Skocz do zawartości
mac77

OC Ryzen 7 5800X peak core voltage

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak zreprodukować w BIOS-ie parametr "Peak Core Voltage" z  programu Ryzen Master ustawiony na 1,25V przy manualnym OC. Chodzi o ustawienie górnego limitu napięcia Core VID na 1,25 V przy ustawionym taktowaniu wszystkich rdzeni na 4,60 GHz. Niestety Ryzen Master wymaga każdorazowego  wczytania profilu OC po restarcie komputera.

Edytowane przez mac77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core ratio - 4600MHz, CPU voltage - 1.25V, Load Line Calibration ogólnie przyjęło się ustawiać 3 ale nie wiem jak jest w przypadku płyt Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Core ratio - 4600MHz, CPU voltage - 1.25V, Load Line Calibration ogólnie przyjęło się ustawiać 3 ale nie wiem jak jest w przypadku płyt Gigabyte.

Zrobiłem tak wcześniej i komputer nie był stabilny, a z poziomu Ryzen Master działo poprawnie. Dzięki za potwierdzenie, że tak to należało ustawić. 

Problemu nie ma co dalej męczyć, bo zmieniłem metodę OC na PBO Advanced | Limits: Motherboard |  Curve Optimizer: Negative 15 | Undervolting: - 0.078 V  co dało mi nieco niższe taktowanie (4,450 - 4,500 GHz) wszystkich rdzeni przy 100% obciążeniu przy napięciu (current) 1,145 V , ale za to działa boost i temperatura jest niższa o 2 C (69 C).

Celem były niższe temperatury, wyższa stabilność i możliwość boosta do 4,650 GHz.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...