Skocz do zawartości
jakbaj

Sens grania na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Na PC skopane porty to jest normalka

Przy kazdej premierze gry na PC jest granie w ruletke, 50/50 ze bedzie microstuttering jakiś :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. Mam PS5 i XSX od czasu ich premiery i nie było sytuacji abym nie mógł w coś zagrać, pomijając CP2077, tego samego nie mogę powiedzieć o PC, w takim Dying Light 2 miałem więcej crashy w jeden dzień niż przez cały okres odkąd posiadam te obydwie konsole. Całkiem zabawne jest to twoje zakłamywanie rzeczywistości, PC jest najlepsze i w ogóle, a co gramy na tym cudownym PC, w stare porty z konsol, bo nie ma niczego co by pokazało moc tego PC, i sprawiło że jakiś couch potato ogarnął by sobie jakiś PC do gier :lol2:

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. 

Aha, tyle że masz też 10x razy więcej możliwości by z jakimś problemem sobie poradzić. Na konsoli w przypadku problemów z konsolą/grą jedyne co możesz zrobić to czekać aż wyjdzie odpowiednia łatka (po oczywiście odpowiednio długim procesie jej certyfikacji), na PC zaś problem możesz mieć wyeliminowany kolejnego dnia bo jakiś przypadkowy koleś napisze odpowiedni skrypt bądź doda jedną linijkę którą w 10 sekund dorzucisz do pliku konfiguracyjnego.

Nigdy nie zapomnę jak czekałem ponad 3 tygodnie na łatkę do Skyrima na PS3 bo gra się wywalała zawsze w tym samym momencie po jakimś błędzie, natomiast PC'towcy już kolejnego dnia grali dalej bo ktoś ogarnął problem prostym fix'em. 

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli.

Chyba Ty :lol2:

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, tyle że masz też 10x razy więcej możliwości by z jakimś problemem sobie poradzić. Na konsoli w przypadku problemów z konsolą/grą jedyne co możesz zrobić to czekać aż wyjdzie odpowiednia łatka (po oczywiście odpowiednio długim procesie jej certyfikacji), na PC zaś problem możesz mieć wyeliminowany kolejnego dnia bo jakiś przypadkowy koleś napisze odpowiedni skrypt bądź doda jedną linijkę którą w 10 sekund dorzucisz do pliku konfiguracyjnego.

Nigdy nie zapomnę jak czekałem ponad 3 tygodnie na łatkę do Skyrima na PS3 bo gra się wywalała zawsze w tym samym momencie po jakimś błędzie, natomiast PC'towcy już kolejnego dnia grali dalej bo ktoś ogarnął problem prostym fix'em. 

To sobie przypomnij jazdy i czekanie na patche w spieprzonym porcie Horizon Zero Dawn, albo Red Dead Redemption 2, gdzie ludzie tygodniami grać nawet nie mogli :lol2: Za każdym razem jak jest jakaś premiera na PC powtarza się ta sama sytuacja, ale nie, będziemy teraz udawać ze wszystko jest cacy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na PC masz dziesięć razy tyle problemów niż na konsoli. Mam PS5 i XSX od czasu ich premiery i nie było sytuacji abym nie mógł w coś zagrać, pomijając CP2077, tego samego nie mogę powiedzieć o PC, w takim Dying Light 2 miałem więcej crashy w jeden dzień niż przez cały okres odkąd posiadam te obydwie konsole. Całkiem zabawne jest to twoje zakłamywanie rzeczywistości, PC jest najlepsze i w ogóle, a co gramy na tym cudownym PC, w stare porty z konsol, bo nie ma niczego co by pokazało moc tego PC, i sprawiło że jakiś couch potato ogarnął by sobie jakiś PC do gier :lol2:

Podajesz jakieś przykłady z tyłka. DL2 ograłem na premierę na PC,  jednego crasha miałem na ~50h gry. Gra miała oczywiście bardzo wysokie wymagania z RT, i była słabo zoptymalizowana, ale w porównaniu do tego co zaserwowali na konsoli gdzie miałeś 1080p 30fps z pociętym RT i detalami to przecież niebo, a ziemia :E Port tej gry na konsole to była już totalnie niezoptymalizowana padaka :E

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając te posty można zobaczyć tragiczny obraz konsolowca, gra w kilka takich samych gier i nie może pojąć że na PC jest znacznie większa różnorodność więc myśli że tu wszyscy czekają na porty z jego konsoli a na koniec rozkłada ręce jak steam poprosi o hasło :rotfl:

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To sobie przypomnij jazdy i czekanie na patche w spieprzonym porcie Horizon Zero Dawn, albo Red Dead Redemption 2, gdzie ludzie tygodniami grać nawet nie mogli :lol2: Za każdym razem jak jest jakaś premiera na PC powtarza się ta sama sytuacja, ale nie, będziemy teraz udawać ze wszystko jest cacy :lol2:

Wiele gier ma problemy, zarówno na PC czy na konsolach - tylko tak jak pisałem wcześniej na PC masz 10x więcej możliwości by je rozwiązać czy to dzięki doświadczeniu/wiedzy czy dzięki radom osób które takowe właśnie posiadają, na konsoli jesteś zawsze skazany na wydawcę bo nie masz żadnych możliwości by coś z takim fantem zrobić na własną rękę.

Pamiętam doskonale problemy obu gier na premierę na PC ale w obie mogłem grać po zastosowaniu kilku tricków/rad które znalazłem w kilkanaście minut na forach, natomiast ze Skyrimem na PS3 to były 3 tygodnie bez grania bo nic nie mogłem zrobić. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele gier ma problemy, zarówno na PC czy na konsolach - tylko tak jak pisałem wcześniej na PC masz 10x więcej możliwości by je rozwiązać czy to dzięki doświadczeniu/wiedzy czy dzięki radom osób które takowe właśnie posiadają, na konsoli jesteś zawsze skazany na wydawcę bo nie masz żadnych możliwości by coś z takim fantem zrobić na własną rękę.

Pamiętam doskonale problemy obu gier na premierę na PC ale w obie mogłem grać po zastosowaniu kilku tricków/rad które znalazłem w kilkanaście minut na forach, natomiast ze Skyrimem na PS3 to były 3 tygodnie bez grania bo nic nie mogłem zrobić. 

Sam jesteś sobie winien, kto kupuje Skyrima na konsole? Jak od czasów Morrowinda te gry opierają się na Nexusie i modach :P

Czytając te posty można zobaczyć tragiczny obraz konsolowca, gra w kilka takich samych gier i nie może pojąć że na PC jest znacznie większa różnorodność więc myśli że tu wszyscy czekają na porty z jego konsoli a na koniec rozkłada ręce jak steam poprosi o hasło :rotfl:

Różnorodność jest na PC, naprawdę? Nie widziałem? Symulator chleba, albo jakiegoś buma, albo jakieś nędzne indyki w early access, masa rzeczy do ogrania, nikogo ten crap nie obchodzi, za to na odwrót bez przerwy widzę gości z PC żebrzących o Ghost of Tsushima, TLoU, Bloodborne itp

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak indyki na PC to crap to jakim cudem rynek mobilny przebija już wszytko ? :E

Może to jednak nie taki crap jak ci się wydaje :)
Może po prostu nie lubisz tego typu gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z nimi jest taki żeby coś fajnego znaleźć trzeba się przebić przez masę badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnorodność jest na PC, naprawdę? Nie widziałem? Symulator chleba, albo jakiegoś buma, albo jakieś nędzne indyki w early access, masa rzeczy do ogrania, nikogo ten crap nie obchodzi, za to na odwrót bez przerwy widzę gości z PC żebrzących o Ghost of Tsushima, TLoU, Bloodborne itp

No nie widziałeś, jesteś ograniczony do symulatora chleba ;) a teraz zobacz w co ludzie grają na steamie, niestety twój crap może nikogo nie obchodzić 8:E

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z nimi jest taki żeby coś fajnego znaleźć trzeba się przebić przez masę badziewia.

No tak, ale naprawdę nie dałbyś rady odfiltrować dobrej gry od crapu ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak jak by nie potrafił odfiltrować dobrej muzyki i słuchał tylko Zenka, bo on jest łatwo dostępny i nie trzeba szukać. :rotfl:

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odfiltrowuje, ale za dużo to czasu pochłania :cry:Ostatnio znalazłem całkiem fajnie zapowiadającą się grę, Back to the Dawn, zobacz na datę premiery :mad2:

No nie widziałeś, jesteś ograniczony do symulatora chleba ;) a teraz zobacz w co ludzie grają na steamie, niestety twój crap może nikogo nie obchodzić 8:E

kDHenwF.png

Same tytuły dla których warto jest złożyć PC :lol2::thumbdown:

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie używam Spotify bo w top 100 jest praktycznie sama muzyka którą uważam za chłam. 👍

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@crush nie pisz gówno, napisz guano, wtedy nie będę miał dylematu moderatora. Pls :D

Odfiltrowuje, ale za dużo to czasu pochłania :cry:Ostatnio znalazłem całkiem fajnie zapowiadającą się grę, Back to the Dawn, zobacz na datę premiery :mad2:

Nie wiem może ja mam mniejsze wymagania to mi o łatwiej przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sony shared the top 10 PS5 games based on gameplay hours during the console’s first year

• Fortnite
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • FIFA 21
  • NBA 2K21
  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Destiny 2
  • MLB The Show 21
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Demon’s Souls
  • NBA 2K22

https://www.destructoid.com/sony-most-played-ps5-games-list-first-year-after-launch-what-you-are-and-arent-missing/

Bierę konsole PS5. Fortnite na pierwszym miejscu :E

"Most importantly, the passionate support we’ve seen from you, our players, makes this past year truly special for us. PS5 gamers have collectively played more than 4.6 billion hours of gameplay on PS5 and broadcast more than 26 million hours of content. Here is a look at the top ten PS5 games played during PS5’s first year, based on gameplay hours:"
https://blog.playstation.com/2021/11/12/playstation-5-turns-one-today/

Edytowane przez lukadd
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A gdzie je napisałem że gram tylko w exy Sony, gram we wszystko, na wszystkim praktycznie :D Jeśli chodzi o komfort grania to konsole zostawiają PC daleko w tyle. Nawet ostatnio chciałem sobie w coś pograć po przyjściu z pracy, na dzień dobry aktualizacja Steama, później oczywiście hasło nie zostało zapamiętane, więc trzeba znaleźć 489484894 symboli i liter, tylko po to żeby zostać przywitanym przez kolejny ekran weryfikacji dwuetapowej, powiedziałem do siebie f that, i obejrzałem coś na Netflixie :lol2:

Aktualizacje steam się robią 1 sekundę i tego nie zauważasz, jeżeli masz odpalone uruchamianie steam przy włączaniu się systemu. Gorzej jak masz neta z 2005r to współczuję. Od 4 lat, ani razu nie musiałem się logować do steam, a jak się wylogowywalem. To wpisanie hasła, nie zajęło dłużej niż 2 sekundy (jak nie pamiętasz hasła i piszesz na klawiaturze jak emeryt to nie wina platformy). Jak można płakać na temat weryfikacji dwuetapowej? Dobrze, że istnieje bo zawsze zabezpiecza nasze konta. Gdzie się da, to używam tej możliwości. W przypadku steam, masz aplikacje odpalenie jej zajmuje znów 2 sekundy i kod masz na wierzchu. Przepraszam, aplikacja sama ci wyświetla komunikat z kodem, więc nie musisz jej odpalać na ekran. 

W przypadku ps5, to często po pracy witała mnie aktualizacja konsoli, tylko w przypadku konsoli nic w tle nie mogę robić. Takie bezsensowne gadania o aktualizacjach, jakby druga platforma tego nie miała. 

Najgorszy problem konsol? To płatność abonamentu za granie online. Miesiąc temu Sony pobrało mi 240zl za subskrypcję, bo odnowiła się. Oczywiście zapomniałem wyłączyć, ale trzeba pamiętać największy minus konsol to płacenie za multiplayer. Dobrze, że Sony oddaje pieniądze i zwrócili mi pełną kwotę, więc tu plus dla nich. :)

Edytowane przez Garru
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Fortnite  guano
  • Call of Duty: Black Ops Cold War  bleeh
  • FIFA 21 fuuj
  • NBA 2K21 bleeee
  • Assassin’s Creed Valhalla nie chcę
  • Destiny 2 bleee
  • MLB The Show 21 co to
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ehh nie czarny pająk
  • Demon’s Souls nieee
  • NBA 2K22 fuuuuj

:E 

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I tak lepsze niż ten top crap ze Steama, gdzie tylko V Rising daje radę :lol2:

To tak jak by nie potrafił odfiltrować dobrej muzyki i słuchał tylko Zenka, bo on jest łatwo dostępny i nie trzeba szukać. :rotfl:

Disco polo to nie muzyka, mój gust muzyczny jest bardziej eklektyczny i wysublimowany :lol2: Słucham power metalu z południowego regionu Włoch, i japońskiej muzyki tradycyjnej, ale i mongolskim baletem też nie pogardzę :thumbup:

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sam jesteś sobie winien, kto kupuje Skyrima na konsole? Jak od czasów Morrowinda te gry opierają się na Nexusie i modach :P

Oj, widzę że Tobie się po prostu nudzi i piszesz byle pisać. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same tytuły dla których warto jest złożyć PC :lol2:

Podobno chciałeś pouczać ludzi o zakłamywaniu rzeczywistości i według ciebie "bez przerwy" widzisz ludzi żebrzących o twój crap a jak widać o twój crap nie zabijają się na PC a nawet na konsolach jest daleko za topką :rotfl:

więc ostrożnie z tymi mądrościami o rzeczywistości ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze z 10 lat temu to większość leciała na piratach w Polsce :E Dzisiaj też niby można, no, ale w końcu niby dorastamy mentalnie do zachodu i wypada płacić za pracę twórcom.

A z 20 lat temu w Polsce to piraty się na giełdzie kupowało a internetowy "sklep" z którego przeciętny Polak pobierał gry nazywał się torrenty.org :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eklektyczny, Słucham power metalu

Jak power to elektryczny.

• Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi