Skocz do zawartości
jakbaj

Sens grania na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Po 8 godzinach w pracy przy kompie z cyferkami, to ostanie czego pragnę to wrócić do domu i pieprzyc się z jakimiś hasłami, z wiekiem człowiek robi się coraz leniwszy, na XSX istnieje coś takiego jak quick resume w przeciągu chwili jesteś w grze.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

A gdzie je napisałem że gram tylko w exy Sony, gram we wszystko, na wszystkim praktycznie :D Jeśli chodzi o komfort grania to konsole zostawiają PC daleko w tyle. Nawet ostatnio chciałem sobie w coś pograć po przyjściu z pracy, na dzień dobry aktualizacja Steama, później oczywiście hasło nie zostało zapamiętane, więc trzeba znaleźć 489484894 symboli i liter, tylko po to żeby zostać przywitanym przez kolejny ekran weryfikacji dwuetapowej, powiedziałem do siebie f that, i obejrzałem coś na Netflixie :lol2:

Odpalasz konsolę PS4/PS5:

Aktualizacja.

Po aktualizacji odpalasz grę, znowu aktualizacja. OK, spoko już zaraz zagram.
Odpalasz grę, bierzesz pada w ręce i co? No znowu ten badziew od Sony rozładowany bo jak zwykle musieli przyoszczędzić na aku, oby nie wytrzymało więcej niż kilka h :E

Chcesz sobie ściągnąć gierkę, a tu lipa serwy Sony stojące na wykałaczkach znowu niedomagają :E i pokazuję ci czas liczony w kilku godzinach :E itd..

Edytowane przez lukadd
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, także przykro mi, dwa pady mam na stacji dokującej, i zawsze są naładowane :P Aktualizacje są na wszystkich platformach, na PC jeszcze dochodzą typowe idiotyzmy związane z systemem itp. Wystarczy wyjść z tego tematu, i co widzimy Control crashuje, mało fps dobry sprzęt itp :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, także przykro mi, dwa pady mam na stacji dokującej, i zawsze są naładowane :P

Dobry pomysł też sobie kupię drugą myszkę do PC, jak się jedna wyładuję :E Eee nie czekaj, ona działa po naładowaniu przez kilkadziesiąt godzin, a nie przez kilka :E
Pad Xbox Elite 2 co mam do grania na PC, też zaraz pobiegnę po drugiego. :E  No, ale
po co jak aku trzyma ponad 30h ciągłego grania.

 

Wystarczy wyjść z tego tematu, i co widzimy Control crashuje, mało fps dobry sprzęt itp :lol2:

Wystarczy wejść do tematów konsolowych i popatrzeć jak również skopane i niedopracowane gry są na premiery. Control to tam działał w porywach do 24fps na premierę. Cuda, cinematic experience :E

Po pinciu latach czekania na next genowego horizona 2 okazuję się, że gra będzie ledwie podrasowaną wersją gry z PS4 i ma masę bugów na premierę. A do tego ta next genowa konsola robi kupę w trybie 60fps i znowu musisz grać w 30fpsach :E itd.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

 

@Element Wojny

.....WD40 ..

Wiszę Ci dwie i pół stówy?

Mój pad ożył jak go potraktowałem tym cudem.:banan:

Edytowane przez tgolik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Jak bym tak grał jak Ty to nie pograłbym w żadne strategie, gry indie, Broforce i Ion Fury itd. ?

Nie przesadzajmy. Strategi masz sporo, tylko, że ze sterowaniem padem, w niektóre całkiem przyjemnie się gra. Oczywiście, że nie ten sam poziom co na PC, ale można i nie jest tak, że nie ma wcale. :E

Masz Desperados 3, Xcom 2Shadow Tactics, Civilization VI, Into the Breach, Gears Tactics czy polskie Iron Harvest i Frostpunk.

Idyków masz także mnóstwo podobnie jak na PC, niektóre nawet ekskluzywne, których na PC nie ma, albo nie było jak np. Salt and Sanctuary.  

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dobry pomysł też sobie kupię drugą myszkę do PC, jak się jedna wyładuję :E Eee nie czekaj, ona działa po naładowaniu przez kilkadziesiąt godzin, a nie przez kilka :E
Pad Xbox Elite 2 co mam do grania na PC, też zaraz pobiegnę po drugiego. :E  No, ale
po co jak aku trzyma ponad 30h ciągłego grania.

Wystarczy wejść do tematów konsolowych i popatrzeć jak również skopane i niedopracowane gry są na premiery. Control to tam działał w porywach do 24fps na premierę. Cuda, cinematic experience :E

Na PC skopane porty to jest normalka, nie zliczę ile razy ogrywałem coś na XSX, wchodzę do tematu i zamiast czytać coś o grze, gameplayu to widzę masę ludzi narzekających na błędy, crashe itp, albo wymieniających się ustawieniami żeby móc w to komfortowo zagrać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

@Element Wojny

.....WD40 ..

Wiszę Ci dwie i pół stówy?

Mój pad ożył jak go potraktowałem tym cudem.:banan:

Hahaha nie ma sprawy. Wiesz wcześniej kombinowałem z oliwą z oliwek ale jego działanie było krótkotrwałe, wtedy przypomniałem sobie jak to z pomocą WD-40 ożywiłem min. drzwi do pokoju, kółka od wózka czy skrzypiący rower więc pomyślałem że czemu by nie spróbować z padem :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na PC skopane porty to jest normalka, nie zliczę ile razy ogrywałem coś na XSX, wchodzę do tematu i zamiast czytać coś o grze, gameplayu to widzę masę ludzi narzekających na błędy, crashe itp, albo wymieniających się ustawieniami żeby móc w to komfortowo zagrać :lol2:

Na konsoli jak dostajesz skopany port to nawet się nie podzielisz ustawieniami. A VRR na PS5 dalej skopane w zdecydowanej większości tytułów :E GPU też nie zmienisz na mocniejsze i będziesz śmigał w cinematic experience z wylewającym się blurem z ekranu i dropami rozdzielczości poniżej 1080p na nextgenowej consoli :E No, ale wkładasz płytkę i grasz.
Tylko jeszcze nie zapomnij patcha ściągnąć może poprawi samopoczucie :E bo co najwyżej na poprawę samopoczucia mogli liczyć gracze np. CP2077 czy The Medium na konsolach po kolejnych patchach :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Na PC skopane porty to jest normalka

Przy kazdej premierze gry na PC jest granie w ruletke, 50/50 ze bedzie microstuttering jakiś :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. Mam PS5 i XSX od czasu ich premiery i nie było sytuacji abym nie mógł w coś zagrać, pomijając CP2077, tego samego nie mogę powiedzieć o PC, w takim Dying Light 2 miałem więcej crashy w jeden dzień niż przez cały okres odkąd posiadam te obydwie konsole. Całkiem zabawne jest to twoje zakłamywanie rzeczywistości, PC jest najlepsze i w ogóle, a co gramy na tym cudownym PC, w stare porty z konsol, bo nie ma niczego co by pokazało moc tego PC, i sprawiło że jakiś couch potato ogarnął by sobie jakiś PC do gier :lol2:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. 

Aha, tyle że masz też 10x razy więcej możliwości by z jakimś problemem sobie poradzić. Na konsoli w przypadku problemów z konsolą/grą jedyne co możesz zrobić to czekać aż wyjdzie odpowiednia łatka (po oczywiście odpowiednio długim procesie jej certyfikacji), na PC zaś problem możesz mieć wyeliminowany kolejnego dnia bo jakiś przypadkowy koleś napisze odpowiedni skrypt bądź doda jedną linijkę którą w 10 sekund dorzucisz do pliku konfiguracyjnego.

Nigdy nie zapomnę jak czekałem ponad 3 tygodnie na łatkę do Skyrima na PS3 bo gra się wywalała zawsze w tym samym momencie po jakimś błędzie, natomiast PC'towcy już kolejnego dnia grali dalej bo ktoś ogarnął problem prostym fix'em. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli.

Chyba Ty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Aha, tyle że masz też 10x razy więcej możliwości by z jakimś problemem sobie poradzić. Na konsoli w przypadku problemów z konsolą/grą jedyne co możesz zrobić to czekać aż wyjdzie odpowiednia łatka (po oczywiście odpowiednio długim procesie jej certyfikacji), na PC zaś problem możesz mieć wyeliminowany kolejnego dnia bo jakiś przypadkowy koleś napisze odpowiedni skrypt bądź doda jedną linijkę którą w 10 sekund dorzucisz do pliku konfiguracyjnego.

Nigdy nie zapomnę jak czekałem ponad 3 tygodnie na łatkę do Skyrima na PS3 bo gra się wywalała zawsze w tym samym momencie po jakimś błędzie, natomiast PC'towcy już kolejnego dnia grali dalej bo ktoś ogarnął problem prostym fix'em. 

To sobie przypomnij jazdy i czekanie na patche w spieprzonym porcie Horizon Zero Dawn, albo Red Dead Redemption 2, gdzie ludzie tygodniami grać nawet nie mogli :lol2: Za każdym razem jak jest jakaś premiera na PC powtarza się ta sama sytuacja, ale nie, będziemy teraz udawać ze wszystko jest cacy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. Mam PS5 i XSX od czasu ich premiery i nie było sytuacji abym nie mógł w coś zagrać, pomijając CP2077, tego samego nie mogę powiedzieć o PC, w takim Dying Light 2 miałem więcej crashy w jeden dzień niż przez cały okres odkąd posiadam te obydwie konsole. Całkiem zabawne jest to twoje zakłamywanie rzeczywistości, PC jest najlepsze i w ogóle, a co gramy na tym cudownym PC, w stare porty z konsol, bo nie ma niczego co by pokazało moc tego PC, i sprawiło że jakiś couch potato ogarnął by sobie jakiś PC do gier :lol2:

Podajesz jakieś przykłady z tyłka. DL2 ograłem na premierę na PC,  jednego crasha miałem na ~50h gry. Gra miała oczywiście bardzo wysokie wymagania z RT, i była słabo zoptymalizowana, ale w porównaniu do tego co zaserwowali na konsoli gdzie miałeś 1080p 30fps z pociętym RT i detalami to przecież niebo, a ziemia :E Port tej gry na konsole to była już totalnie niezoptymalizowana padaka :E

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty można zobaczyć tragiczny obraz konsolowca, gra w kilka takich samych gier i nie może pojąć że na PC jest znacznie większa różnorodność więc myśli że tu wszyscy czekają na porty z jego konsoli a na koniec rozkłada ręce jak steam poprosi o hasło :rotfl:

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To sobie przypomnij jazdy i czekanie na patche w spieprzonym porcie Horizon Zero Dawn, albo Red Dead Redemption 2, gdzie ludzie tygodniami grać nawet nie mogli :lol2: Za każdym razem jak jest jakaś premiera na PC powtarza się ta sama sytuacja, ale nie, będziemy teraz udawać ze wszystko jest cacy :lol2:

Wiele gier ma problemy, zarówno na PC czy na konsolach - tylko tak jak pisałem wcześniej na PC masz 10x więcej możliwości by je rozwiązać czy to dzięki doświadczeniu/wiedzy czy dzięki radom osób które takowe właśnie posiadają, na konsoli jesteś zawsze skazany na wydawcę bo nie masz żadnych możliwości by coś z takim fantem zrobić na własną rękę.

Pamiętam doskonale problemy obu gier na premierę na PC ale w obie mogłem grać po zastosowaniu kilku tricków/rad które znalazłem w kilkanaście minut na forach, natomiast ze Skyrimem na PS3 to były 3 tygodnie bez grania bo nic nie mogłem zrobić. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiele gier ma problemy, zarówno na PC czy na konsolach - tylko tak jak pisałem wcześniej na PC masz 10x więcej możliwości by je rozwiązać czy to dzięki doświadczeniu/wiedzy czy dzięki radom osób które takowe właśnie posiadają, na konsoli jesteś zawsze skazany na wydawcę bo nie masz żadnych możliwości by coś z takim fantem zrobić na własną rękę.

Pamiętam doskonale problemy obu gier na premierę na PC ale w obie mogłem grać po zastosowaniu kilku tricków/rad które znalazłem w kilkanaście minut na forach, natomiast ze Skyrimem na PS3 to były 3 tygodnie bez grania bo nic nie mogłem zrobić. 

Sam jesteś sobie winien, kto kupuje Skyrima na konsole? Jak od czasów Morrowinda te gry opierają się na Nexusie i modach :P

 

 

Czytając te posty można zobaczyć tragiczny obraz konsolowca, gra w kilka takich samych gier i nie może pojąć że na PC jest znacznie większa różnorodność więc myśli że tu wszyscy czekają na porty z jego konsoli a na koniec rozkłada ręce jak steam poprosi o hasło :rotfl:

Różnorodność jest na PC, naprawdę? Nie widziałem? Symulator chleba, albo jakiegoś buma, albo jakieś nędzne indyki w early access, masa rzeczy do ogrania, nikogo ten crap nie obchodzi, za to na odwrót bez przerwy widzę gości z PC żebrzących o Ghost of Tsushima, TLoU, Bloodborne itp

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak indyki na PC to crap to jakim cudem rynek mobilny przebija już wszytko ? :E

Może to jednak nie taki crap jak ci się wydaje :)
Może po prostu nie lubisz tego typu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z nimi jest taki żeby coś fajnego znaleźć trzeba się przebić przez masę badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Różnorodność jest na PC, naprawdę? Nie widziałem? Symulator chleba, albo jakiegoś buma, albo jakieś nędzne indyki w early access, masa rzeczy do ogrania, nikogo ten crap nie obchodzi, za to na odwrót bez przerwy widzę gości z PC żebrzących o Ghost of Tsushima, TLoU, Bloodborne itp

No nie widziałeś, jesteś ograniczony do symulatora chleba ;) a teraz zobacz w co ludzie grają na steamie, niestety twój crap może nikogo nie obchodzić 8:E

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Problem z nimi jest taki żeby coś fajnego znaleźć trzeba się przebić przez masę badziewia.

No tak, ale naprawdę nie dałbyś rady odfiltrować dobrej gry od crapu ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No tak, ale naprawdę nie dałbyś rady odfiltrować dobrej gry od crapu ?

To tak jak by nie potrafił odfiltrować dobrej muzyki i słuchał tylko Zenka, bo on jest łatwo dostępny i nie trzeba szukać. :rotfl:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No tak, ale naprawdę nie dałbyś rady odfiltrować dobrej gry od crapu ?

Odfiltrowuje, ale za dużo to czasu pochłania :cry:Ostatnio znalazłem całkiem fajnie zapowiadającą się grę, Back to the Dawn, zobacz na datę premiery :mad2:

 

 

No nie widziałeś, jesteś ograniczony do symulatora chleba ;) a teraz zobacz w co ludzie grają na steamie, niestety twój crap może nikogo nie obchodzić 8:E

kDHenwF.png

Same tytuły dla których warto jest złożyć PC :lol2::thumbdown:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Same tytuły dla których warto jest złożyć PC :lol2::thumbdown:

Nie używam Spotify bo w top 100 jest praktycznie sama muzyka którą uważam za chłam. ?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...