Skocz do zawartości
Vetch

Problem z dvb t2 - canal+ box

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Oczywiście problemy sięgnęły także i mnie - tj. nagle musiałem się zainteresować tym nowym standardem, który sieje te popłuczyny.

No ale do sedna.

Tv jest stary, ale stwierdziłem, że podłącze do anteny mój canal+ box coby sprawdzić czy jest ok. Nie jest - wykrywa (chyba?) tylko stary standard wraz z sprawdzam.tv - sprawdzam.tv sie uruchamia elegancko, ale kanałów przerzuconych na nowy standard już nie.

Co może być przyczyną, że nie znajduje na boxie kanałów nadawanych w nowym standardzie? Wszędzie pisali, że canal+box oferuje obsługę tegoż.

Model c+box to HY4001

Z góry dziękuję za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz działający kanał sprawdzam.tv, wraz z dźwiękiem, to on jest nadawany w HEVC, więc dekoder obsługuje nowy standard.

Jedno co może mieć związek, to że jest nadawany na MUX-3, czyli tym samym co programy TVP które pozostały na starym standardzie, więc problemem może być słaby sygnał dla innych MUXów?

Zakładam że były wyszukiwane na nowo kanały?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanały wyszukiwane na nowo kilka razy - widać te same kanały co na starym tv, oprócz sprawdzam.tv

tak więc jakoś muszę sprawdzić sygnał z innych MUX-ów? nie spodziewałem się tutaj problemów, mieszkam co prawda na obrzeżach, ale jeszcze w Krakowie. Wieża, która nadaje sygnał jest doskonale widoczna z moich okien.

No nic, pomacham trochę anteną na początek.

Tak btw. to antena to jakiś noname bliżej nieznany - ale z tego co pamiętam to tv można było nawet odbierać za pomocą drucianego wieszaka - coś się tutaj zmieniło w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj mapę gdzie można wybrać MUX i pokazuje gdzie są nadajniki go nadające, raz z sugestią anteny wymaganej do odbioru. Jest też aplikacja na telefon.

https://emimaps.emitel.pl/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie - jak bede mial chwilke to posprawdzam co się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...