Skocz do zawartości
azgan

Spider-Man Remastered PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, caleb59 napisał:

Andrzejku na GTX 970 to wszystko medium albo medium-low, gdybyś miał chociaż GTX 1060 to można by dorzucić do pieca za pomocą AMD FSR 2.0 a tak masz bardzo wąskie pole manewru.

Taa już ogarnąłem, raz na jakiś chrupnie podczas latania po mieście, ale sporadycznie więc się nie przejmuję ? choć w ustawieniach mam tą opcję FSR i jakieś IGTI ale nie sprawdzałem. Ogólnie gra mi się spoko, a nadzwyczajnych wymagań nie mam więc, jestem zadowolony 

 

1 godzinę temu, samsung70 napisał:

ja właśnie mam inne odczucia, tzn podłączyłem teraz kompa pod monitor a wczoraj grałem na kanapie na padzie, i nie wiem jak w to mona grać na klawiaturze, tzn pewnie się da ale dla mnie to typowo jest na pada robione, 

To ja z uja nie mogę ogarnąć pada, jak i w batku czy AC czy tutaj, próbowałem ale ni huhu. W kanapowce luzik, ale w SP to jest mission impossible ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować IGTI, to ich autorskie skalowanie z Playstation, warto dać szansę ale wygląda ponoć gorzej i bardziej rozmydla obraz nawet względem AMD FSR.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, caleb59 napisał:

Możesz spróbować IGTI, to ich autorskie skalowanie z Playstation, warto dać szansę ale wygląda ponoć gorzej i bardziej rozmydla obraz nawet względem AMD FSR.

Po weekendzie dopiero obadam, ale czy na TV i gtxie AMD FDR będzie działać? Tzn nie trzeba mieć karty czerwonych? Choć gierka śmiga aż miło i wygląda spoko jak na moje wymagania, ale z ciekawości sprawdzę te opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Możesz spróbować IGTI, to ich autorskie skalowanie z Playstation, warto dać szansę ale wygląda ponoć gorzej i bardziej rozmydla obraz nawet względem AMD FSR.

IGTI włączyłem zeby zobaczyć, ale na moje to faktycznie wygląda zdecydowanie najgorzej.. FSR wypada o niebo lepiej  ;) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tego co wiem AMD FSR wymaga do działania minimum karty graficznej GTX 1xxx stąd moja sugestia o sprawdzenie ich autorskiego IGTI - być może nie ma takich ograniczeń. Spidermana testowałem u siebie z AMD FSR 2.0 na "jakość", nie trzeba mieć karty graficznej od czerwonych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, caleb59 napisał:

No niestety z tego co wiem AMD FSR wymaga do działania minimum karty graficznej GTX 1xxx stąd moja sugestia o sprawdzenie ich autorskiego IGTI - być może nie ma takich ograniczeń. Spidermana testowałem u siebie z AMD FSR 2.0 na "jakość", nie trzeba mieć karty graficznej od czerwonych.

Z tego co wiem, na 980Ti działa to świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam macie może taki problem ze podczas normalnej gry po jakimś czasie są takie lagi że wręcz freezuje ekran pomaga restart gry i po jakimś czasie problem znowu wraca gram na wysokich i normalnie puki nie złapią mnie te "dziwne" przycinki latam z fpsami w granicach 50-60. Wiecie może czym to jest spowodowane, czy problem leży po mojej stronie czy raczej błąd gry. Mam i5 8400 i gtx 1060.

Edytowane przez Woozie Mu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E A trzeba przyznać, że mod wyszedł całkiem ok.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na podobny poziomie dubb, to przestawiłem się już na polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 00:50, Althais napisał:

Generalnie to kolejna gra od Sony gdzie zbieractwo to motyw przewodni.
Do tego nudy. Ciągle dyndanie na tej pajęczynie. Żeby to jeszcze była jakaś zupełnie inna historia. Coś jak Wiedźmin gdzie gra była kontynuacją książki.
Pograłem kilka godzin i nie potrafię się zmusić aby powrócić do tej gry.

Ja nie zbierałem niczego, przechodziłem fabuł i tylko to, co było po drodze, nie rozumiem manii zbierania wszystkiego, może po zakończeniu głównego wątku.

"Dyndanie na pajęczynie" to urok grania Spider Manem, grając Batmanem, dyndasz na lince z hakiem lub jeździsz Batmobilem. Każdy kto kupuje grę pod tytułem "Spider Man" musi brać pod uwagę, że lwia część rozgrywki to "dyndanie na linie" ;)

 

W dniu 19.08.2022 o 08:25, lpcl napisał:

Standard w tych TPP cinematik experiencach od sonki. Pececiarze to bóg wie czego się tam spodziewają.  Akurat miałem ps4 i bokiem mi te ich gierki wychodzą. 

Jaki standard? W Uncharted czy w The Last of Us nie ma zbieractwa jako takiego, poza amunicją.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lis22 napisał:

Ja nie zbierałem niczego, przechodziłem fabuł i tylko to, co było po drodze, nie rozumiem manii zbierania wszystkiego, może po zakończeniu głównego wątku.

"Dyndanie na pajęczynie" to urok grania Spider Manem, grając Batmanem, dyndasz na lince z hakiem lub jeździsz Batmobilem. Każdy kto kupuje grę pod tytułem "Spider Man" musi brać pod uwagę, że lwia część rozgrywki to "dyndanie na linie" ;)

 

Jaki standard? W Uncharted czy w The Last of Us nie ma zbieractwa jako takiego, poza amunicją.

Nie no infamous,  ratchet,  horizon,  days gone,  tsushima.  W ogóle na sonce nie ma takich ubi gierek,  to przecież kłamstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ang dubbing jest o wiele lepszy i tylko w tym polecam grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zbieractwo jest w Ratchecie, poza amunicją?

Poza tym, ja akurat zbieractwo lubię, jeśli idzie o crafting - tak jest w Horionie czy w GoT, tam nie ma zbieractwa dla zbieractwa, tylko po to, żeby tworzyć amunicje, przedmioty, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ?

A eng dubbing odrazu włączyłem, wsumie jedynym pl dubbingiem był W3 to jest mistrzostwo świata. 

A jak zobaczyłem znajdzki... To poczułem AC, choć tutaj wydaje mi się że jest tego x razy więcej niż w przypadku AC, ale nie przeszkadza i tak pozbieram wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc pod ostatnim postem..... świetne forum bardzo pomocne........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

A jak zobaczyłem znajdzki... To poczułem AC, choć tutaj wydaje mi się że jest tego x razy więcej niż w przypadku AC, ale nie przeszkadza i tak pozbieram wszystkie ?

Nie zgodzę się, znajdziek nie ma znowu tak dużo a sam świat jest znacznie mniejszy niz Ac wiec nie nudzi ich samo zbieranie zwlaszcza ze np przy plecakach zasze stoi jakaś fajna historia danej rzeczy którą można odsłuchać. Tak jak nie lubie tego typu rzeczy to tutaj bawilem się swietnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, jakbaj napisał:

Nie zgodzę się, znajdziek nie ma znowu tak dużo a sam świat jest znacznie mniejszy niz Ac wiec nie nudzi ich samo zbieranie zwlaszcza ze np przy plecakach zasze stoi jakaś fajna historia danej rzeczy którą można odsłuchać. Tak jak nie lubie tego typu rzeczy to tutaj bawilem się swietnie 

Teraz Ci dokładnie nie odpowiem, ale jak zobaczyłem listę w Chinatown? Pierwsza lokacja, to szczerze minka mi zrzedła. Plecaki ogranąłem, reszta to ? są. We wtorek się zagłębie.

Co jak co to jak mówisz, fajne są te historie przy plecakach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Woozie Mu napisał:

Dzięki za pomoc pod ostatnim postem..... świetne forum bardzo pomocne........

i5-8400 i GTX 1060 to za mało do komfortowej gry na wysokich detalach, nie podałeś ilości pamięci RAM oraz jaką masz wersję GTX 1060 (były dwie - 3GB i 6GB).

Problemy jakie opisujesz pasują do stopniowego zapychania się pamięci RAM/VRAM co powoduje spadki płynności gry po czasie. Jedyne co możesz zrobić to obniżyć detale graficzne gry + polecam włączyć AMD FSR 2.0 (przy Twoim kompie najlepiej preset Balanced).

Warto też profilaktycznie sprawdzić temperatury podzespołów podczas gry, mamy lato i sprzęt dostaje po 4 literach tym bardziej kiedy obieg powietrza w obudowie jest słaby, konserwacyjnie wymień też pastę termoprzewodzącą na CPU o ile dawno to robiłeś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, caleb59 napisał:

i5-8400 i GTX 1060 to za mało do komfortowej gry na wysokich detalach, nie podałeś ilości pamięci RAM oraz jaką masz wersję GTX 1060 (były dwie - 3GB i 6GB).

Problemy jakie opisujesz pasują do stopniowego zapychania się pamięci RAM/VRAM co powoduje spadki płynności gry po czasie. Jedyne co możesz zrobić to obniżyć detale graficzne gry + polecam włączyć AMD FSR 2.0 (przy Twoim kompie najlepiej preset Balanced).

Warto też profilaktycznie sprawdzić temperatury podzespołów podczas gry, mamy lato i sprzęt dostaje po 4 literach tym bardziej kiedy obieg powietrza w obudowie jest słaby, konserwacyjnie wymień też pastę termoprzewodzącą na CPU o ile dawno to robiłeś.

 

16gb ramu wersja 3gb ale te lagi są w losowych momentach dzisiaj zdarzyły się dopiero po 2h i sprawdzałem te lagi występują nawet na niskich a co do temperatur to jak sprawdzałem to były normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mamy winowajcę - 3GB VRAM na karcie, dziękuję za uwagę.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

To już mamy winowajcę - 3GB VRAM na karcie, dziękuję za uwagę.

Nawet na najniższych ustawieniach ciekawe każda inna gra śmiga nawet dl 2 na wysokich w 50 fps śmiga bez żadnych lagów tylko spiderman ma lagi więc to nie może być wina mojego kompa

 

Edytowane przez Woozie Mu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Dying Light 2 inaczej wykorzystuje pulę pamięci, Spiderman robi to inaczej (być może błędnie) i mamy gotowy problem. Poza tym nie Ty jeden narzekasz na płynność: https://steamcommunity.com/app/1817070/discussions/0/3431200155186191619/

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Woozie Mu napisał:

16gb ramu wersja 3gb ale te lagi są w losowych momentach dzisiaj zdarzyły się dopiero po 2h i sprawdzałem te lagi występują nawet na niskich a co do temperatur to jak sprawdzałem to były normalne 

No to wina gry, może aktualizacje coś poprawią a póki co szybki restart co 2h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

No to wina gry, może aktualizacje coś poprawią a póki co szybki restart co 2h ;)

Też tak sobie wmawiam że to wina gry bo nie ma innej opcji żeby to była wina mojego sprzętu jak każda gra śmiga tylko spiderman chrupie niestety te 2h nie jest regułą czasem po 15 min trzeba zrobić restart czasem po 30 min albo jak wczoraj rekordowo po 2h

 

4 godziny temu, caleb59 napisał:

Po prostu Dying Light 2 inaczej wykorzystuje pulę pamięci, Spiderman robi to inaczej (być może błędnie) i mamy gotowy problem. Poza tym nie Ty jeden narzekasz na płynność: https://steamcommunity.com/app/1817070/discussions/0/3431200155186191619/

Czyli moje przypuszczenia że gierka wymaga poprawy pod tym aspektem było słuszne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, że 3GB VRAM do nowych gier to za mało to też warto wiedzieć chyba, że zdajesz sobie z tego sprawę i odpowiednio przycinasz detale w nowych produkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...