Skocz do zawartości
jakbaj

Sens grania na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dosyć kontrowersyjny, nie mając nikogo urazić, sam przez ostatnie 10 lat byłem Pc ale ostatnio naszła mnie pewna rozkmina czy taka forma grania jest wciaż opłacalna poza samymi fanatykami? Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają, co raz nowe tytuły dostają łatki do 60 fps a różnicy graficzne z roku na rok są co raz mniej widoczne, do tego dochodzi masa gier które na Pc są po prostu niedostępne lub trzeba czekać latami . Same najnowsze karty graficzne kosztują więcej niz nowa konsola i czy tak na prawde warto? Dla jakiej gry tak na prawde warto budować taki sprzęt za pieniądze która by wyglądała znacznie lepiej niz to o oferuje PS5?  Do tego dochodzą problemy techniczne, bawienie się sterownikami i masa pierdół które nie sa nikomu potrzebne, to wszystko sprawiło ze odszedłem od Pc raz na zawsze 2 lata temu i jestem mega zadowolony , po prostu przestałem widzieć plusy grania w ten sposób tych 3, 4 tytułów jakie kupuje na rok. Tutaj jeszcze dochodzi plus sprzedania takiej gry po przejściu jeśli nie chcemy do niej wracać.   Jakie są wasze odczucia co powoduje ze jesteśćie wciaz Pc oraz czy nie uważacie ze z roku na rok co raz mniej jest plusów takiego grania? 

  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

only PC- konsole sa dla dzieci 

mozna zamknac temat xd

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 11
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I znowu to przeliczanie wszystkiego na pieniądze. Jak kupuje się coś, z czego będzie się korzystać wiele lat (np. telefon, komputer, rower) to nie ma co patrzeć tylko na cenę.

A jak kupujesz sobie buty, spodnie, jedzenie, alkohol to też tylko najtańsze?

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc jest lepszym pod każdym względem bo jest multitaskowy. Chce pograć, słuchać muzyki gadać z kumplami i mieć jakiś film w tle włączony na 2 monitorze? No problemo, na konsoli możesz co najwyżej pograć. Plus różne peryferia które łatwiej pod siebie ustawić. Z czym do ludzi? xd 

  • Like 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu, dlatego mam PC i PS5 ?

  • Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo z konsolami wojenki, zamiast się licytować która lepsza zawsze można mieć obie :D 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Temat dosyć kontrowersyjny, nie mając nikogo urazić, sam przez ostatnie 10 lat byłem Pc ale ostatnio naszła mnie pewna rozkmina czy taka forma grania jest wciaż opłacalna poza samymi fanatykami? Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają, co raz nowe tytuły dostają łatki do 60 fps a różnicy graficzne z roku na rok są co raz mniej widoczne, do tego dochodzi masa gier które na Pc są po prostu niedostępne lub trzeba czekać latami . Same najnowsze karty graficzne kosztują więcej niz nowa konsola i czy tak na prawde warto? Dla jakiej gry tak na prawde warto budować taki sprzęt za pieniądze która by wyglądała znacznie lepiej niz to o oferuje PS5?  Do tego dochodzą problemy techniczne, bawienie się sterownikami i masa pierdół które nie sa nikomu potrzebne, to wszystko sprawiło ze odszedłem od Pc raz na zawsze 2 lata temu i jestem mega zadowolony , po prostu przestałem widzieć plusy grania w ten sposób tych 3, 4 tytułów jakie kupuje na rok. Tutaj jeszcze dochodzi plus sprzedania takiej gry po przejściu jeśli nie chcemy do niej wracać.   Jakie są wasze odczucia co powoduje ze jesteśćie wciaz Pc oraz czy nie uważacie ze z roku na rok co raz mniej jest plusów takiego grania? 

Mam nadzieję że wiesz co robisz zakładając tutaj taki temat? (na forum z PC w nazwie). Nie spodziewaj się innych reakcji, odpowiedzi. To jak wejść na forum o tematyce aut i pytać czy motor będzie lepszym wyborem ?. Sam się zastanów. Jakieś wnioski musiałeś wyciągnąć skoro skłoniło Ci to do założenia tego tematu ?. Tutaj generalnie mają alergię na konsole jakie by nie były z drobnymi wyjątkami bo trafiają się też osoby z którymi idzie pogadać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chodzi mi to o wojenki o jest lepsze, tylko czy obecnie na 2022 roku jest sens składania wypasionego Pc za gruby hajs żeby zagrać, no właśnie w co? Kiedy byla era ps3, wtedy Pc były tańsze i oferowały znacznie lepsze doznania, teraz ta granica bardzo sie zaciera i sam odszedłem od PC, bo nie widziałem w tym juz żadnego sensu 

Edytowane przez jakbaj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Nie chodzi mi to o wojenki o jest lepsze, tylko czy obecnie na 2022 roku jest sens składania wypasionego Pc za gruby hajs żeby zagrać, no właśnie w co? Kiedy byla era ps3, wtedy Pc były tańsze i oferowały znacznie lepsze doznania, teraz ta granica bardzo sie zaciera i sam odszedłem od PC, bo nie widziałem w tym juz żadnego sensu 

nic sie nie zaciera nie opowiadaj glupot- jeszcze dlugo ps czy box nie pokaze mi takich fajerwerkow jak moja 3080 - granie w 120 klatkach w fps na 4k  na PC - miod dla oczu a konsola - przeciez tam ledwo 60 chodzi a i tak dropi ,

 

tak powaznie - to kto co lubi, temat typu  chlopak czy dziewczyna xd

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pc jest lepszym pod każdym względem bo jest multitaskowy. Chce pograć, słuchać muzyki gadać z kumplami i mieć jakiś film w tle włączony na 2 monitorze? No problemo, na konsoli możesz co najwyżej pograć. Plus różne peryferia które łatwiej pod siebie ustawić. Z czym do ludzi? xd 

Temat jest o sensie grania na PC, więc nie wiem czemu tutaj wyskakujesz z innymi aktywnościami. :E

 

BTW na PS5 także możesz odpalić youtube, VOD, Spotyfy czy nawet ułomną przeglądarkę i podłączyć do tego bezprzewodową klawiaturę czy myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

tak powaznie - to kto co lubi, temat typu  chlopak czy dziewczyna xd

Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek xd

  • Thanks 1
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Niestety bądź stety różnice między Pc a najnowszymi konsolami co raz bardziej się zacierają

A dowodem na to są gry dostępne na PC, które wcześniej były tylko ''ekskluziw'' na daną konsolę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Granie to też hobby. Więc aspekty finansowe to kwestia drugorzędna. To tak jak wszedłbym na forum rowerowe gdzie siedzą miłośnicy i hobbyści i zaczą temat o rowerze za 2kpln z marketu, że lepszego i droższego nie warto bo i tani przecież jeździ :E

Konsolki w szczególności taki switch to świetna sprawa dla exów. Ps4/pro też, PS5 dopiero się rozkręca z exami. 

Edytowane przez lukadd
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Nie chodzi mi to o wojenki o jest lepsze, tylko czy obecnie na 2022 roku jest sens składania wypasionego Pc za gruby hajs żeby zagrać, no właśnie w co? Kiedy byla era ps3, wtedy Pc były tańsze i oferowały znacznie lepsze doznania, teraz ta granica bardzo sie zaciera i sam odszedłem od PC, bo nie widziałem w tym juz żadnego sensu 

Po pierwsze to wcale nie trzeba wypasionego i bardzo drogiego PC, żeby zagrać. Jak porównujesz z graniem na konsoli to sprawdź sobie najpierw, jakie podzespoły musi mieć komputer, żeby działały na nim gry.

Po drugie to jest to indywidualna sprawa, dla jednej osoby nie będzie miało sensu a dla drugiej tak, np. przez podane we wcześniejszych odpowiedziach zalety PC.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Może właśnie z tego drugiego, wielu wychodzi potem kasa na te pierwsze. Pytanie tylko czy warto na sobie tak oszczędzać. No ale chyba to właśnie definiuje "pasjonata". W audio jest podobnie.

Dlatego mnie nie dziwi że ktoś potrafi wydać kilkadziesiąt kafli na dobre audio ;) U mnie dość kosztownym hobby jest wędkardstwo na które potrafie wydać naprawdę od cholery siana :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia portfela i jak kogoś stać to spoko mieć jedno i drugie. Miałem w życiu konsole, miałem komputery i osobiście zdecydowanie wygrywa to drugie tak jak tu było pisane głównie przez multitasking - na PC zrobisz wszystko, na konsoli nie i tyle w temacie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

BTW na PS5 także możesz odpalić youtube, VOD, Spotyfy czy nawet ułomną przeglądarkę i podłączyć do tego bezprzewodową klawiaturę czy myszkę.

No można, ale nie możesz tego wszystkiego robić na raz a o to mu raczej chodziło.. z resztą na ps5 raczej faktury nie wystawie ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nie od tego masz PC, wymagać od konsoli do GRANIA, że nie możesz wysłać maila czy napisać tekstu (chociaż pewnie by się dało tylko dłużej by trwało) jest imo nie poważne. :D;)   Kogo stać na konsole za prawie 3k to i na PC do pracy.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Dokładnie. I to i to pasja. Tak samo gaming jest pewną formą cyfrowej rozrywki, gdzie mieszają się ze sobą audio i dźwięk. Widziałem osoby które są takimi kinomaniakami, że w domu urządzają sobie specjalne pokoje jak mini-kina. Audiomaniacy mają to samo ale jako mini sale koncertowe. A gracze?

 

Zobacz na to :D 

 

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś zagorzałym PCMR, ale przeszedłem bardziej na konsole przy poprzedniej generacji. Zauważyłem, że wcale nie potrzebuję tych PC'towych ficzerów do 90% gier, w pozostałe gram na PC (głównie gry z szeroką gamą modów, np. produkcje Bethesdy). Nie wyobrażam sobie jednak ograniczać się tylko do konsol, bo i PC, i konsole mają swoje mocne strony/tytuły, w które gra się lepiej na danej platformie, bynajmniej nie mówię tu o grafice, bo na tym mi totalnie nie zależy. To tylko i wyłącznie kwestia Twoich upodobań, tak jak wspomniałem - w zdecydowanej większości gier wystarczy mi, że włożę płytę i gram bez zmartwień, a jak chcę się pobawić w modowanie, VR, czy potrzebuję myszki do sieciowego shootera, to gram na PC. Ograniczanie się do jednej platformy to trochę gamingowe kalectwo IMO, no ale tak jak mówiłem - to zależy wyłącznie od preferencji, niektórym wystarczy tylko PC, innym tylko konsola, a inni chcą mieć wszystko XD

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stare lata prawie w ogóle zrezygnowałem z grania na PC. Od czasu do czasu jak mnie znajomi namówią na coś, w co lepiej gra się na PC to odpalimy rundkę Red Alerta czy czegoś podobnego, ale tak na co dzień? Gramy ze znajomymi na konsolach, leżąc sobie na kanapie z kontrolerem w ręku, nie martwimy się praktycznie, że gramy z cheaterami (chyba, że ktoś w Call of Duty przez przypadek włączy Cross Play z PC ;) ). To już nie te czasy, gdzie mogłem poświęcić na grę kilka godzin dziennie bez przerwy. Praca, rodzina, obowiązki w domu. Bycie dorosłym ssie :P
Od dawna upgrady PC robię nie pod kątem grania, a pod kątem pracy ;( 

  • Like 2
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Temat jest o sensie grania na PC, więc nie wiem czemu tutaj wyskakujesz z innymi aktywnościami. :E

 

BTW na PS5 także możesz odpalić youtube, VOD, Spotyfy czy nawet ułomną przeglądarkę i podłączyć do tego bezprzewodową klawiaturę czy myszkę.

Czekam na posty z działu budowlanki i że można sobie wybudować nawet replikę Neuschwanstein w ogrodzie jak kogoś stać i ma takie hobby :hahaha:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Od dawna upgrady PC robię nie pod kątem grania, a pod kątem pracy ;( 

Same here, peryferia jak i HW kupuję pod pracę, nawet nie patrzę jakby się na tym grało, byle się dobrze kodowało, bo i tak jak gram na PC, to podłączam DualSense'a przez BT i gram na TV XD Chyba, że raz na ruski rok zagram w jakiegoś PUBG'a czy Apexa ze znajomymi.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak ktoś jest pasjonatem  i lubi składać sprzęty, to oczywiście ze wybierze Pc, mi chodzi raczej o przeciętnego gracza który szuka platformy do grania, to w mojej opinii Pc  jest po prostu niezbyt interesujący. Ktoś wcześniej podał argument ze on odpala gry w 120 klatkach  w 4k.  Spoko ale mysle ze na taki sprzęt ponownie trzeba się mono wykosztować plus nie ma jak dla mnie gier dla których te bajery graficzne były tego warte, poza tym to nie jest znowu jakaś przepaść wizualna. i tak na prawdę poza Ray Tracingiem, oprawa w najnowszych grach jest niemal identyczna  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...