Skocz do zawartości
Slayni

Zamienne gąbki do słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kupiłem już dwie pary zamiennych gąbek do moich Sennheiser Game Zero.
Zamienniki nie oryginalne, prosto od sprzedawców z bazarku, za połowę ceny niż oryginalne.
Kupiłem po raz pierwszy i lipa. Zamienniki z jakieś grubej skóry, w dodatku słychać echo/szum po nałożeniu na głowę.
Kupiłem po raz drugi, od innego sprzedawcy. Materiał może i lepszy, bo cieńszy, ale wciąż to samo. 
Słychać szum po założeniu słuchawek na głowę. Nawet na sucho, nie podłączając ich do komputera.

I się zastanawiam.
Czy to skutek uboczny podróbek, czy po prostu materiał nie jest do końca wyrobiony i potrzebuje dni, aby pod naciskiem wyrobiły się gąbki?

Pierwsze zamienniki zwróciłem tego samego dnia. Drugie otrzymałem dzisiaj i testuje.
Zwrócić je i kupić oryginalne?

Edytowane przez Slayni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Musisz sam zdecydować. Na pewno każde pady muszą się odkształcić i jeśli słyszysz szum (efekt muszli), to znaczy że pady są nieszczelne - albo montażowo, albo niedokładnie przylegając do ucha.

Kupiłem oryginalne, mają być jutro u mnie.
Jeśli szum będzie nadal, to już nie wiem o co chodzi.
No chyba, że tak jak mówisz. Pady muszą się odkształcić, stąd może z czasem, szum zaniknie i pady przylegną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły oryginalne pady od Sennheiser.
Materiał lepszy, ale szum nadal słyszalny. Oby z czasem było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Pamiętaj że dużo do powiedzenia ma głośność otoczenia. Efekt muszli generalnie istnieje zawsze, chyba że stosujemy słuchawki dokanałowe lub coś w stylu ochronników słuchu. Nawet kiedyś bawiłem się w zrobienie sobie takowych samodzielnie :D. U mnie problem mało co występuje, bo na 6 par dużych słuchawek jakie mam, 4 to semi albo full open. Osobiście rozważyłbym jeszcze eksperymenty z jakimiś dobrymi, wygodnymi i tanimi słuchawkami dokanałowymi, np. KZ ZEX.

 

Dzięki za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...