Skocz do zawartości
ether141

MSI RTX 3060 Ti Gaming X - głośne wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

cofnij się do poprzedniej strony i obejrzyj film który tam wkleiłem, rób tak jak na filmie i wszystko będziesz wiedział.. szybciej niż napisałeś tego posta

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mimuszek napisał:

cofnij się do poprzedniej strony i obejrzyj film który tam wkleiłem, rób tak jak na filmie i wszystko będziesz wiedział.. szybciej niż napisałeś tego posta

Ale nadal nie rozumie dlaczego gdy ustawiam wentylatory na 50% to jest u mnie ponad 1800 RPM,czy każe 2 wiatrakowe RTX tak mają ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam gamingx tyle że 6600XT i jest tak samo,  też 50% to ok 1800obr

inna sprawa że teraz nawet pod dużym obciążeniem nie przekracza 1500-1600 obr, a w upały było dużo wyżej, a sama temperatura GPU podobna 62-63st, po prostu musiały kręcić szybciej żeby ją schłodzić, zrozumiałe.

patrz na specyfikacje kart i do jakiej wartości kręcą się wentylatory. Nawet ta sama karta może się różnic charakterystyką pracy bo ma wgrany inny bios starszy/nowszy..

jeden producent ma max 2500 a drugi 3500-3600

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mimuszek napisał:

ja też mam gamingx tyle że 6600XT i jest tak samo,  też 50% to ok 1800obr

patrz na specyfikacje kart i do jakiej wartości kręcą się wentylatory. Nawet ta sama karta może się różnic charakterystyką pracy bo ma wgrany inny bios starszy/nwszy..

jeden producent ma max 2500 a drugi 3500-3600

Nawet gdybys ustawił 50% Na wentylatorach  niezaleznie od temp może byc nawet 30 stopni ,czyli takie obroty przy tych 50% to normalne w tej karcie ?

Faktycznie ogladałem filmiki na yt to ta karta ma tak przy 50% 1800RPM,moze to dlatego że tu sa 2 wieksze wentylatory

Edytowane przez Ksw007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci mówię, wszystko zależy od producenta, zastosowanych komponentów, biosu itd itp

asus dual 3070 2wntylatory, gorąca, głośna karta, 80% przy 2100, czyli max 100% to ok 2600

3070-dual-u-mnie.jpg

6600xt gamingX 43% to 1500obr, czyli max 100% to 3600..

moja-listopad-6600xt-20st-pokoj.jpg

rtx 2060 gigabyte windforce 75% 2280obr

rtx-furmark.jpg

 

itd, czasem informacje o prędkości maksymalnej można znaleźć nawet na stronach sklepowych

 

ps. nie cytuj posta pod postem, bo to bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrzec to kiedys miałem jakiegos tam rtx który wytrzymał 8 lat gdzie ciagle był obciażany i zakurzony,i wtedy sie nie sprawdzało jakis temperatur itp,spalił sie po 8 latach przy wysokich temperaturach ,a ja tu patrze na jakies obroty ,jeden bedzie mial 1200 i mu sie sfura a inny 2000 i bedzie ciagle na niej grał,nie ma na to  recepty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ksw007 napisał:

Ale jakby nie patrzec to kiedys miałem jakiegos tam rtx który wytrzymał 8 lat gdzie ciagle był obciażany i zakurzony,i wtedy sie nie sprawdzało jakis temperatur itp,spalił sie po 8 latach przy wysokich temperaturach ,a ja tu patrze na jakies obroty ,jeden bedzie mial 1200 i mu sie sfura a inny 2000 i bedzie ciagle na niej grał,nie ma na to  recepty :D

Zrób uv na 0,9v/1905mhz i zobacz, jak prędkość wentylatorów. Spokojnie zejdziesz poniżej 1400obrotów/min z temperaturą koło 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy maxymalnym obciazeniu mam takie slabe taktowanie ,wczoraj miałem normalne ,ponad 1900 ,nic nie robiłem co mogłoby je zmienic 

image.thumb.png.f96ff250334f56ff8b43a01e819b5d5c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym obciazyles? Na poprzednich screenach miales 1900mhz ale napiecie 1,081v . Teraz napiecie 0,869v  i 1680mhz wiec tak jakby karta mimo wszystko nie obciazona na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, naczelnik5 napisał:

Czym obciazyles? Na poprzednich screenach miales 1900mhz ale napiecie 1,081v . Teraz napiecie 0,869v  i 1680mhz wiec tak jakby karta mimo wszystko nie obciazona na maxa

FurMark wczesniej obciazałem i teraz też ,a w grze normalnie jak odpale obciazajaca to jest te ponad 1900 i 1.081v ,to czemu Furmark mi teraz tak nie obciaza ?,Jest jakis inny program by sprawdzić pod obciazeniem ?.Sprawdzałem innym programem i tak jakby mi te programy nie chciały całkowicie obciażyc gpu,o co chodzi ,wczesniej obciazyło normalnie

Edytowane przez Ksw007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, naczelnik5 napisał:

A grasz w furmarki czy w gry?;) Jak w grach jest ok to jest ok;)

Ale to jest dziwne bo programy obciazajace normalnie funkcjonowały ,niby w grze mam te 1900mhz ponad,ale zauwazyłem ze wczoraj mialem 66 stopni i 1800 ponad obrotów a dzis 64 stopnie i 1600 ponad obrotow ,przeciez to jest bardzo dziwne 

Edytowane przez Ksw007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwzględni pogodę na zewnątrz - i tu będziesz miał rozwiązanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ozzbi napisał:

uwzględni pogodę na zewnątrz - i tu będziesz miał rozwiązanie 

Wczoraj miałem taka sama,a macie jakis program dobry do obciazenia gpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dziwne sa twoje rozkminy , wiadomo ze im nizsza temp tym nizsze rpm , to jest normalne . A temp karty jest zmienna bo zalezy od wielu czynnikow a ty rozkminiasz 2 stopnie roznicy:p a jak chcesz dobrze docisnac karte to nie stare furmarki ani programy tylko Metro Exodus Enhanced Edition , ustawiasz wszystko na ultra i karta sie poci na maxa nawet w menu , nie  musisz odpalac kampanii nawet:p

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że moja karta sie poprawiła od wczoraj,dlatego to mnie dziwi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost jest uzależniony od temperatury karty i TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 21:23, Ksw007 napisał:

FurMark

nie używaj tego programu tam zawsze taktowanie będzie niższe i nie wychwycisz niestabilności po zabawie z uv, a to że na stock też jest tak niskie to też normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

nie używaj tego programu tam zawsze taktowanie będzie niższe i nie wychwycisz niestabilności po zabawie z uv, a to że na stock też jest tak niskie to też normalne.

Ja to rozumie w grach i innych programach do testowania mam dobre taktowanie.Jedynie mnie ciekawi dlatego wczesniej jak testowałem tym progralem to pokazywało jednak te 1900+ a od kilku dni już 1700+.Gdyby od poczatku pokazywało zaniżoną wartość to bym zrozumiał ,ale tak to tego nie kminie ;)

Edytowane przez Ksw007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...