Skocz do zawartości
Sponsi

Sensowna kamerka tak do 300-350PLN?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Elo,

Czy mogę prosić o polecenie jakiejś sensownej kamerki, chętnie z oferty x? Widzę Logitech 920, są tego ze 4 opcje, chyba z "e" najlepsza - ale to tak już pod 4 stówki, choć dam radę. Inna sprawa, że w testach na YT nic nie urywa... ale może takie czasy? Ile trzeba dać za fajną kamerkę chociaż 720p 30 klatek (i ile trzeba dać za 1080p@60FPS?), ale dobrej jakości i żeby wieczorem nie było sieczki?

Użycie - domowe i biznesowe konferencje. "Nasadzenie" na monitor z góry chyba najlepszą opcją. Żadne streamowanie czy vlogowanie, dziwne ficzery - niepotrzebne.

Acha! Przyzwoity mikrofon (dla tych domowych konferencji, bo dla biznesowych mam headset).

Z góry dziękuję za rekomendacje.

Sponsi

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

C920 to właściwie taki klasyk, ale trochę taniej też da się kupić naprawdę przyzwoitą kamerkę i tutaj bardzo mile zaskakuje o dziwo Razer ze swoim Kiyo. Jak dla mnie warta jest 300zł, ale czasem da się ją kupić trochę taniej. 
Nagrywa w FHD i 30FPS i do konferencji wystarcza to w 100% plus da się trochę pokombinować z balansem bieli itd. - to wszystko robi się w dedykowanej apce. Największy gamechanger, który wyróżnia ją na tle konkurencji to światełko :E Wydaje się bardzo prozaiczne, ale naprawdę robi to robotę, bo w trakcie calla twarz w końcu nie podświetla się na kolor właśnie przestawianego slajdu. Zapomniałem dodać, że natężenie światła da się regulować pokrętłem na kamerce i da się je wyłączyć. 

Mikrofon jest naprawdę spoko, ale to najlepiej ocenić na własne ucho w soundcheck’ach, których na YouTubie jest od od zatrzęsienia

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Do 400 warto rozważyć SpeedLink AUDIVIS jeśli Logitech Ci się nie widzi.

Dzięki, ale nigdzie na YT nie widzę recki tego...

 

Cześć, 

C920 to właściwie taki klasyk, ale trochę taniej też da się kupić naprawdę przyzwoitą kamerkę i tutaj bardzo mile zaskakuje o dziwo Razer ze swoim Kiyo. Jak dla mnie warta jest 300zł, ale czasem da się ją kupić trochę taniej. 
Nagrywa w FHD i 30FPS i do konferencji wystarcza to w 100% plus da się trochę pokombinować z balansem bieli itd. - to wszystko robi się w dedykowanej apce. Największy gamechanger, który wyróżnia ją na tle konkurencji to światełko :E Wydaje się bardzo prozaiczne, ale naprawdę robi to robotę, bo w trakcie calla twarz w końcu nie podświetla się na kolor właśnie przestawianego slajdu. Zapomniałem dodać, że natężenie światła da się regulować pokrętłem na kamerce i da się je wyłączyć. 

Mikrofon jest naprawdę spoko, ale to najlepiej ocenić na własne ucho w soundcheck’ach, których na YouTubie jest od od zatrzęsienia

No właśnie widzę na testach fajnie daje radę i jest te kilkadziesiąt PLNów tańsza od Logitecha... z drugiej strony mam nadzieję, że nie pada jak ich myszki ; )

Dedykowanej apki chciałbym nie instalować ; )

Podobno 920e potrzebuje też softu by uruchomić mikrofon?

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No właśnie widzę na testach fajnie daje radę i jest te kilkadziesiąt PLNów tańsza od Logitecha... z drugiej strony mam nadzieję, że nie pada jak ich myszki ; )

Dedykowanej apki chciałbym nie instalować ; )

Podobno 920e potrzebuje też softu by uruchomić mikrofon?

Co do padania jak ich myszki, to trochę w ostatnim czasie trochę się zmieniło. Wprowadzili optyczne przełączniki i przynajmniej u mnie działa to bezproblemowo od dłuższego czasu, gdzie moje stare DeathAddery padały jak muchy :D 

Apki na 99% w Razerze nie będzie musiał instalować, chociaż nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo kiedy miałem okazję przez chwilę się nią pobawić, to na komputerze Synapsa miałem już zainstalowanego i zwyczajnie dograła mi się do całego setupu. 

O 920e wiele nie powiem, bo zwyczajnie nie miałem jej w rękach, ale jest takie prawdopodobieństwo, że mikrofon może nie działać. Według ich opisów jest tam jakiś  "wielokierunkowy" mikrofon, który faktycznie może potrzebować sterownika/softu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem te 920tki dwie, Pro Full HD... ALE SZAJS.

Badziewie czerwony ryj robi, trzeba Logi Capture instalować, a i tak nie pamięta ustawień do rozłączenia kamerki / włączenia wyłączenia kompa... DNO DNO DNO ja pierniczę ale szajs.

Musiałem zainstalować G Hub, żeby trzymało ustawienia... ale dno!

EDIT: Oddaję jedną, drugą dam rodzinie, a ja sobie kupiłem Elgato Facecam, super promki w x tera : ) jutro - sobota odbieram... 

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...