Skocz do zawartości
azgan

Spider-Man Remastered PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Keken napisał:

Jest jeszcze mix spidermana i days gone czyli Prototype 2 :D

Bardzo fajnia gierka swego czasu.

Gra warta remake IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

Jest jeszcze mix spidermana i days gone czyli Prototype 2 :D

Bardzo fajnia gierka swego czasu.

Infamous był jednak lepszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Althais napisał:

Miewa ktoś crashe w tej grze?

u mnie ani jednego crasha ustawione full HD + wysokie all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Althais napisał:

Miewa ktoś crashe w tej grze?

Na konsoli i pc jest taka przypadłość czasami że jak zmieniasz ustawienia graficzne to pojawiają się crashe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pogralem godzinę i do kosza, nie dla mnie gra. Po prostu taka dziecinna się wydaje, tak jak nie lubię filmów Marvela (z małymi wyjątkami) tak też gry mi nie podchodzą ?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak samo, wywaliłem grę i jednak nie przypadła mi do gustu, napisałem kilka postów wyżej dlaczego.

Crashy to nawet ja nie miałem ale widziałem w necie informacje od różnych osób (w tym w recenzjach portu PC), że występowały więc raczej to nie Twoja wina.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele tych gier na podstawie komiksów i filmów Marvela nie powstało, najwięcej było Spider Manów a ta jest najlepsza z nich, poza jakąś legendą z PS2. Był jeszcze fajny Ultimate Spider Man ale on miał bardzo komiksową stylistykę + były przeciętne gry na licencji filmowej.

Tutaj samo poruszanie się i przemieszczanie po mieście daje dużą frajdę a jest jeszcze walka, bossowie i ciekawa fabuła, która później robi się mroczniejsza. Do tego gra jest bardzo filmowa i do dzisiaj pamiętam walki z groźniejszymi przeciwnikami.Ja nie robiłem większości zadań pobocznych, tylko fabułę i to, co niezbędne lub po drodze.

Pokutuje tu pewnie jeszcze przeświadczenie, że gry są ogólnie dla dzieci a grający dorosły jest pośmiewiskiem dla rodziny i otoczenia, spotkałem się z takimi opiniami.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w tej grze nie ma niczego co przykuwa uwagę na dłuższą metę pomijając fabułę - latanie na pajęczynach to nudy już po godzinie bo ile można śmigać nad tymi samymi ulicami i budynkami w jedną i drugą stronę, aktywności w mieście to jakiś żart - zbieranie plecaków, odblokowanie wież, bicie przestępców jest tak schematycznie monotonne, że nudzi szybciej już bujanie na pajęczynach. Miasto to okrutna makieta, która jedyne co robi to fajnie wygląda kiedy zatrzymasz się na jakimś budynku i popatrzysz na panoramę miasta - to tyle. No i infantylizm związany z lore Spider Mana - dla mnie osobiście jest to po latach zbyt naiwne, jako dzieciak jarałem się i owszem - kupowało się różne komiksy w kiosku i czytało, możecie się śmiać ale to właśnie dzięki komiksom nauczyłem się płynnie czytać jako dzieciak - nie z czytanek szkolnych, które mnie irytowały już wtedy. Sentyment mam do tego super bohatera ale na tym się to kończy bo jednak jako dorosły wolę bardziej dojrzałe i nie tak infantylne opowieści, które po prostu lepiej do mnie trafiają.

Edytowane przez caleb59
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma idiotyczny wygląd głównych przeciwników Spider-Mana którzy wyglądają jak Transformers.

Może byłoby to trudniejsze do wykonania ale osobiście wolałbym takiego pająka w klimatach z lat 90 lub wcześniejszych zamiast tego w czasach smartfonów i jakiś graffiti LGBT na murach, coś takiego

m-merged.jpg

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lis22 napisał:

(...) Co jest tam zbyt dziecinne? (...)

Wszystko?

 

2 godziny temu, caleb59 napisał:

Po prostu w tej grze nie ma niczego co przykuwa uwagę na dłuższą metę pomijając fabułę - latanie na pajęczynach to nudy już po godzinie bo ile można śmigać nad tymi samymi ulicami i budynkami w jedną i drugą stronę, aktywności w mieście to jakiś żart - zbieranie plecaków, odblokowanie wież, bicie przestępców jest tak schematycznie monotonne, że nudzi szybciej już bujanie na pajęczynach. Miasto to okrutna makieta, która jedyne co robi to fajnie wygląda kiedy zatrzymasz się na jakimś budynku i popatrzysz na panoramę miasta - to tyle. No i infantylizm związany z lore Spider Mana - dla mnie osobiście jest to po latach zbyt naiwne, jako dzieciak jarałem się i owszem - kupowało się różne komiksy w kiosku i czytało, (...) . Sentyment mam do tego super bohatera ale na tym się to kończy bo jednak jako dorosły wolę bardziej dojrzałe i nie tak infantylne opowieści, które po prostu lepiej do mnie trafiają.

Nie ma jednego wyrazu do zmiany w tej wypowiedzi.
101% moje odczucia.

 

2 godziny temu, caleb59 napisał:

Sentyment mam do tego super bohatera ale na tym się to kończy bo jednak jako dorosły wolę bardziej dojrzałe i nie tak infantylne opowieści, które po prostu lepiej do mnie trafiają.

Myślę, że celniejszy i bardziej strawny byłby teraz dla nas, zimny, przerysowany, czasami brutalny i sarkastyczny Deadpool. ;)

 

34 minuty temu, Eltik napisał:

Patrzcie to

i?

 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Eltik napisał:

Patrzcie to

 

Niezły potworek. Dropy poniżej 20 fpsów, procesor blisko 90% wykorzystania, Ramu ciągnie prawie 19GB :E

Nie ma podanych ustawień, ale jeżeli to FullHD to gościu ma ewidentnie jakieś problemy z komputerem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecinne to są gierki typu "Moja znajoma świnka Peppa", już nie przesadzajcie. 

Historia choroby pewnego naukowca i co doprowadziło do jego szaleństwa, cały wątek schroniska dla bezdomnych FEAST, trauma i co za tym idzie trudne początki Milesa Moralesa, trochę tego jest :) 

No ale jak się niczego nie słucha, nie czyta, nie rozmawia z nikim z postaci pobocznych tylko bzium bzium od znacznika do znacznika to można sobie takie zdanie o tej grze wyrobić, że dziecinna i infantylna. Sam ją przechodzę trzeci raz, bawię się przednio i polecam! 

Jedyne czego tutaj nie robię to plecaki i zdjęcia słynnych miejsc, reszta łącznie z misjami pobocznymi daje wiele radochy a po odblokowaniu żetonami mocy i ulepszeń eksterminacja niemilców jest naprawdę miodna.

To, że coś jest podane w na pozór luźniejszej formie nie oznacza, że jest całkowitą dziecinadą ;) 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Po prostu w tej grze nie ma niczego co przykuwa uwagę na dłuższą metę pomijając fabułę - latanie na pajęczynach to nudy już po godzinie bo ile można śmigać nad tymi samymi ulicami i budynkami w jedną i drugą stronę, aktywności w mieście to jakiś żart - zbieranie plecaków, odblokowanie wież, bicie przestępców jest tak schematycznie monotonne, że nudzi szybciej już bujanie na pajęczynach. Miasto to okrutna makieta, która jedyne co robi to fajnie wygląda kiedy zatrzymasz się na jakimś budynku i popatrzysz na panoramę miasta - to tyle. No i infantylizm związany z lore Spider Mana - dla mnie osobiście jest to po latach zbyt naiwne, jako dzieciak jarałem się i owszem - kupowało się różne komiksy w kiosku i czytało, możecie się śmiać ale to właśnie dzięki komiksom nauczyłem się płynnie czytać jako dzieciak - nie z czytanek szkolnych, które mnie irytowały już wtedy. Sentyment mam do tego super bohatera ale na tym się to kończy bo jednak jako dorosły wolę bardziej dojrzałe i nie tak infantylne opowieści, które po prostu lepiej do mnie trafiają.

Ale w takich Batmanach jest podobnie: szybujesz nad tymi samymi ulicami Gotham, aktywności poboczne są słabe, miasto to także makieta, itp. Różnica jest taka, że w Gotham zawsze jest noc a w NYC jest też dzień.

Ja do tej pory czytam komiksy Marvela i DC i nie są one dla mnie infantylne ale Polacy nie oswoili się z kulturą historyjek obrazkowych z USA,gdyż u nas te komiksy pojawiły się w 1990 roku a po ok. dziewięciu latach zniknęły z rynku i regularnie zaczęły się pojawiać dopiero w 2015 roku. W USA czy w UK komiksy super hero czytają nawet siedemdziesięciolatkowie ale u nas za krótko były one w świadomości czytelników i graczy.

Co do wyglądu postaci to gra czerpie z serii Ultimate Spider Man, czyli 2000 - 2010 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyl ktos z was ze jest cos pomieszane z okluzja otoczenia? Jak sie HBAO wlaczy to nie ma okluzji a jak sie wylaczy to chyba wtedy jest HBAO i SSAO dziala normalnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na to, że miasto to makieta jest śmieszne, gdyż to nie jest GTA - tutaj bohater porusza się głównie w powietrzu i praktycznie nie schodzi na poziom ulicy, więc jak ma wyglądać miasto? Po ulicach poruszamy się tylko jako Peter a w dodatku jako Miles i te momenty są dopracowane ale jako Spider Man nie ma raczej po co łazić po ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, lamparcicho napisał:

(...)

Historia choroby pewnego naukowca i co doprowadziło do jego szaleństwa, cały wątek schroniska dla bezdomnych FEAST, trauma i co za tym idzie trudne początki Milesa Moralesa, trochę tego jest :) 

Nie znam tych wątków.
Może nadrobię.

14 minut temu, lamparcicho napisał:

No ale jak się niczego nie słucha, nie czyta, nie rozmawia z nikim z postaci pobocznych tylko bzium bzium od znacznika do znacznika to można sobie takie zdanie o tej grze wyrobić, że dziecinna i infantylna. Sam ją przechodzę trzeci raz, bawię się przednio i polecam! 

Zbadam. Może się przekonam.
Dla mnie (YT) infantylna jest forma. Te śpiewające w intonacji dubbingi, jak w "ulicy sezamkowej" mnie odrzucają.
Ale spróbuje może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Eltik napisał:

zauwazyl ktos z was ze jest cos pomieszane z okluzja otoczenia? Jak sie HBAO wlaczy to nie ma okluzji a jak sie wylaczy to chyba wtedy jest HBAO i SSAO dziala normalnie

Tak, nawet Digital Foundry zwróciło na to uwagę, ogólnie zalecane jest używanie SSAO do czasu aktualizacji naprawiającej ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaliscie moze inne stery. Ci co normalnie niby graja to na jakich sterach gracie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

sprawdzaliscie moze inne stery. Ci co normalnie niby graja to na jakich sterach gracie?

Na najnowszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje sie ze moga tego nie naprawic, z drugiej strony to nienormalne zeby nie mozna bylo grac bez spadkow ponizej 60 fps na 10700K i 3070 np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkielet gry jest dobry trochę taki Batman trochę shadow of Mordor trochę assassin's Creed , teraz dodać trochę z wiedźmina 3 trochę z cyberpunka trochę z rdr 2 i będzie świetny Spiderman 2 x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...