Skocz do zawartości
jakbaj

Sens grania na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dosyć kontrowersyjny, nie mając nikogo urazić, sam przez ostatnie 10 lat byłem Pc ale ostatnio naszła mnie pewna rozkmina czy taka forma grania jest wciaż opłacalna poza samymi fanatykami? Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają, co raz nowe tytuły dostają łatki do 60 fps a różnicy graficzne z roku na rok są co raz mniej widoczne, do tego dochodzi masa gier które na Pc są po prostu niedostępne lub trzeba czekać latami . Same najnowsze karty graficzne kosztują więcej niz nowa konsola i czy tak na prawde warto? Dla jakiej gry tak na prawde warto budować taki sprzęt za pieniądze która by wyglądała znacznie lepiej niz to o oferuje PS5?  Do tego dochodzą problemy techniczne, bawienie się sterownikami i masa pierdół które nie sa nikomu potrzebne, to wszystko sprawiło ze odszedłem od Pc raz na zawsze 2 lata temu i jestem mega zadowolony , po prostu przestałem widzieć plusy grania w ten sposób tych 3, 4 tytułów jakie kupuje na rok. Tutaj jeszcze dochodzi plus sprzedania takiej gry po przejściu jeśli nie chcemy do niej wracać.   Jakie są wasze odczucia co powoduje ze jesteśćie wciaz Pc oraz czy nie uważacie ze z roku na rok co raz mniej jest plusów takiego grania? 

• Like 1
  • Confused 4
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

only PC- konsole sa dla dzieci 

mozna zamknac temat xd

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 11
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I znowu to przeliczanie wszystkiego na pieniądze. Jak kupuje się coś, z czego będzie się korzystać wiele lat (np. telefon, komputer, rower) to nie ma co patrzeć tylko na cenę.

A jak kupujesz sobie buty, spodnie, jedzenie, alkohol to też tylko najtańsze?

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pc jest lepszym pod każdym względem bo jest multitaskowy. Chce pograć, słuchać muzyki gadać z kumplami i mieć jakiś film w tle włączony na 2 monitorze? No problemo, na konsoli możesz co najwyżej pograć. Plus różne peryferia które łatwiej pod siebie ustawić. Z czym do ludzi? xd 

• Like 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam problemu, dlatego mam PC i PS5 🤣

• Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy taka forma grania jest wciaż opłacalna poza samymi fanatykami?

No to pchnę Ci trochę ten temat ;).

Myślę że na dłuższą metę nie ma czegoś takiego jak "opłacalność" grania. To zawsze była jedynie rozrywka, kaprys, zabijanie czasu, a sprzęt z czasem tracił swoje współczynniki ceny do możliwości na rzecz nowszych technologii i serii.

Aczkolwiek jeśli już o tym mówić, to sam podszedłem do tematu od innej strony i ze starych części PC zrobiłem sobie całkowicie osobną maszynę przypominającą konsolę, ale stricte pod starsze, a nawet bardzo stare, gry. Szczerze, dawno nie miałem takiej frajdy, zarówno z budowy jak i użytkowania. Zebrałem wszystko co miałem po szufladach, rodzicach, znajomych, dokupiłem raptem kilka rzeczy, nawet jakieś stare analogowe LCD się znalazło. To co nie działało ponaprawiałem w miarę możliwości, przywróciłem tak do życia floppa, napęd optyczny, klawiaturę, myszkę, dorobiłem chłodzenie, zrobiłem wifi w stylu laptopowym z wewn. antenami. I szczerze, więcej czasu spędzam na graniu w takiej formie niż na nowoczesnym sprzęcie, ale i też Amidze 500, dorzuciłem jakąś prostą kierownicę Logitecha znalezioną na poddaszu, pchnąłem gamepada od X One S i... no właśnie... tylko czas znaleźć.

9t9hVQ5.jpg

mrPxxzI.jpg

ZzDo0Md.jpg

Bebechy w środku te co w podpisie.

Jak na razie nie poszła mi na tym tylko jedna gra, Anno 1503, głównie przez to że najstarszy system jaki mogłem tu wpakować to Win7 x64, nie mam starszych. Może udałoby się jakiegoś XP wyłapać z kluczem, ale temat aktywacji takich OEMek z Allegro to rzeka, łez i bólu zazwyczaj :D. Sam koszt maszyny wyniósł mnie już nie pamiętam ile, może z 500 zł, głównie przez konieczność kupienia obudowy i karty graficznej specjalnie pod low profile.

W każdym razie, może powinieneś spojrzeć na temat gamingu na PC od właśnie trochę innej strony?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo z konsolami wojenki, zamiast się licytować która lepsza zawsze można mieć obie :D 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat dosyć kontrowersyjny, nie mając nikogo urazić, sam przez ostatnie 10 lat byłem Pc ale ostatnio naszła mnie pewna rozkmina czy taka forma grania jest wciaż opłacalna poza samymi fanatykami? Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają, co raz nowe tytuły dostają łatki do 60 fps a różnicy graficzne z roku na rok są co raz mniej widoczne, do tego dochodzi masa gier które na Pc są po prostu niedostępne lub trzeba czekać latami . Same najnowsze karty graficzne kosztują więcej niz nowa konsola i czy tak na prawde warto? Dla jakiej gry tak na prawde warto budować taki sprzęt za pieniądze która by wyglądała znacznie lepiej niz to o oferuje PS5?  Do tego dochodzą problemy techniczne, bawienie się sterownikami i masa pierdół które nie sa nikomu potrzebne, to wszystko sprawiło ze odszedłem od Pc raz na zawsze 2 lata temu i jestem mega zadowolony , po prostu przestałem widzieć plusy grania w ten sposób tych 3, 4 tytułów jakie kupuje na rok. Tutaj jeszcze dochodzi plus sprzedania takiej gry po przejściu jeśli nie chcemy do niej wracać.   Jakie są wasze odczucia co powoduje ze jesteśćie wciaz Pc oraz czy nie uważacie ze z roku na rok co raz mniej jest plusów takiego grania? 

Mam nadzieję że wiesz co robisz zakładając tutaj taki temat? (na forum z PC w nazwie). Nie spodziewaj się innych reakcji, odpowiedzi. To jak wejść na forum o tematyce aut i pytać czy motor będzie lepszym wyborem 😉. Sam się zastanów. Jakieś wnioski musiałeś wyciągnąć skoro skłoniło Ci to do założenia tego tematu 😁. Tutaj generalnie mają alergię na konsole jakie by nie były z drobnymi wyjątkami bo trafiają się też osoby z którymi idzie pogadać.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I znowu to przeliczanie wszystkiego na pieniądze. Jak kupuje się coś, z czego będzie się korzystać wiele lat (np. telefon, komputer) to nie ma co patrzeć tylko na cenę.

A jak kupujesz sobie buty, spodnie, jedzenie, alkohol to też tylko najtańsze?

Może właśnie z tego drugiego, wielu wychodzi potem kasa na te pierwsze. Pytanie tylko czy warto na sobie tak oszczędzać. No ale chyba to właśnie definiuje "pasjonata". W audio jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie chodzi mi to o wojenki o jest lepsze, tylko czy obecnie na 2022 roku jest sens składania wypasionego Pc za gruby hajs żeby zagrać, no właśnie w co? Kiedy byla era ps3, wtedy Pc były tańsze i oferowały znacznie lepsze doznania, teraz ta granica bardzo sie zaciera i sam odszedłem od PC, bo nie widziałem w tym juz żadnego sensu 

Edytowane przez jakbaj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że wiesz co robisz zakładając tutaj taki temat? (na forum z PC w nazwie). Nie spodziewaj się innych reakcji, odpowiedzi. To jak wejść na forum o tematyce aut i pytać czy motor będzie lepszym wyborem 😉. Sam się zastanów. Jakieś wnioski musiałeś wyciągnąć skoro skłoniło Ci to do założenia tego tematu 😁. Tutaj generalnie mają alergię na konsole jakie by nie były z drobnymi wyjątkami bo trafiają się też osoby z którymi idzie pogadać.

Ale to już problem ludzi że mają faszystowskie podejście do życia ;) . Normalni ludzie akceptują fakt że każdemu będzie pasowało co innego, a każde rozwiązanie będzie miało swoje wady i zalety. Pokazałem co się sprawdziło finalnie u mnie, dałem inspirację do znalezienia własnych odpowiedzi, a co to będzie u kogo to już jego własny rachunek i decyzja.  

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie chodzi mi to o wojenki o jest lepsze, tylko czy obecnie na 2022 roku jest sens składania wypasionego Pc za gruby hajs żeby zagrać, no właśnie w co? Kiedy byla era ps3, wtedy Pc były tańsze i oferowały znacznie lepsze doznania, teraz ta granica bardzo sie zaciera i sam odszedłem od PC, bo nie widziałem w tym juz żadnego sensu 

nic sie nie zaciera nie opowiadaj glupot- jeszcze dlugo ps czy box nie pokaze mi takich fajerwerkow jak moja 3080 - granie w 120 klatkach w fps na 4k  na PC - miod dla oczu a konsola - przeciez tam ledwo 60 chodzi a i tak dropi ,

tak powaznie - to kto co lubi, temat typu  chlopak czy dziewczyna xd

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pc jest lepszym pod każdym względem bo jest multitaskowy. Chce pograć, słuchać muzyki gadać z kumplami i mieć jakiś film w tle włączony na 2 monitorze? No problemo, na konsoli możesz co najwyżej pograć. Plus różne peryferia które łatwiej pod siebie ustawić. Z czym do ludzi? xd 

Temat jest o sensie grania na PC, więc nie wiem czemu tutaj wyskakujesz z innymi aktywnościami. :E

BTW na PS5 także możesz odpalić youtube, VOD, Spotyfy czy nawet ułomną przeglądarkę i podłączyć do tego bezprzewodową klawiaturę czy myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak powaznie - to kto co lubi, temat typu  chlopak czy dziewczyna xd

Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek xd

• Thanks 1
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I bardzo dobrze. To znaczy że szukasz własnych odpowiedzi i tego co jest dla Ciebie dobre. A to czy ktoś ma z tym problem, to to już jego problem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają

A dowodem na to są gry dostępne na PC, które wcześniej były tylko ''ekskluziw'' na daną konsolę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Granie to też hobby. Więc aspekty finansowe to kwestia drugorzędna. To tak jak wszedłbym na forum rowerowe gdzie siedzą miłośnicy i hobbyści i zaczą temat o rowerze za 2kpln z marketu, że lepszego i droższego nie warto bo i tani przecież jeździ :E

Konsolki w szczególności taki switch to świetna sprawa dla exów. Ps4/pro też, PS5 dopiero się rozkręca z exami. 

Edytowane przez lukadd
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po pierwsze to wcale nie trzeba wypasionego i bardzo drogiego PC, żeby zagrać. Jak porównujesz z graniem na konsoli to sprawdź sobie najpierw, jakie podzespoły musi mieć komputer, żeby działały na nim gry.

Po drugie to jest to indywidualna sprawa, dla jednej osoby nie będzie miało sensu a dla drugiej tak, np. przez podane we wcześniejszych odpowiedziach zalety PC.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może właśnie z tego drugiego, wielu wychodzi potem kasa na te pierwsze. Pytanie tylko czy warto na sobie tak oszczędzać. No ale chyba to właśnie definiuje "pasjonata". W audio jest podobnie.

Dlatego mnie nie dziwi że ktoś potrafi wydać kilkadziesiąt kafli na dobre audio ;) U mnie dość kosztownym hobby jest wędkardstwo na które potrafie wydać naprawdę od cholery siana :E 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie przykładowo od konsol odrzuca problematyka termalna oraz zimnych lutów po czasie. Może gdzieś tam z tyłu czai się cena samych gier. Może to zboczenie, ale wolę trzymać się czegoś bardziej serwisowalnego i modularnego, zwłaszcza jeśli ma to posłużyć sporo czasu. Do tego często trafiają mi się strategie i FPS jeśli chodzi o chęć zagrania sobie w coś. Plus pada też da się podłączyć, a sporo gier retro jest dostępnych obecnie w wydaniach cyfrowych, gdzie w ogóle nie byłoby możliwe dorwanie płyty. Stąd finalnie preferuję PC.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko to kwestia portfela i jak kogoś stać to spoko mieć jedno i drugie. Miałem w życiu konsole, miałem komputery i osobiście zdecydowanie wygrywa to drugie tak jak tu było pisane głównie przez multitasking - na PC zrobisz wszystko, na konsoli nie i tyle w temacie.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW na PS5 także możesz odpalić youtube, VOD, Spotyfy czy nawet ułomną przeglądarkę i podłączyć do tego bezprzewodową klawiaturę czy myszkę.

No można, ale nie możesz tego wszystkiego robić na raz a o to mu raczej chodziło.. z resztą na ps5 raczej faktury nie wystawie ;)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No nie od tego masz PC, wymagać od konsoli do GRANIA, że nie możesz wysłać maila czy napisać tekstu (chociaż pewnie by się dało tylko dłużej by trwało) jest imo nie poważne. :D;)   Kogo stać na konsole za prawie 3k to i na PC do pracy.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego mnie nie dziwi że ktoś potrafi wydać kilkadziesiąt kafli na dobre audio ;) U mnie dość kosztownym hobby jest wędkardstwo na które potrafie wydać naprawdę od cholery siana :E 

Dokładnie. I to i to pasja. Tak samo gaming jest pewną formą cyfrowej rozrywki, gdzie mieszają się ze sobą audio i dźwięk. Widziałem osoby które są takimi kinomaniakami, że w domu urządzają sobie specjalne pokoje jak mini-kina. Audiomaniacy mają to samo ale jako mini sale koncertowe. A gracze?

Swoją drogą to naprawdę niesamowite, że zamiast wspierać się jak hobbyści hobbystów, doradzać i pomagać sobie wzajemnie, inspirować i cieszyć z tego że ktoś ma schludny setup/audio/kino domowe itd., często ma miejsce toczenie jadu i obrzydzanie mu życia na każdym kroku. To chyba już taka tradycja w tym narodzie.

• Like 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi