Skocz do zawartości
journey777

Gigabyte 1070 G1 Gaming, piszczące cewki i undervolting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy i mam nadzieję, że dobrze umieściłem temat. Od niedawna jestem posiadaczem: https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N1070G1-GAMING-8GD-rev-10#kf

Problemem są w niej cewki, które lekko piszczą gdy jestem na pulpicie i np. śmigam po internecie, ale gdy odpalę Diablo 2 Resurrected dopiero mi dają popalić po uszach. Zacząłem grzebać w programach od GPU, aby je trochę uspokoić. Zauważyłem, że gdy odpalę skan OC w programie Aorus Engine, cewki cichną zupełnie i gdy skan przerwę w trakcie, karta pracuje znacznie lepiej, wentylatory są cichsze, temperatury niższe itd. Ale gdy skan dojdzie do końca, karta dalej wariuje. Może to mieć związek z tym, że karta w trakcie skanu obniża w pewnych momentach napięcia i tu właśnie zainteresowałem się undervoltingiem, ale się kompletnie na tym nie znam i może jakaś dobra duszyczka pomogłaby mi lub wytłumaczyła jak poustawiać to, aby kartę uciszyć cewkowo. Próbowałem coś tam grzebać w MSI Afterburner, ale nie umiem się nim posługiwać. Podaję link ze skanu Aorusa: https://zapodaj.net/3d4d5868c76a7.jpg.html

 

Reszta bebechów mojego kompa:

Intel i3 10100F

16gb DDR4 GOODRAM 2600MHZ

Zasilacz Bequiet Pure Power 11 BN294 600 W

SSD GoodRam 500GB

Mobo ASRock H470M-HVS

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć w biosie C-State.

To może być również problem związany zasilaczem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, ale C-State zarządza trybem turbo w procku i czytałem, że jego wyłączenie za bardzo nie jest wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jacekcz napisał:

Spróbuj wyłączyć w biosie C-State.

To może być również problem związany zasilaczem.

Wyłączyłem C-State. Na pulpicie już nic nie brzęczy, ale w grze nadal, nawet jak włączę V-sync. To już jakiś postęp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Mistol napisał:

Tu masz undervolting gtx 1070

https://www.youtube.com/watch?v=qXv7U2vwMHU

Jeśli to nic nie wyciszy cewek to już nic chyba się nie zrobi. Jeszcze tylko można sprawdzić na innym zasilaczu.

 

Zrobiłem dokładnie tak jak w filmiku. Po włączeniu gry bzyczało już na logu Blizzarda, a teraz nie :) Niestety problem jest taki, że po logu gra wychodzi do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja robiłem tak - odpalałem sobie na domyślnych ustawieniach benchmark Unigine Heaven i obserwowałem średni, najczęściej występujący zegar MHz karty podczas trwania całego benchmarka - w moim wypadku było to 1936MHz (max. karta na domyślnych ustawieniach i fabrycznym OC wyciąga 1987MHz).

Wychodząc od wartości 1936MHz pozostała zabawa z doborem odpowiedniego, stabilnego napięcia i stanęło na 0.943mV - warto wiedzieć, że każda karta reaguje inaczej więc nie rób klasycznego "kopiuj wklej" u siebie.

Najlepiej testować stabilność UV mając kilka dobrze obciążających GPU gier, np. Crysis, Control, Battlefield V, Metro Exodus, Days Gone, Ghost Recon Breakpoint itp. ciężkie kloce.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś 900mv to podbijaj o 10 aż nie będzie wywalało. 900 może być za mało dla twojego egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, journey777 napisał:

Dzięki za wskazówkę, ale C-State zarządza trybem turbo w procku i czytałem, że jego wyłączenie za bardzo nie jest wskazane.

Możesz ewentualnie wyłączyć wybrane stany.

Wszystko zależy jak korzystasz z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...