Skocz do zawartości
Gingers92

Gdzie podłączyć RGB i reset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa.. pisze z nietypową prośba. Posiadam płytę MPG X570 Gaming Edge WIFI i chce podłączyć do niej oświetlenie RGB z obudowy COOLER MASTER MasterCase H500P Mesh White ARGB. Niestety osoba składająca mojego pc tego nie zrobiła tak samo jak nie podłączyła "twardego resetu" obok wlacznika komputera. Powiedzcie mi proszę gdzie to na płycie mam podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/M7C37v1.1-EURO.pdf

W linku instrukcja obsługi płyty. Na stronie 32 pdf-a jest schemat złącza JFP1, do którego podłączysz przycisk Reset. Oświetlenie podłączysz do złącza JRAINBOW. Oba złącza znajdują się w prawym dolnym rogu płyty. Drugie złącze ARGB jest na górnej krawędzi płyty, nad slotami RAM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za podesłany link i informacje. Sprawdziłem wszystko według tych rozpisek i jak sie okazalo wszystko było podłączone według wytycznych. Wchodze potem w program "mistic light" i krece tym oswietleniem i kombinuje i jedynie to sie zmienia oswietlenie na plycie glownej. Szukam oswietlenia od obudowy i ciezko stwierdzic czy to jest to czy to nie to bo nic sie nie dzieje a obudowa świeci zanikajacym swiatlem mega zielonym kolorem. i nie moge go w zaden sposob zmienic. A reset jak nie działał tak nadal nie działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo wiatraki w obudowie masz pewnie podłączone pod ARGB z kontrolera obudowy a nie z płyty głównej. Wtedy steruje się kolorami przez przycisk na obudowie. Ja u siebie w obudowie Silentium PC odłączyłem całkiem kontroler w obudowie i wszystkie wiatraki mam podłączone do płyty głównej,. zarówno zasilanie wiatraków jak i RGB i wtedy wszystkim steruję z MSi Center i Mystic Light.

Edytowane przez Tomek Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tomek Tomasz napisał:

Bo wiatraki w obudowie masz pewnie podłączone pod ARGB z kontrolera obudowy a nie z płyty głównej. Wtedy steruje się kolorami przez przycisk na obudowie. Ja u siebie w obudowie Silentium PC odłączyłem całkiem kontroler w obudowie i wszystkie wiatraki mam podłączone do płyty głównej,. zarówno zasilanie wiatraków jak i RGB i wtedy wszystkim steruję z MSi Center i Mystic Light.

Jest dokładnie tak jak mówisz. U mnie wygląda to tak że kontroler jest podłączony pod sata i RGB a switch jest nie podłączony. Więc teraz czeka mnie zabawa z kablami i rozplątywanie i szukanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aby było prawidłowe podłączenie to kabel który mam podłączony do kontrolera z napisem "RGB" podpinam bezpośrednio pod JRAINBOW? Czy ARGB? A kabel który jest  w miejscu power które jest napisane na kontrolerze odpinam całkowicie?

Wysłał bym zdj o co mi chodzi ale pliki są są duże nawet po wycięciu.

Jeżeli ktoś miałby chwilę czasu i cierpliwości to tu jest mój discord 

GingersPL#5011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz oświetlenie wiatraków ARGB (5V) czy RGB (12V) i taki sam musi być kontroler w obudowie (RGB lub ARGB). Jak masz ARGB to wiatraki (sterowanie kolorami) podpinasz do JRAINBOW1 lub 2 a jeśli wiatraki są RGB to podpinasz je do JRGB1 lub 2. I zwróć dobrze uwagę na płycie głównej jeśli chodzi o kolejność pinów, bo widziałem już taki przypadek, że w instrukcji do płyty było to źle oznaczone. Lepiej patrzeć bezpośrednio na gniazdo na płycie który pin z której strony. Możesz mieć podpięte do kontrolera w obudowie, ale wtedy musi on być zasilany z SATA a kontroler musi być wpięty w płytę główną w odpowiednie gniazdo zależnie czy kontroler i wiatraki są ARGB czy RGB. Ale wtedy sterowanie kolorami pewnie odbywa się jakimś przyciskiem na obudowie a programem Mystic Light sterujesz tylko oświetleniem płyty głównej, jeśli płyty jest oświetlona. Zauważ, że masz tylko po 2 gniazda każdego rodzaju oświetlenia, więc więcej jak dwa wiatraki jednego rodzaju nie podepniesz. Chyba, że wiatraki mają przejściówki tak jak u mnie jest. Mam w obudowie 4 wiatraki RGB Deepcool RF120 (trzy z przodu i jeden górny z tyłu) i tak jak pisałem wszystkie podpięte są do płyty głównej jeśli chodzi o zasilanie , każdy w inne gniazdo SYSFAN, a że mają na kabelku rozgałęźniki do RGB, to tylko jeden jest wpięty w płytę główną a reszta tak jakby do pozostałych jeden do drugiego. Wtedy mogłem sobie odłączyć zasilanie kontrolera oraz oświetlenie przycisków power i do zmiany koloru na obudowie a także przewody od kontrolera do gniazda sysfan i RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...