Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

Zastosowanie, głównie muzyka i gry. Rock, trochę dnb. 

BudŻet ok. 300zł 

Fenda r40bt vs Edifier r1600tiii alternatywnie Edifier c2xd 

Teraz w promce są zarówno edifiery jak i fenda. 

Edytowane przez Grolssch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Budrzet

?

Jako posiadacz E1600Tiii, bardzo fajne głośniki do wszystkiego..

Kolega ma F30BT i moim zdaniem ( jego też ) grają lepiej,  gdybym drugi raz kupował, to wybrałbym F30, 40 chyba nie jest gorsza, raczej lepsze.. no i to BT to też fajna opcja, której Edki nie mają

Ale każdy ma inne " ucho " , do czego innego podpięte,  weź jedne i drugie i sobie potestuj, te twoim zdaniem gorsze zwrócisz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ortografia to moja specjalność ?

O widzisz, masz porównanie 1600tiii z r30bt. Pod jakim względem lepiej wypadają? 

Zawsze miałem zestawy 2.1, ale mówią, że do muzyki 2.0 lepsze. Nie zabraknie szczegółów kosztem lepszego basu przy takich np.edifier c2xd? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie, dla mnie grają lepiej, może " szczegółowiej "

Za to jakość wykonania edki lepiej.

Nie wiem jaka masz kartę, ja używam xonaraDX, 

Nie masz nic do stracenia, zamów sobie obydwa, potestuj, potem jeden odeślesz, masz na to właściwie miesiąc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karta integra alc897, raczej nie zakładam kupna dedykowanej ?‍♂️

A gdybyś miał porównać tonalność tych 2 zestawów, które grają bardziej basowo, ciepło? 

Chyba zamówię jedne z tych dwóch 2.0 i c2xd dla porównania różnic między 2.1 między 2.0
 

Edytowane przez Grolssch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

które grają bardziej basowo

basu nie ma specjalnego w żadnych, to są małe głośniki 2.0.  Jak zależy ci na basie to faktycznie chyba 2.1 będzie lepszym rozwiązaniem.

Wcześniej lata całe miałem zestaw z SB live 5.1, cambridge DT2200, tam był sub w drewnie, Później zmieniając karty zrobiłem z niego 2+1, dawało to radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bassheadem nie jestem co prawda, ale taki np. rock jest dość wymagający. Pewnie za dużo oczekuje w tym budżecie. Lubię ocieplone granie. Domyślam się, że fajniejsza stereofonia może być przy zestawie 2.0. Myślę, że sprawdzę tą opcję. Najwyżej wrócę do 2.1

U mnie wiele lat grają już sędziwe modecomy mc-msf50, mają fajna barwę i całkiem wyrównaną tonalność jak na 2.1 ale są już podniszczone, a dźwięk tranzystora i szumy dają się już we znaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał na Twoim miejscu Edifiery (mimo że sam mam Fendy R30BT w backupowym zestawie). Nie narzekam, dźwięk jest bardzo dobry, basu też nie brakuje (w małym pokoju), ale Edifiery mają bass reflex z przodu i łatwiej je ustawić na biurku. Żeby wydobyć bas w R30BT to trzeba sporo odsunąć je od ściany (tylny bass reflex wymaga przestrzeni z tyłu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Im kolumny stoją dalej od ścian czy innych powierzchni odbijających, tym w ich promieniowaniu mniejszy jest udział niskich częstotliwości. Dlatego od rodzaju kolumn, ich własnej charakterystyki, tego czy "same z siebie" uprzywilejowują bas, czy go upośledzają, zależy optymalne ustawienie, a także od tego, jaki charakter dźwięku sami bardziej lubimy"

Troszkę o tym czytałem, jeśli chcemy celowo zwiększyć bas warto stawiać kolumny w pobliżu narożnika ścian lub nieco bliżej ściany niezależnie od umiejscowienia bas reflex, zbyt bliskie postawienie kolumn przy ścianie, zwłaszcza tych z tylnym bas reflex może zniekształcić bas i stereofonię. Przy tak małych kolumnach myślę, że te 15-20cm starczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Edifier R1600TIII i chciałbym kupić Edifier S360DB, czy umieszczenie ich w w odległości około 6 -7 cm od ściany może wpływać negatywnie na jakość niskich tonów? Głośniki są przeznaczone do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zacknegatywnie to nie ale może okazać się że lepiej zagrają w większej odległości od ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Fendy R40bt. Cena zakupu w euro rtv/adg 289zł. Na tyle podpasowało mi ich brzmienie, że zostają. Nie będę już porównywał z R1600tiii. Porównałem je natomiast z moim starym zasłużonym i dobrze grającym mc-msf50. Muzycznie wypadają lepiej, nieco gorzej jeśli chodzi o efekty w filmach czy grach ze względu na bas. Którego notabene w cale nie brakuje. Z testu w sieci wynika że r40 mają więcej basu niż ich poprzednik. Bas jest ustawiony u mnie w skali 6/10, warto nadmienić że jest bardziej punktowy i frontalny, nie roznosi się po mieszkaniu. Jest skromniejszy niż w mc-msf50 ale jest go jak na mały zestaw 2.0 w cale nie mało. Średnica lekko cofnięta, soprany nie są drażliwe. Głośniki grają ciepło, przyjemnie, mają ten muzyczny kocyk jak w r30bt. mc-msf50 wokal mają bardziej z przodu i grają nieco "v". Wolale w r40bt są trochę dalej. Ogółem Fendy grają subtelniej, przyjemniej jak dla mnie w wielu gatunkach takich jak funk, soul, blues, nawet rock, niekiedy modecomy wypadły troszkę lepiej w hardrocku i dnb, ale Fendy zdecydowanie lepiej nadaja się do długotrwałego odsłuchu, myślę, że to zasługa tego muzycznego kocyka. Ogółem mają przyjemną barwę i są uniwersalne brzmieniowo. Jedna uwaga, warto je wygrzać, dopiero po 15-20h grania zaczynają nabierać docelowego brzmienia. 

 

Dwa słowa o jakości wykonania, jest bardzo dobrze jak za tą cenę, pilot poprawiony względem poprzednika. BT działa bez problemu, jakość z niego tylko nieco gorsza niż po jacku z PC. U mnie są ustawione ok. 10-15cm od narożnika ścian, nie dudnią, nie ma przesterów. Nie mają słyszalnych szumów własnych. 

 

Edytowane przez Grolssch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...