Skocz do zawartości
Vicaris

SSD M.2 NVMe pojawia się i znika, ogromne problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshoty z disk managera i z logów windowsowych:
https://imageup.me/2zq 
https://imageup.me/2zr
Zestaw PC: https://imageup.me/2zu

Problematyczny dysk (D):  PNY 1TB M.2 PCIe NVMe, jest zamontowany razem z radiatorem w górnym slocie nad kartą graficzną, do gier, maszyn wirtualnych itd
Dysk z windowsem (C): ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe, instalacja windowsa wręcz ekspresowa, nie było z nim żadnych błędów, dolny slot pod kartą

Dwa tygodnie temu odebrałem od xkomu komputer - części dobierałem z Waszą pomoca, xkom składał. Wszystko było ok, testowałem wirtualizację, gry się odpalały bez problemu, CrystalDiskMark też pokazał idealne wręcz wyniki. Aż nagle, wczoraj gdy chciałem odpalić sobię gre ze steama zainstalowaną na D - pokazało jakiś błąd zwiazany z dyskiem. No to zrobiłem restart PC-ta, a przynajmniej chciałem. Komputer się wyłączał chyba kilka minut, aż w końcu musiałem mu pomóc po czym ponownie go włączyłem (włączał się chyba też z 5 minut) i dysk D z NTFS zmienił się na RAW. W biosie było go widać. Następnie zrobiłem reinstall windowsa, sformatowałem oba dyski i wszystko było zadziwiająco dobrze. Poinstalowałem już pare rzeczy do testów, wszystko znowu normalnie śmigało jak przed błędem. Po czym znowu godzine później dla testów, wyłączyłem komputer i ponownie go włączyłem. No i znowu wyłączał i włączał się kilka minut. Dzisiaj rano go odpaliłem, to dysk już nawet nie był RAW tylko go nawet w Windowsie nie było nie widać - a sam PC się włączył w 8 sekund, tak jakby totalnie olał tego drugiego SSD i jeden działał. 

Nie wiem co robić, troubleshooting? Reklamacja? O co tu chodzi?

Potrzebuje od cholery miejsca do pracy na wtorek, do instalowania maszynek itd a coś czuje, że reklamacja się szykuje i będe w d*pie.

No i jeśli wadliwy, to reklamacja do producenta przez xkom czy rękojmia do xkomu? Gdzie będzie najlepiej, najszybciej itd? Zamienią dysk, oddadzą kase czy jak to? Bo nie mogę sobie pozwolić na brak dysku przez 2 tygodnie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na padający dysk. Jakby się znowu pojawił w systemie to mógłbyś dla pewności sprawdzić SMART w CrystalDiskInfo.

Najlepiej skontaktować się z X-kom w sprawie zwrotu/reklamacji - możliwe że będą w stanie pomóc i podmienić na działający dysk od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MassTA napisał:

Wygląda na padający dysk. Jakby się znowu pojawił w systemie to mógłbyś dla pewności sprawdzić SMART w CrystalDiskInfo.

Najlepiej skontaktować się z X-kom w sprawie zwrotu/reklamacji - możliwe że będą w stanie pomóc i podmienić na działający dysk od ręki.

Ok, jutro na bank zadzwonie do nich. 

A jakby przełożyć dysk do slotu pod kartą graficzną? Tylko wtedy radiator odpada. Może to pomóc? 

A i jeszcze dodatkowe pytanie, jak teraz wyjąć tego SSD spod tego radiatora dołączonego do płyty głównej? Będzie tam jakaś pasta? Będę mógł pozniej na luzie spowrotem tam wsadzic inny dysk? Wystarczy odkręcić srubke i finito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Vicaris napisał:

Będzie tam jakaś pasta? Będę mógł pozniej na luzie spowrotem tam wsadzic inny dysk? Wystarczy odkręcić srubke i finito?

Tam jest termopad wiec spokojnie możesz odkręcić i podmienić dyski dla testu

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, _Unix_ napisał:

Tam jest termopad wiec spokojnie możesz odkręcić i podmienić dyski dla testu

Znaczy no, mógłbym jedynie wyjąć ten problematyczny dysk i włożyć go do slotu pod GPU, a wtedy slot z radiatorem zostawić pusty, co sądzisz?. Z tym drugim nie jestem w stanie zamienić bo on ma ten swój radiator wbudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vicaris radiator przymocowany do Adata nie przeszkadza w montażu w górnym slocie. Po protu odkręcasz śrubki w obu gniazdach i zamieniasz dyski, na czas testu tego PNY brak radiatora w niczym nie przeszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj np. po tym jak komputer sam się uspał i go wybudziłem - to dysk się znowu pojawił. Jest NTFS, niby wszystko ok ale pokazuje, że jest "write protected". Zgłosiłem już reklamacje do x-komu, masakra.

Edytowane przez Vicaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...