Skocz do zawartości
azgan

Spider-Man Remastered PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Teraz to idzie jak burza.

Wiem że zaraz mnie zjedzą ale gra ktoś na haswellu 4/8 z gtx970 ? Będzie to działać jako tako? AC Walhalla śmiga aż miło. Tylko proszę nie odsyłać do tuba.

Teraz nie ma szans żeby to w miarę chodziło na tym sprzęcie. Poczekaj na aktualizacje, bo na pewno poprawia wydajność i będzie ok. 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem chyba z wykorzystaniem GPU za to moja i9 cisnie rowno po 90% uzycia na maks z  RT w fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eltik napisał:

jest problem chyba z wykorzystaniem GPU za to moja i9 cisnie rowno po 90% uzycia na maks z  RT w fhd

Sprawdź użycie cpu bez RT ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Teraz to idzie jak burza.

Wiem że zaraz mnie zjedzą ale gra ktoś na haswellu 4/8 z gtx970 ? Będzie to działać jako tako? AC Walhalla śmiga aż miło. Tylko proszę nie odsyłać do tuba.

Ciężko znaleźć test z Twoim CPU, bo generalnie na 970 da się grać na low/medium:
https://www.purepc.pl/marvels-spider-man-remastered-pc-test-wydajnosci-kart-graficznych-i-procesorow-jakie-wymagania-sprzetowe?page=0,9

https://www.youtube.com/results?search_query=Spider-Man+Remastered+|+GTX+970+

 

26 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Śmiać się z gościa z takim kompem, to jak śmiać się z niepełnosprawnego ? przykro mi się zrobiło @Zhao

Myślę, że się śmiał z tego, aby nie odsyłać do YT, a nie ze sprzętu. :P

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Sprawdź użycie cpu bez RT ;) 

no jest mniejsze i przy okazji fps idzie do gory bez RT tyle ze spadki i tak sa do poziomu 60 z ponad 100. Z RT to podczas bujania na pajeczynie po miescie to i ledwo momentami 50 przekraczam to chyba lekka przesada ze tak malo

Edytowane przez Eltik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Eltik napisał:

no jest mniejsze i przy okazji fps idzie do gory bez RT tyle ze spadki i tak sa do poziomu 60 z ponad 100. Z RT to podczas bujania na pajeczynie po miescie to i ledwo momentami 50 przekraczam to chyba lekka przesada ze tak malo

Z ppc:

"Podczas rozgrywki przygotujcie się również na scenariusze, gdy wchodząc po wieżowcu będziecie mieli 200 FPS-ów, natomiast chwilę później bujając się między wieżowcami licznik pokaże 100, ponieważ obciążenie GPU spadnie i pojawi się bottleneck CPU."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

"Alder Lake shows even higher power consumption but is also significant faster when RT is enabled. "

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Ciężko znaleźć test z Twoim CPU, bo generalnie na 970 da się grać na low/medium:
https://www.purepc.pl/marvels-spider-man-remastered-pc-test-wydajnosci-kart-graficznych-i-procesorow-jakie-wymagania-sprzetowe?page=0,9

 

Te testy przynajmniej procesorowe mozna dac na smietnik juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój 12600K się na coś przyda xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Pojawił się też już test od ithardware.pl dla ciekawskich 

Test kart graficznych w Marvel's Spider-Man Remastered. Jak mocnego sprzętu wymaga człowiek pająk? https://ithardware.pl/testyirecenzje/spider_man_remastered_test_kart_graficznych-22721.html

ee ja mam i9 9gen i 3080 i jakos fps mam inne niz te w tescie a przeciez 10 gen nie jest jakos mega lepsze

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eltik napisał:

a przeciez 10 gen nie jest jakos mega lepsze

Bo to to to  samo  jest.Kolejna wersja skylake.Widziałem tylko jeden film w  60  fps na5800x3d i wydaje sie ze ta gra ma olbrzymie wymagania cpu.Ale nie jest szybka to i 60 starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie sprawdzilem to i bez HT lepiej dziala i nie spada ponizej 60 fps gdzie z HT to i chwilami ponizej 50 potrafilo zejsc i uzycie GPU wzroslo bez HT czyli jest babol w grze

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda z tym BVH to gra została mizernie zoptymalizowana pod RT i nie wykorzystuje możliwości GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wydajność z włączonym HT ? Nic nowego ! 

Przetestujcie Forza Horizon 4 demo/Shadow of tomb raider (wbudowane benchmarki) z HT włączonym i wyłączonym.

Większość gier działa gorzej z włączonym HT. 

 

49314e2aaee4fc0a86589cf77351c3dd5047b34e

75884a2527a117652cf629e12798292dd0496bb2

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Nixxes, oni nawet na spółkę z Eidosem zesrali Deus Exa Mankind Divided i po dziś dzień sypie się losowo na pulpit w trybie DX 12, nikt tego nie naprawił. :E 

Niedługo sam będę testował Pająka to zobaczymy jak to wygląda ale nie oczekuję cudów, oczywiście FSR 2.0 musowo by podgonić GTX 1070.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb59 napisał:

 :E 

Niedługo sam będę testował Pająka to zobaczymy jak to wygląda ale nie oczekuję cudów, oczywiście FSR 2.0 musowo by podgonić GTX 1070.

A co kupiles klucz? :D

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjscia sa 2 w sumie 1 ale z 2 rzeczami zeby normalnie grac

1. wylaczyc HT

2. grac w minimum 1440p a najlepiej 4k

PS oczywiscie to sa rady dla ludzi z mocnymi kartami u ktorych wydajnosc jest mizerna na maks w 1080p np

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie Hyperthreading, czyli SMT w AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lis22 napisał:

Co to jest HT?

Hyper-Threading aka dodatkowe wątki. Masz 9900K więc 8 rdzeni i 16 wątków, jak wyłączysz HT to masz 8 rdzeni i 8 wątków. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swego czasu wielu ludzi ostrzegalo, ze jak sie Windows PC nie ogarnie z Direct Storage to miedzy innymi przez ciagla dekompresje bardzo wzrosnie zuzycie CPU, ze te 12 rdzeni to sie wlasnie przyda do software'owego brute-force owania tego co na konsolach jest zalatwiane sprzetowo. Chyba wlasnie mamy pierwszy przyklad takiej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smogsmok napisał:

Gorsza wydajność z włączonym HT ? Nic nowego ! 

Przetestujcie Forza Horizon 4 demo/Shadow of tomb raider (wbudowane benchmarki) z HT włączonym i wyłączonym.

Większość gier działa gorzej z włączonym HT. 

Nie wiesz jak działa MT w grach. Mogę Ci pokazać na poziomie jednej gry spadki wydajności z SMT i zarazem duże wzrosty ;)

Nawet w tym mizernym benchu Tomba na 12900k jest wzrost wydajności po włączeniu SMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie problem z gra po prostu. Sama gra w sobie bledow innych nie ma tylko ta niska dosc wydajnosc. Mozna grac bez MSI Afterburner i po prostu...grac

Ja tak wczoraj pare godzin gralem bez monitoringu i po prostu cieszylem sie gra bylo momentami czuc ze ta wydajnosc zbyt wysoka nie jest

Mam dedykowane stery...byc moze one sa tez po czesci winne

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...