Skocz do zawartości
damian7664

Input lag

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pewien problem z csem. Podczas gry mam input laga, czyli wrażenie opóźnienia ruchów myszką. Problem ustaje po kilkukrotnym uruchomieniu csa, albo ponownym uruchomieniu kompa, ale nie zawsze. Występuje to też na pulpicie. Ci co grają na wyższym poziomie, będą wiedzieć o co chodzi. Niestety uniemożliwia to dobrą grę. Ma ktoś na to jakieś pomysły ? Oczywiście synchronizacja wyłączona, precyzja wskaźnika w Windowsie również. Pomocy, bo ja się już poddaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka przewodowa?

probowales podlaczyc inna?

co do synchronizacji sprawdz na OSD monitora (powinno pokazac obecny tryb) czy na pewno jest wylaczona, bo moze byc tak, ze jest wymusza w opcjach sterownika.

nie bawiles sie wczesniej priorytetami procesow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam razera i zowie. To samo. Popatrzę jak będę w domu. Zaczynam się zastanawiać nad monitorem, bo kopię temat coraz głębiej i napotkałem się na forum z problemem benq xl2411P, ludzie też pisali o tym że mają input lagi. Kupiłem teraz nowy komp. Dość mocny sprzęt na 3060 i i5 12 gen, monitor ma 144 hz. Czy może być tak że nie nadąża za wydajnością? Choć na starym kompie było to samo, ale miałem tych fps więcej i tak. 

 

Jest to bardzo dziwny problem, z tego względu, że wyraźnie potrafię odczuć kiedy on ustepuje, a dzieje się to w różnych momentach. Czasem po wylogowaniu się, czasem po ponownym uruchomieniu, czasem po godzinie. Nie mogę dojść do tego o co chodzi. Fps mam nadmiar, więc stawiam wszystkim na monitor. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie masz jakis aplikacji wlaczonych w tle, ktore moga tymczasowo zamulic kompa? np. jakis "ram cleaner"

jakby to byla wina monitora to zacinac powinna sie cala gra/obraz, a nie tylko myszka

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie nie mam. Nie ma co zamulać. Generalnie gra chodzi płynnie, z tym że input lag polega na tym że jak zrobisz ruch myszka czujesz opóźnienie, na ciśniesz klawisz na klawiaturze, czujesz opóźnienie, przez co nie da się grać. I w systemie też to odczuwam. Na zagranicznym forum pisali, że jak odłączą kabel od tego monitora i włączą to jest normalnie. Dziwna sprawa strasznie.

Edytowane przez damian7664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną specyfikację komputera wraz z kilkoma dodatkowymi informacjami. Płyta główna, zasilacz, RAM, rodzaj i model dysku na jakim masz system, monitor (jakim złączem go podłączasz, kablem o jakiej długości, czy są jakieś przejściówki po drodze), system operacyjny (wersja, czy go aktualizujesz, czy żadne aktualizacje nie są obecnie instalowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Płyta:Asus prime B660 -Plus D4

Karta :palit rtx 3060 12 GB 

Procesor i5 -12600kf 

Ram hyperX predator 3000 MHz 2x8gb

Zasilacz: supremo fm2 750W 

Dysk ssd: Samsung 970 evo 1 tb

Chłodzenie fera 5

Procek kupiony pod rozbudowę w przyszłości jakby co. 

Windows 10 home, nie było dostępnych aktualizacji jak patrzyłem

Jesli chodzi o złącze jest to display port, jakiej długości, to nie wiem. 

Monitor Benq zowie xl2411p 144 hz. 

Edytowane przez damian7664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podstawa, to czy zainstalowałeś sterowniki chipsetu i USB dostępne u producenta płyty głównej? Polecam pobranie najnowszych ze strony producenta.

Edit: i skoro winą obarczasz monitor, to czy masz jakiś na podmianę, żeby sprawdzić, czy częstotliwość odświeżania jest prawidłowo ustawiona, czy w systemie masz włączone skalowanie obrazu?

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na innym forum, że po wyciągnięciu kable jest lepiej/problem ustaje. I faktycznie. Wyjąłem kabel (DP)i wpialem spowrotem i działa normalnie. Chyba jednak wskazuje na monitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli twierdzisz, że odpięcie i podpięcie kabla DisplayPort naprawia problem, to masz już dobrze zawężone poszukiwania. Monitor, kabel, karta graficzna, sterowniki do karty. Chyba że to jedynie przypadek, a problem leży głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta odpada bo to już mi się dzieje na 3 kompie. Bardziej stawiałbym na monitor, ale zobaczę dziś, bo będę miał na podmianę inny monitor i kabel także się okaże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie MSI AfterBurner i jak się nie mylę, tam jest bodajże input lag podany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...