Skocz do zawartości
UNHUMAN

Wymiana obudowy , wysokie temperatury płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie obudowy temperatury płyty głównej znacząco wzrosły.

Nie wiem z jakiego powodu, Płyta główna Msi 550 tomahawk/

Gdy wszedłem do biosu wyskoczył komunikat że procesor jest przegrzany a miał 41 stopni.

 

image.png.87b087e476f813d6708c9b7f3e7d2d0d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24v na linii 12v o0 ? Pokaż cały zrzut z hwinfo (najnowszej wersji) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani ni napisałeś z czego na co wymieniłaś...Temat placebo.Jedynie bym sie zainteresował rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ani ni napisałeś z czego na co wymieniłaś...Temat placebo.Jedynie bym sie zainteresował rpm

Zmieniłem Obudowe SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black na Obudowe SilentiumPC Astrum AT6V TG Pure Black

I AIO mam na topie teraz a wcześniej od frontu 

 

24v na linii 12v o0 ? Pokaż cały zrzut z hwinfo (najnowszej wersji) 

image.thumb.png.d94723c37c66fca88cd56e962e5eebe9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tak samo 10V na linii 5V :D

i co z tym co mam zrobić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAM, VCore też widzę zawyżone duuużo napięcia. HwInfo prawdopodobnie błędnie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

DRAM, VCore też widzę zawyżone duuużo napięcia. HwInfo prawdopodobnie błędnie pokazuje.

Ale jeszcze w biosie pokazuje tak a procesor ma 41 stopni

 image.png.1d9c8492f807e2af1650c11bc9ed2c92.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie jakieś dziwne te odczyty są. Jeśli byłyby faktycznie zawyzone te napięcia (nawet nie tak jak pokazuje program), to moze jakaś wada płyty jest (albo zasilacza-nie wiem). Zmiana wówczas obudowy nic nie zmieni.

Dla porównania mozesz

sprawdzić w innych programach te napięcia i temperatury (np AIDA, OCCT).. Temperatury tez dziwne, jeśli twierdzisz, ze procesor się nie przegrzewa.

Procesor i karta nie przegrzewa się?

 

Ale jeszcze w biosie pokazuje tak a procesor ma 41 stopni

 image.png.1d9c8492f807e2af1650c11bc9ed2c92.png

Moze procesor lekko nagrzewa się od socketu (87) i bios to błędnie interpretuje. Sprawdzałeś organoleptycznie, czy faktycznie mogą tam być takie temperatury?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Faktycznie jakieś dziwne te odczyty są. Jeśli byłyby faktycznie zawyzone te napięcia (nawet nie tak jak pokazuje program), to moze jakaś wada płyty jest (albo zasilacza-nie wiem). Zmiana wówczas obudowy nic nie zmieni.

Dla porównania mozesz

sprawdzić w innych programach te napięcia i temperatury (np AIDA, OCCT).. Temperatury tez dziwne, jeśli twierdzisz, ze procesor się nie przegrzewa.

Procesor i karta nie przegrzewa się?

Moze procesor lekko nagrzewa się od socketu (87) i bios to błędnie interpretuje.

Procesor nie przekracza 60 stopn, ale też nie jest w ogóle ciepło w obudowie jak na takie temparatury jak pokazuje program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby zmierzyć to chociażby termometrem lekarskim (ale takim z opcją pomiaru temperatury otoczenia). Porównaj te odczyty z innymi programami. Coś sie dzieje z komputerem, czy tylko te cyferki cię martwią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Warto byłoby zmierzyć to chociażby termometrem lekarskim (ale takim z opcją pomiaru temperatury otoczenia). Porównaj te odczyty z innymi programami. Coś sie dzieje z komputerem, czy tylko te cyferki cię martwią?

Nic sie nie dzieje gram normalnie, tylko w biosie pokazuje że płytam ma 130 stopni i nie wiem jak to odbierać czy mi sie zaraz komputer nie spali image.png.67a351194f7ce3c623d6956b5e5d1e0b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czujniki na płycie żyją swoim życiem? Dotknij ręką vramu i dowiesz się czy program przekłamuje czy jednak coś faktycznie się tak grzeje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daj odczyty z siakowegoś innego programu. Inaczej nie dojdziemy do zadnych wniosków.

Moze ten u Ciebie coś wariuje. Takie temperatury są tylko podczas gier, czy w idle takze?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Daj odczyty z siakowegoś innego programu. Inaczej nie dojdziemy do zadnych wniosków.

Moze ten u Ciebie coś wariuje. Takie temperatury są tylko podczas gier, czy w idle takze?

Od razu po uruchomieniu komputera, jakie są inne programy?

 

Może czujniki na płycie żyją swoim życiem? Dotknij ręką vramu i dowiesz się czy program przekłamuje czy jednak coś faktycznie się tak grzeje. 

Jest chyba pod radiatorem bo nie mogę znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Np te co wymieniłem. Tylko w AIDZIE gdzieś tam musisz zaznaczyć jakie temperatury mają być na wykresie. OCCT nie pamiętam, czy sam podaje wszystko z automatu, czy trzeba mu powiedzieć co ma pokazywać ( jakie temperatury).

Płyta głowna po wymianie obudowy została poprawnie zamontowana w nowym mieszkanku ( nowej obudowie)?  Wcześniej tez były takie temperatury i dziwne napięcia?

Jeśli nic się nie dzieje, to moze po prostu program kłamie, albo wadliwe czujniki. Takie temperatury jej elementów są raczej nieosiągalne (mowa o sprawnym mobo).

Podaj najlepiej odczyty temperatur i napięć-tak dla porównania.

 

Od razu po uruchomieniu komputera, jakie są inne programy?

Jest chyba pod radiatorem bo nie mogę znaleźć 

A radiator gorący?  Jakie napięcia podaje bios?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotknąłem wszystkie jakie są wszystkie zimne, A w aidzie to samo 80 stopni  i w occt to samo

 

Np te co wymieniłem. Tylko w AIDZIE gdzieś tam musisz zaznaczyć jakie temperatury mają być na wykresie. OCCT nie pamiętam, czy sam podaje wszystko z automatu, czy trzeba mu powiedzieć co ma pokazywać ( jakie temperatury).

Płyta głowna po wymianie obudowy została poprawnie zamontowana w nowym mieszkanku ( nowej obudowie)?  Wcześniej tez były takie temperatury i dziwne napięcia?

Jeśli nic się nie dzieje, to moze po prostu program kłamie, albo wadliwe czujniki. Takie temperatury jej elementów są raczej nieosiągalne (mowa o sprawnym mobo).

Podaj najlepiej odczyty temperatur i napięć-tak dla porównania.

A radiator gorący?  Jakie napięcia podaje bios?

 

Tak płyta poprawnie zamontowana wszystko na swoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia w tych programach tak samo odjechane jak w HWINFO? W OCCT Monitor, zakładka Napięcia i patrzysz na sekcje z płytą główną?

Jak bardzo ci to nie daje spokoju i nie masz czym fizycznie pomierzyć tych temperatur, to moze serwis jakiś niech obczai o co biega.  Przy takich temperaturach komputer by sie wyłączał raczej. Tak myśle...

Ty mówisz, ze nic się nie dzieje. Moze faktycznie tylko czujniki wariują. Nie wiem, czy to by kwalifikowało płytę do wymiany ( jeśli jest gwarancja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 stopniach nic się nie będzie wyłączać, przy 130 już bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może wadliwy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Napięcia w tych programach tak samo odjechane jak w HWINFO? W OCCT Monitor, zakładka Napięcia i patrzysz na sekcje z płytą główną?

Jak bardzo ci to nie daje spokoju i nie masz czym fizycznie pomierzyć tych temperatur, to moze serwis jakiś niech obczai o co biega.  Przy takich temperaturach komputer by sie wyłączał raczej. Tak myśle...

Ty mówisz, ze nic się nie dzieje. Moze faktycznie tylko czujniki wariują. Nie wiem, czy to by kwalifikowało płytę do wymiany ( jeśli jest gwarancja).

Wygląda na to że z płytą coś sie stało, rozmontowałem komputer zrobiłem tzw pajączka, Założyłem inne chłodzenie fere 3, to samo

Na moje szczęście zachowałem starą płyte b450 i podłączyłem i wszystko sprawnie chodzi. Dlatego też musze odesłać płytę na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie dobrym pomysłem (nie pomyślałem o tym) jest aktualizacja biosa, albo przejście na jakiś nieco starszy. Tak dla testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 03:49, Flik napisał:

Moze faktycznie dobrym pomysłem (nie pomyślałem o tym) jest aktualizacja biosa, albo przejście na jakiś nieco starszy. Tak dla testu.

Płyta wróciła 3 dni temu i została naprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...