką. Przy atramentowej trzeba często zmieniać tusze, co jest mniej ekonomiczne, bo kupując toner mam go dopóki mi się nie skończy.

 

Mam od kilku lat laserową mono Brother, polecam tą firmę.

Wiele osób poleca właśnie Brother'a. Jednak zastanawiam się nad tym kolorem. Czasem się przydaje, ale czy warto dokładać ten tysiąc, żeby mieć co jakiś czas kolor w wydruku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

 Jeżeli do koloru to laser odpuść,

Jak mało drukujesz, to laser kolorowy do domu polecam. Odpuść sobie atrament przy małej ilości nieregularnym drukowaniu. Chyba z 7 lat jechałem na tonerach startowych i musiałem parę miesięcy temu kupić dopiero toner czarny.

 

Z mono sprawdź Brother MFC-B7715DW za 1 489 zł. Zamienniki od 34 zł.

BROTHER i zamienniki to trupiarnia (sprawdzone w firmie) . Także HP Neverstop (to mono niestety) na oryginalnych tonerach jak ma być tanio i bez zabijania drukarki.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z mono sprawdź Brother MFC-B7715DW za 1 489 zł. Zamienniki od 34 zł. Na kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne szkoda Twoich nerwów w tym budżecie. Ewentualnie kolor w atramencie jak Epson EcoTank L3251.

Sprawdziłem. Trochę jest za wysoka. Zapomniałem dodać, że poruszam się na wózku, a miejsce na drukarkę mam tylko na komodzie, więc nie będę widział dobrze ekranu. ;) Ale dzięki za polecenie.

 

BROTHER i zamienniki to trupiarnia (sprawdzone w firmie) . Także HP Neverstop (to mono niestety) na oryginalnych tonerach jak ma być tanio i bez zabijania drukarki.

Dobrze wiedzieć. Jakbym jednak wybrał Brother'a, to jechać tylko na oryginałach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli tak jak mówisz nie drukujesz nie wiadomo ile to bym poszedł w Brother DCP-L2532DW  lub w Brother MFC-L2712DW jeżeli potrzebujesz podajnika adf, obydwie z wifi i duplexem. Obydwie drukarki na takie same tonery. Do tego zamienniki i nie będzie problemu z drukiem. Jest też niższa od tamtego brothera. Tylko nie bierz jakiś tanich śmieci z allegro weź coś pokroju Actis/Asarto i będzie bardzo dobrze. Nie ma sensu kupować oryginałów. 

Ewentualnie jeżeli nie chcesz brothera to HP Neverstop 1200w   drukarka razem  z tonerem na 5k stron, potem oryginał za 50 zł na 2,5k stron. Minus za brak adf i duplexu.

Ja na twoim miejscu jednak bym wziął brothera, bardzo fajne i wytrzymałe urządzenia. Przy tej ilości co drukujesz tez nie ma sensu się pchać w drukarki za 2k zł.

Zastanawiałeś się też nad kolorem, odpuść sobie laserową kolorową bo jest bardzo droga eksploatacja tych drukarek. 

Edytowane przez Windowsowy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jeżeli tak jak mówisz nie drukujesz nie wiadomo ile to bym poszedł w Brother DCP-L2532DW  lub w Brother MFC-L2712DW jeżeli potrzebujesz podajnika adf, obydwie z wifi i duplexem. Obydwie drukarki na takie same tonery. Do tego zamienniki i nie będzie problemu z drukiem. Jest też niższa od tamtego brothera. Tylko nie bierz jakiś tanich śmieci z allegro weź coś pokroju Actis/Asarto i będzie bardzo dobrze. Nie ma sensu kupować oryginałów. 

Ewentualnie jeżeli nie chcesz brothera to HP Neverstop 1200w   drukarka razem  z tonerem na 5k stron, potem oryginał za 50 zł na 2,5k stron. Minus za brak adf i duplexu.

Ja na twoim miejscu jednak bym wziął brothera, bardzo fajne i wytrzymałe urządzenia. Przy tej ilości co drukujesz tez nie ma sensu się pchać w drukarki za 2k zł.

Zastanawiałeś się też nad kolorem, odpuść sobie laserową kolorową bo jest bardzo droga eksploatacja tych drukarek. 

Po sugestiach tutaj na pewno nie pójdę w kolor. A na laserówce mi zależy, bo miałem do tej pory tani egzemplarz atramentowego HP i musiałem często tusze zmieniać, bo mi zastygały. Także mało ekonomicznie o wyszło. ;)  Popatrzę jeszcze na wymiary i coś wybiorę. Dzięki za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 11:01, Windowsowy napisał:

Ja na twoim miejscu jednak bym wziął brothera, bardzo fajne i wytrzymałe urządzenia.

W pracy katowaliśmy różne laserówki zamiennikami (najszybciej niszczą drukarkę) i okazało się, że Brother padały dosyć szybko. Najwytrzymalsze na zamienniki były HP. Natomiast przy oryginałach (co zalecam) to wytrzymałość pewnie będzie już wysoka na Brother.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...