Skocz do zawartości
marcinwieszak

Komputer do montażu filmów w Premiere Pro - 6500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po wielu latach mój leciwy i5 4670k i gtx 760 zaczęły mnie potężnie irytować przy montażu, wiadomo sprzęt już mocno przestarzały.

Chciałbym zakupić maszynę która będzie służyła w 90% do obróbki w Premiere, okazjonalnie After Effects i Photoshop.

Max cena jaką mogę zapłacić to 6500 zł, monitor posiadam w rozdzielczości 2k.

Pracuję w tym momencie tylko na plikach 4k, nagrywamy różnym sprzętem więc ciężko mi doprecyzować specyfikację takich plików, głównie sony a7III i a7sIII.

Myślicie, że da radę coś sensownego złożyć? Komputer złoże sobie samemu, nie chcę aby robiła to za mnie firma X. Niby coś tam poskładałem na pierwszym lepszym sklepie internetowym, ale wolałbym dopytać jak to jest z tym premierem, nie wiem czy będę chciał sprzęt podkręcać, więc teoretycznie opcja z K w intelu mi nie potrzebna, z drugiej strony jest duża różnica w specyfikacji i osiągach między np i5 12400 a i5 12600k. Jeżeli nie ma sensu kręcić, to chyba lepiej zrezygnować z z690 i brać inne, tańsze mobo, za dużo informacji :D

Ważne też dla mnie jest aby mobo miało wifi.

Screen wstawiam z hurtowni, gdzie będę mógł za sprawą znajomego kupić sprzęt po cenie netto, realnie mam około 5000-5500 zł na zakup po cenie netto.

nr1.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płytę na https://www.x-kom.pl/p/709344-plyta-glowna-socket-1700-asus-tuf-gaming-b660-plus-wifi-ddr4.html lub https://www.x-kom.pl/p/709180-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-b660-gaming-x-ax-ddr4.html czy https://www.x-kom.pl/p/709201-plyta-glowna-socket-1700-msi-mag-b660m-mortar-wifi-ddr4.html - zależnie co taniej tam masz u kumpla.

RAM poszukaj 3600 MHz CL17/CL18, bo na 4000 MHz będzie pracował w wolniejszym trybie Gear 2.

Samsung 980 nie ma DRAM, słaba opcja. Szukaj Crucial P5 Plus / PNY CS3040. Przydałby się też jakiś osobny SSD na scratch / temp, może być coś taniego nawet na SATA, np. Crucial MX500.

Obudowa lepiej RG6V - przewiewniejsza.

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, dodatkowo będą montowane dwa SSD i dwa HDD które już posiadam w moim aktualnym komputerku - z SSD Goodram 256gb i i MX500 512GB, które właśnie posłużą na cashe. do tego mam na magazyn danych 1TB toshibe p1000 i 2TB WD reda, mam jeszcze jedną toshibę 1Tb, ale z tego co widzę to i jedna i druga obudowa ma tylko 2 sloty na 3,5, raczej nie ma sensu dopłacać teraz 150zł do większej obudowy tlko dla 1TB HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to teraz wygląda, z obudowami jest tak, że mało która mi się podoba dlatego koniecznie muszę ją zostawić  :)

nr1.thumb.PNG.a4702087b5f0c7a85c490d1d35bb482a.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe ceny w tej hurtowni, nawet po dodaniu VATu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, pod premiere pro lepiej zostawić i5 12600k czy jednak może dołożyć 250zł i wziąć i7 12700 bez k ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7, dwa dodatkowe duże rdzenie nie zaszkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym dorzucił do i7 jak budżet pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, troszkę się zestaw zaktualizował, jeszcze przesyłam do sprawdzenia zanim zrobie finalny zakup, bo dziś muszę go zamówić :) .

Niestety nie mam na hurtowni innych płyt z wifi, dlatego musiałem wybrać trochę droższych, są matx, ale koniecznie chcę płyte atx, bo ma tez wiecej zlacz na dyski nvme.

Czy wszystkie komponenty beda okej? Moze cos zmienic? Pewny jestem tylko procka i karty, nie jestem pewny ramów, zasilacza i chłodzenia, nie wiem czy jest sens brać wodne, może powietrzne? Będzie troche taniej.

Obudowa też w sumie pod znakiem zapytania, ta albo RG6V, chociaż RG6V też na hurtowni nie ma.

Co myślicie? Za dużo decyzji bo zależy mi aby wszystko było okej :(

image.thumb.png.08494ec4ad46daa6023aad498cbde8e7.png

image.thumb.png.37ca72816fa5b2f9815bd4d22e084a7c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku. Obudowa trochę mniej przewiewna bo z zamkniętym frontem, ale mimo wszystko ma dobrą wentylację.

Płyta w porządku. Jak byś wziął płytę bez WiFi i osobno dokupił kartę sieciową to w sumie wyjdzie podobnie cenowo więc nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza - jak masz trochę wolnej kasy i chcesz mieć zasilacz na długie lata to czemu nie. Możesz też zobaczyć czy nie mają Cooler Master V750 Gold V2, według mnie trochę lepsza opcja choć ten TT też jest ok.

Sprawdź może jeszcze czy nie ma jakichś pamięci z niskimi radiatorami w tej hurtowni - w tym Armisie jest dość mało miejsca na AIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma Coolermastera, wezmę zatem tego TT.

Niestety w podobnej cenie nie ma innych ramów, wszystkie dostepne za tydzien-dwa, a niestety wczoraj spalił się mój komputer, jakieś spięcie w zasilaczu i potrzebuje nowy na jutro ... : /

Z rmamami jest opcja aby wziąć 1 kość 32gb i będzie niższa, czy to już raczej bez sensu?

Cholibka, RG6V jest niedostępny na hurtowniach, Armis jest, ale teraz się zastanawiam czy wszystko się zmieści, może jeszcze jakaś inna obudowa w podobnej cenie? Nie musi mieć światełek, nie zależy mi na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się, jedyne obawy mam o ten wysoki RAM, ale znów Navis F240 nie jest zbyt gruby więc może i nie będzie problemu. 

Z innych bud może Corsair 275R, Corsair 4000D, Genesis IRID 505 Midi, Genesis Irid 515, Lian Li LANCOOL 205 Mesh.

 

Pojedynczej kosci nie bierz bo nie będzie Dual Channel i wydajność poleci ostro w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 275R Airflow.

Zwykły 4000D (bez Airflow) nie dość że ma jeden wentylator mniej to jeszcze ma zamknięty front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta NZXT tez spoko. Wybierz pomiędzy NZXT a 275 Airflow - na zasadzie która się bardziej podoba.

 

EDIT: A nie, jednak w NZXT nie zamontujesz AIO na gorze… To weź Korsarza, to świetna buda.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem identyczny zestaw, tylko z obudową od MSI, bardziej przestronna a i fajna promocja była. 
mam pytanie odnośnie navisa. Jest on na pewno poprawnie podpięty. Wentylatory pod CPU_FAN1 a pompa pod PUMP_FAN1

Wentylatory swieca i obraxaja sie a przy dotyku czuc ze pompa tez dziala (moja pierwsza pompa ale wydaje sie ze jest okej), natomiast przy starcie systemu dostaje informacje CPU FAN ERROR, po czym wszystko normalnie sie uruchamia. W biosie tez nie pokazuje mi za duzo informacji i nie wiem co robic, pokazuje 0RPM dla cpu i 0RPM dla pump, nawet wiatraka z obudowy nie pokazuje..

 

Edit. Mam ustawione PWM na wszystkich wiatrakach i pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...