Skocz do zawartości
fiszek

Wakacje Single 2022r

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko
W zeszłym roku doradziliście Grecję na wakacje wybrałem Kretę i zwiedziłem jej myślę że połowę.
Nowy rok nowe wakacje i chciałbym wiedzieć czy moglibyście mi coś doradzić na zasadzie że ogarniam wszystko sam bo jadę sam nie będę się przejmował czy ktoś mi focha nie strzeli bo nie taki hotel albo za dużo chodzenia.
W tym roku jak w zeszłym stawiam raczej na aktywne spędzenie czasu czyli
Spanie do 9 ogarnięcie się i pójście ponurkować/popływać/posurfować/pośmigać na motorówce raczej dalsze wycieczki całodniowe nie wchodzą w grę (może jedna) bo jadę tylko na 7 dni trochę dużo tematów mi wyszło w PL
Wylot KRK WAWA cena do 5-6k
Liczę na git pogodę ciepłą czystą wodę ogólnie jak by było na co popatrzeć pod wodą ostatnio przetrząsnąłem pół dna nurkując znalazłem jakiś podrabiany złoty sygnet i starą Grecką monetę ale zgubiłem ją xD, aha jeszcze 1e znalazłem.

Na pewno jesteście bardziej obyci w te klocki niż ja
Ostatecznie znowu polecę na Kretę w Chanii się zatrzymam, tyle że ogarnę bardziej zachodnią część wyspy (jak czas da), poprzednio nie zdążyłem ?
Wylot za ok tydzień max

Dziękuję i czekam na wasze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanary jeśli jeszcze nie byłeś mogę polecić. La Palma chyba najciekawsza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pulse_ napisał:

Tajlandia


Zupełnie mnie nie interesuje ten kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajlandia to raj nie tylko dla singli, ale dla każdego. Na tyle, że Europa może po wizycie w Tajlandii spaść mocno w rankingach atrakcyjności :) Ale ciężko powiedzieć, czy to dobra opcja na tydzień: same loty zabiorą prawie 2 doby z życiorysu, a początek wizyty to akomodacja do zupełnie innego klimatu i rzeczywistości. Nie wszyscy udźwigną też intensywność wizyty w tak innym miejscu.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISS ale to drogo kosztuje możesz lecieć w Axiom 2. ale cena to 55 mln dolarów za lot. :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

ISS ale to drogo kosztuje możesz lecieć w Axiom 2. ale cena to 55 mln dolarów za lot. :E

Jak w dwie strony to biere :lol2:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Split Chorwacja tak dla singla. Masa mlodych ludzi . Jedyny minus to drogo. Zdjecia pozniej wstawie 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MaxForces napisał:

Split Chorwacja tak dla singla. Masa mlodych ludzi . Jedyny minus to drogo. Zdjecia pozniej wstawie 

A Chorwatki mega atrakcyjne ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pulse_ napisał:

Drogo, głośno, kiepska komunikacja a polak i tak jest tam biedakiem więc lepiej do Tajlandi gdzie każdy europejczyk to bogacz.

O jakiej komunikacji gadasz? Wszystko masz w obrebie 1km2. Poza atrakcjami wodnymi. 
Split plaza

C9950256-DCB3-42-CF-9832-C3488-B3794-A6.
download full resolution instagram photos

339441-B9-EA52-4-A0-B-BDDE-3-FF90604-AB1
download instagram picture from link

B15308-CB-75-C9-4474-84-F9-72-B043-D02-D
blue cave

04-E4176-E-4-D25-41-C2-B01-A-8-F16-BD4-C
B426198-F-87-C5-4585-A61-F-F29-D403-DB71
rip instagram pictures

miasto

517-A7-C54-3775-4183-B35-B-70-A2-CEBE0-E
634-C87-DE-D813-4820-81-C2-F64-EE944610-
20-FD8-A0-F-301-D-4502-98-AB-CC0-E5-CF7-
wyspa na Impreza start 24 koniec 5 bar 24h

012-ABED1-9-C0-C-42-B3-8-A59-5-A1-F6-BFC
 

romantic beach 

83315-C51-AD4-E-4-A97-B26-A-5-E99091-A0-
8-B643766-705-A-44-FE-BF3-D-7564-A6-F2-D
83229163-4-A91-47-F4-9-D4-A-7-D56-F37-B9Reszta miejsc tak duzo ze czlowiek nazw zapomina 

3-D64-F34-F-6-D17-4649-AA6-E-981903-B4-A
04-FDCCF8-6-C63-4-BD6-952-C-5-A8-FBC8212
001-BF21-E-EE74-4589-8279-C81-DAC44-F54-
EBD4-EE46-6-B70-4-EE9-B611-245209-C47-DD
FC221-E2-B-3316-49-B7-9-BD8-2-A9639-E44-13-EB96-A8-D474-4952-8-C5-E-73-F6-FAD462

36023-B6-F-F4-BD-4225-BDEF-360-A4308-BDB

Podsumowujac mega miejsce na wakacje, wszystko blisko, masa atrakcji, miasto zyje cala noc, a jak chcesz cicho noca to wakacje w domu na balkonie 

jedyny minus to cena bo jest drogo 

Edytowane przez MaxForces
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, King Arthas napisał:

A Chorwatki mega atrakcyjne ?

 

Nawet sie nie spodziewalem w lekkim szoku jestem, corka przyjechala tutaj tylko dlatego ze musiala byc poza stefa szengen by nadal zostac w UN a obleciala wlochy, francje,hiszpanie, szwajcarie, grecje,holandie.Jest w szoku 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pulse_ napisał:

....więc lepiej do Tajlandi gdzie każdy europejczyk to bogacz.

No...niezbyt :) To bardzo duże uproszczenie.

Ciekawostka: przed pandemią wprowadzono w Tajlandii nowe zasady zmuszające służby na lotniskach sprawdzanie farangów, czy mają bilet powrotny z Tajlandii (oraz ewentualnie: czy mają kasiorkę na życie). Wprowadzono to po tym, jak białe debile zaczęły...żebrać (tak) w turystycznych miejscach kasę na wakacje. Żebranie w Azji jest bardzo delikatnym tematem z powodu biedy, kultury, religii i obecność białych młodziaków, którzy beztrosko kupowali sobie stosunkowo drogie bilety do Tajlandii, potem przepijali kieszonkowe a następnie żebrali żeby zebrać na ciąg dalszy radosnej zabawy było obraźliwe dla lokalnej społeczności.

Do tego: zależy który Europejczyk i który Taj. Tajlandia to lider ekonomiczny regionu i górna część społeczeństwa nie jest biedna, a i zarobki w np. Bangkoku w dobrych, specjalistycznych zawodach nie są aż takie małe.

Chcesz zobaczyć elitę finansową Tajów? Zaprosić można do restauracji na dachach hoteli (Kempiński jako klasyczny przykład) w centrum stolicy. Jak cię stać oczywiście hehe, no i jak jesteś ubrany odpowiednio (niektóre bary i restauracje mają strict dress code).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że w Tajlandii każdy Europejczyk to bogacz, co nie jest prawdą, bo część Tajów jest bogatsza od przeciętnego turysty z Europy :)

Wątek "singiel więc jedzie pewnie na prostytutki" chyba jest nieco kontrowersyjny, co?

Nie mówiąc już o innych aspektach:

- Tajowie dalej się kopią z kowidem, na razie złagodzono komplikacje dot. Thai Pass, ale trzeba uważać, bo im się zmienia zdanie szybko (ostatnio w jednym regionie zniesiono godzinę policyjną w knajpach, a potem ją przywrócono po 48h). Paranoja po prostu.

- ogólnie dalej są obecne pewne utrudnienia w rodzaju masek, czy tej godziny policyjnej.

- czerwiec to kontrowersyjny moment na Tajlandię ze względu na pogodę.

- tyogodniowy urlop może być w dużej części pochłonięty przez przeloty, odpoczynek po nich i akomodację do zupełnie innegi klimatu (jak ktoś nie doznał zwrotnikowej pory gorąco-wilgotnej, to niech się zastanowi czy chce doznać ;) )

Ale zgodzić się można, że po obejrzeniu cudów egzotycznych, Europejskie atrakcje mogą być "meh" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam coś szukam, ale dla pary, i podobno teraz jest dramat. Ceny poleciały w kosmos. Gdzieś przeczytałem, że Albania to ciekawy kierunek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecja, Kanary, Tajlandia, Teneryfa... A ja najdalej byłem na Ukrainie. ?

Trzeba w końcu pojechać gdzieś dalej. Jednocześnie nie wydając zbyt dużo kasy. Nie musi to być koniecznie plaża. Chce pozwiedzać, a nie lansować się w social media.  Może Włochy? Zaproponujcie coś. 

Odpowiadając na pytanie autora, to się zgadzam, że nikt nam nie marudzi i możemy swój plan wycieczki w pełni zrealizować, natomiast w obecnych czasach jadąc gdzieś samemu wychodzi się na kosmitę. Czy to festiwal, czy wycieczka...

Jazda z biurem podróży jest pewnym kompromisem, jeśli nie chcemy jechać całkiem w pojedynkę, ale największą wadą brak pełnej swobody i napięty harmonogram. Jak ktoś coś odwali, to cała ekipa ma problem.

Dużo osób obecnie jeździ w pojedynkę czy się tego teraz tak często nie praktykuje? Bo kiedyś dużo ludzi tak podróżowało ahoj przygodo i zawierali znajomości z poznanymi tam tubylcami. 

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojesusie, najdalej byłeś na Ukrainie ale już tworzysz teorie i grasz ekszpierta :)

Wchodzisz na internety i się edukujesz co chcesz zobaczyć, wybierasz kilka kierunków opcjonalnych z tym co chcesz zobaczyć, sprawdzasz ceny lotów i wybierasz jeden najbardziej pasujący, sprawdzasz ceny noclegu, bookujesz to co się podoba, googlasz konkretne atrakcje, zaczynasz się przygotowywać (od wiz do pierdół kowidowych). W ten sposób możesz zorganizować wakacje zarówno w Pcimiu Dolnym, jak i dolinie Kaszmiru, czy w innym Peru.
Ale nie, tego nie zrobisz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2022 o 11:57, MaxForces napisał:

Split Chorwacja tak dla singla. Masa mlodych ludzi . Jedyny minus to drogo. Zdjecia pozniej wstawie 

Drogo sprecyzuj xD Samemu jadąc trzeba szykować 3k euro czy więcej?
Ogólnie skończyło się na kanarach Fuertaventura dokładnie.

Ciekawe doświadczenie ale za daleko 5h samolotem to przeginka lekka dorośli nie potrafią się zachować przez taki czas a z dziećmi w samolocie to szał totalny.
W następnym roku może Chorwacja ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2022 o 15:35, pulse_ napisał:

Słowenia i góry + jeziora.

Super romantycznie półwytrawne wino, ognisko z piękna panoramą.

Polecam

Ktoś mi mocno polecał Czarnogórę...

W Słowenii to które regiony? Tam plaże to tylko kamieniste, prawda? 

W dniu 13.06.2022 o 20:47, WebCM napisał:

Trzeba w końcu pojechać gdzieś dalej. Jednocześnie nie wydając zbyt dużo kasy. Nie musi to być koniecznie plaża. Chce pozwiedzać, a nie lansować się w social media.  Może Włochy? Zaproponujcie coś. 

Mhm, akurat z Włoch to można zrobić morze szpanerskich relacji na social media. :) Poza tym Włochy, jak i Hiszpania czy Portugalia, to drogie kierunki. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fiszek napisał:

Ciekawe doświadczenie ale za daleko 5h samolotem to przeginka lekka dorośli nie potrafią się zachować przez taki czas a z dziećmi w samolocie to szał totalny.

Możesz rozwinąć? Znaczy się, ekipa w czarterze się rozochociła i zaczęła wycieczkę od obalenia paru flaszek przed wejściem na pokład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, fiszek napisał:

Drogo sprecyzuj xD Samemu jadąc trzeba szykować 3k euro czy więcej?
Ogólnie skończyło się na kanarach Fuertaventura dokładnie.

Ciekawe doświadczenie ale za daleko 5h samolotem to przeginka lekka dorośli nie potrafią się zachować przez taki czas a z dziećmi w samolocie to szał totalny.
W następnym roku może Chorwacja ;>

Dam ci bezposrednie porownanie bo jestem w Polsce w Krakowie rynek za kolacje zaplacilem 260zl a w split za kolacje zaplacilem$270 ta sama ilosc osob 4

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2022 o 14:53, LJ19 napisał:

 

Mhm, akurat z Włoch to można zrobić morze szpanerskich relacji na social media. :) Poza tym Włochy, jak i Hiszpania czy Portugalia, to drogie kierunki. 

Opowiadasz.... Siedzę właśnie w lido di spina (Włochy) na kampingu i aż wstyd mówić za jakie grosze ;), a nawiązując do tematu to dla singli jak najbardziej, aż żałuję, że żona w domu nie została ;)

Edytowane przez Klakier1984
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2022 o 21:12, fiszek napisał:

Drogo sprecyzuj xD Samemu jadąc trzeba szykować 3k euro czy więcej?
Ogólnie skończyło się na kanarach Fuertaventura dokładnie.

Ciekawe doświadczenie ale za daleko 5h samolotem to przeginka lekka dorośli nie potrafią się zachować przez taki czas a z dziećmi w samolocie to szał totalny.
W następnym roku może Chorwacja ;>

Jestem z Ojcem właśnie na Hvarze,

hotel... jak na 2 * to spoko?, czyli mini bloki dwupokojowe, widok na morze, śniadania i obiadokolacje, spodziewałem się patologii, ale przed sezonem całkowity luz, każdy wybierze sobie coś do szamania, a wybór jest naprawdę fajny. Plaża w fajnej zatoczce, do sklepu blisko, ale jak chcesz się pobawić to lipa... Dużo zależy od celu podróży ? czy odpocząć czy się bawić ? Podróż z jakiegoś biura podróży, i szczerze powiem że spoko, oczywiście zależy od oczekiwań ?? Na osobę lekko powyżej 2,5 tyś , dla singla 30% więcej za pokój, a nie wiadomo kto może jeszcze skorzystać ?.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy biezesz taxi wodne do carpe diem beach bar, tylko tam zostawisz duzo dwa na napoje wyskokowe 350 kuna.

w hvar bylem i dla singla bym nie polecil chyba ze chce miec mega spokojne wakacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2022 o 19:50, MaxForces napisał:

Dam ci bezposrednie porownanie bo jestem w Polsce w Krakowie rynek za kolacje zaplacilem 260zl a w split za kolacje zaplacilem$270 ta sama ilosc osob 4

Cztery osoby w Rynku krakowskim za 260PLN? Średnia knajpa lub wybór bez szaleństw. Ewentualnie własne picie pod pazuchą. XD Przecież dobre danie to zazwyczaj 80-120PLN. Do tego jakieś picie, deser czy kawa i z napiwkiem lądujesz w okolicach 150PLN na głowę. Nie mówiąc już o dobrym steku, który sam w sobie 200-300PLN nabije do rachunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Karister napisał:

Cztery osoby w Rynku krakowskim za 260PLN? Średnia knajpa lub wybór bez szaleństw. Ewentualnie własne picie pod pazuchą. XD Przecież dobre danie to zazwyczaj 80-120PLN. Do tego jakieś picie, deser czy kawa i z napiwkiem lądujesz w okolicach 150PLN na głowę. Nie mówiąc już o dobrym steku, który sam w sobie 200-300PLN nabije do rachunku.

To ze jem  potrawy kraju wiec bylo tak.

dwie kawy na start dla zony i kolezanki.

schabowy,placek po wengiersku, kopytka, wolowina w sosie, pierogi z miesem I grzybami. Woda gazowana, 5 piw. Na deser miejsca nie bylo. Knajpa chlopskie jadlo.

napiwku nie wliczalem w wydana ceny 

drugi raz bylem w tej knajpie jedzenie malina 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...