Skocz do zawartości
MPro

Jakie Google VR wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chciałbym kupić google VR do gier, które włączane byłyby z komputera (np. bezpośrednio ze STEAM). Mowa tutaj o HL Alyx, ale także o nadchodzących grach wyścigowych np. F1 22.

Nie śledzę na bieżąco tego wszystkiego. Co byłoby najrozsądniejszym wyborem? Rift S, Valve INDEX, Quest 2 czy HP Reverb G2 ?

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Quest 2 lub jak Cię stać to Index. Cała reszta jest albo nieopłacalna albo służy jako zabawka dla małych dzieci.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest 2 - masz dzięki temu dostęp do dwóch platform: Oculusa i SteamVR. 

Ewentualnie jak Ci się nie spieszy, to czekaj na Questa 2 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za pytanie? Oczywiście, że Reverb G2. Quescik to zabawka dla dzieci przy G2. Jeżeli chcesz grać tylko bezpośrednio z komputera to nie ma wątpliwości, że G2 jest najlepszym wyborem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MPro Można wypożyczyć google vr i to polecam zrobić na początku. Sam tak zrobiłem ze znajomym i dobrze się stało bo okazało się że Qest 2 ma jakieś problemy, za nic nie mogliśmy go zmusić do działania z żadnym z dwóch komputerów zarówno bezprzewodowo czy oculus link i skończyło się na oglądaniu demówek bezpośrednio na goglach ale działały bardzo fajnie muszę przyznać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, _Unix_ napisał:

@MPro Można wypożyczyć google vr i to polecam zrobić na początku. Sam tak zrobiłem ze znajomym i dobrze się stało bo okazało się że Qest 2 ma jakieś problemy, za nic nie mogliśmy go zmusić do działania z żadnym z dwóch komputerów zarówno bezprzewodowo czy oculus link i skończyło się na oglądaniu demówek bezpośrednio na goglach ale działały bardzo fajnie muszę przyznać 

A kupiłeś ostatecznie jakieś google ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MPro Nie, z prostego powodu, z 3 dni za które było zapłacone z góry 30min to była zabawa w demówki a reszta to było szukanie sposobu jak to pieroństwo zmusić do dziania z jakimkolwiek komputerem a porady z internetu nic nie dawały, zmiany w rejestrach, edytowanie binarek nawet na gicie się poddali. Więc nie widziałem sensu dalej brnięcia w inne modele bo tylko straciłem pieniądze, czas i nerwy  

Dlatego najpierw radzę wypożyczyć chociaż na jeden dzień zobaczyć czy działa i czy to jest to czego szukasz 

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 20:20, _Unix_ napisał:

Dlatego najpierw radzę wypożyczyć chociaż na jeden dzień zobaczyć czy działa i czy to jest to czego szukasz 

Gdzie można pożyczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574 Wpisujesz w google wypożyczalnia vr + miasto

Edytowane przez _Unix_
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniony piątek odwiedziłem https://planetvr.pl/ żeby zobaczyć z czym to się je ;) Niestety w salonie mieli tylko Quest 2 i zwykłe Rift. Mam wadę wzroku i używam do bliskich odległości okularów +1,5. O Questach można zapomnieć, nie ma opcji żeby to założyć na okulary. Rift trochę większy i udało się to jakoś założyć.  Pojeździłem na fotelu z hydrauliką bolidem F1 w Assetto Corsa przez godzinkę ;) Mimo bardzo słabej ostrości, bardziej na pamięć jezdziłem po tej Monzie :E Wrażenia mega pozytywne mimo wszystko, coś pięknego :thumbup:  Najlepsze okazało się jak już zdjąłem gogle i wygramoliłem się z tego fotela, postanowiłem jeszcze raz założyć ale bez okularów i .....kuźwa lepiej niż w okularach !!!! Musiałem jeszcze jedno okrążenie przejechać z lepszym widokiem :) Choć do ideału jeszcze brakowało, było lepiej niż w okularach ;) Podsumowując, super sprawa, ale nie dla kogoś z wadą wzroku niestety :( Czytałem opinie ludzi którzy noszą okulary i kupili Reverb G2, niestety zwracali towar :( Nie dla psa kiełbasa, masz popsute oczy = żegnaj VR :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2022 o 17:32, maras2574 napisał:

zytałem opinie ludzi którzy noszą okulary i kupili Reverb G2, niestety zwracali towar :( Nie dla psa kiełbasa, masz popsute oczy = żegnaj VR :(

Ostrość soczewek w goglach jest ustawiona na sztywno na około 1,5 metra, zależnie od modelu. Jeśli rzeczy w tej odległości widzisz ostro, nie potrzebujesz okularów. 

Osobiście używam okularów w G2 bez większych problemów. Kwestia oprawek, jedne mieszczą się lepiej inne gorzej. 

Edytowane przez someI
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 10:14, _Unix_ napisał:

@MPro Można wypożyczyć google vr i to polecam zrobić na początku. Sam tak zrobiłem ze znajomym i dobrze się stało bo okazało się że Qest 2 ma jakieś problemy, za nic nie mogliśmy go zmusić do działania z żadnym z dwóch komputerów zarówno bezprzewodowo czy oculus link i skończyło się na oglądaniu demówek bezpośrednio na goglach ale działały bardzo fajnie muszę przyznać 

Coś źle robiliście. Miałem na ten ostatni długi weekend Questa2 wielokrotnie podłączałem u siebie do kompa na kablu i u kumpla bawiliśmy bezprzewodowo z PC. Raz mi coś tylko przy świrował i nie chciał się połączyć, wtedy zrobiłem reset gogli i poszło. 

Z nakładka idzie wcisnąć okulary jak nie mają za dużych oprawek.Pojeździłem troche, polatałem w FS 2020 i powiem, że mi się szybko znudziło :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...