Skocz do zawartości
lukibossss

Upgrade MSI B450 A-pro - tanio ale z dobrą dźwiękówką

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić moją MSI B450 a-pro, która dzielnie służy mi już wiele lat, obsługując ryzeny: 1700>3600>3800X>5600X. Nie zależy mi na jakichś bajerach, chciałbym żeby funkcjonalność była przynajmniej nie gorsza + lepsza karta dźwiękowa. Nie musi to być najnowsza seria, ani topowa, podajcie nazwę jakiejś sensownej sztuki a już ja sobie poszukam używanej "okazji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz płytę główną tylko dla karty dźwiękowej?

Edit: jeżeli tak to dobra używana tania karta Asus Xonar DX/XD w granicy 150 pln lub często w oficjalnym sklepie Creative można dostać Sound Blaster X G6 w cenie około 300 pln. 

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może..

FiiO E10K? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kibolkks napisał:

Zmieniasz płytę główną tylko dla karty dźwiękowej?

Edit: jeżeli tak to dobra używana tania karta Asus Xonar DX/XD w granicy 150 pln lub często w oficjalnym sklepie Creative można dostać Sound Blaster X G6 w cenie około 300 pln. 

Tzn nie to że tylko dla dźwiękówki, bo raczej większość płyt będzie po prostu lepsza od mojej podstawowej b450. Trochę tak nie pasi mieć rtxa 3090 na płycie za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fenomen AMD, że możesz mieć płytę za 200 pln z najnowszym Ryzenem i wszystko będzie działało jak na płycie B550 czy X570.

Nowa płyta poza trochę szybszymi liniami na dyski M.2 (w zastosowaniach profesjonalnych ale jak masz SSD to Cie to nie dotyczy) nie da Ci absolutnie nic więcej.

Kup oddzielną dźwiękówkę i ciesz się sprzętem. 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak

miałem b450 gaming plus max, czyli brat bliźniak twojego a-pro

audio alc 892, faktycznie poniżej krytyki, ale mam xonara DX, gra o niebo a nawet dwa nieba lepiej.

mam B550 tomahawk, który ma bardzo dobre audio ALC1200, ale i tak nie gra tak dobrze jak xonardx

Dobrze Ci radzą, nie kombinuj z płyta, tylko dokup sobie jaką fajną kartę

Tematów o takowych w dziale audio mnóstwo ;)

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej chłopaki, dzięki w takim razie nie marnuje hajsu, jak działa to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukibossss napisał:

Trochę tak nie pasi mieć rtxa 3090 na płycie za 200zł

Co sonsiedzi pomyślom :E

Skupianie się na dźwiękówce niezależnie od segmentu to trochę grząski grunt - bo nie liczy się tylko kodek, ale także jak wszystko zostało poprowadzone, oraz jak sekcja audio została odizolowana. Nawet przy high-endzie nigdy nie ma się pewności, że część przebić nie będzie słyszalna.

Także dużo pewniejsze jest dedykowane audio. Nawet nie musi być wewnętrzna, zewnętrzne pracujące po USB czy optyku to też opcje warte rozpatrzenia.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

Jeśli chodzi o dzwięk to rozumiem na tej płycie jest fatalny, https://www.olx.pl/d/oferta/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-pci-e-CID99-IDPuQzc.html za stówkę masz o niebo lepszą + ma wzmacniacz słuchawkowy

Akurat od zawsze mi się kojarzy że to jest mega budżetowy model asusa, serio jest taka różnica? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak masz taki badziewny kodek jak na tych msi b450 to jest niebo a ziemia, miałem u siebie pozniej sprzedałem koledze w grach nie ma porównania co do słyszalności kroków np + jest sporo głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Tak, jak masz taki badziewny kodek jak na tych msi b450 to jest niebo a ziemia, miałem u siebie pozniej sprzedałem koledze w grach nie ma porównania co do słyszalności kroków np + jest sporo głośniej.

Ja nie chcę głośniej, ja chcę dobrą jakość odtwarzanej muzyki ;) używam PCM2704 na USB, gra lepiej niż ALC na MSI, choć wielkiej przepaści nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to ta cisza na tej integrze doskwiera, jak kupiłem swoją b450 tomahawk to 2 dni wytrzymałem i powiedziałem o nie tak nie bedzie :E wszystko na 100% i tylko na głośnikach ok a na słuchawkach tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem DGX cały jeden dzień po przesiadce z sound blasterów wszelakich, kompletni mi nie podszedł, ale ja nie używam słuchawek. Dopłaciłem do DX, dopiero wtedy poczułem że " mi pasuje " . Tez za 100-120zł kupi, a problem ze sciszaniem kanału ( losowy ) tyczy się każdego xonara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dx i tez ten problem niestety mnie dopadał ze ściszaniem losowo :/ a karta fajna była tyczył się praktycznie każdej DX ale nie wszystkich modeli, ds czy AE które miałem tego problemu nigdy nie miały jak i sam DGX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiedziałem że dgx też robił jaja, dobrze że go nie kupiłem po dx :E znajomy z forum miał lata DGX i nigdy coś takiego się nie stało :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam Xonara DGX i nie odczuwam problemu, ale ja odsłuchuję głównie na głośnikach 5.1, a jak muszę użyć słuchawek, to tylko przez wyjście z przodu obudowy.
Wczoraj oglądałem serial na Disney+ w słuchawkach i nic podobnego nie miało miejsca. Nie odczuwam problemów, nie zwróciłem uwagi na to, mimo, że mam problem ze słuchem- uszkodzony nerw słuchowy, to tym bardziej jak słucham na stałym poziomie głośności to bym odczuł, że coś nagle słabiej słyszę.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał u siebie problem z wyciszeniem jednego kanału to nawet z wadą słuchu byś to zauważył ? bo podczas tej akcji praktycznie dzwięku nie ma na jednym kanale :E i żadne sterowniki świata / żonglowanie systemami na to nie pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Gdybyś miał u siebie problem z wyciszeniem jednego kanału to nawet z wadą słuchu byś to zauważył ? bo podczas tej akcji praktycznie dzwięku nie ma na jednym kanale :E i żadne sterowniki świata / żonglowanie systemami na to nie pomagało.

Odczułbym na bank, bo nawet gdy ściągam aparaty słuchowe, bo jednak trochu uciskają słuchawki w aparaty- są za uszne, to i tak bym poczuł, bo często trafiam na różne źródła czy to twitch, youtube czy nawet film, gdzie dźwięk potrafi być za cicho i muszę z 15% podbijać np do 20%. Nie miałem  tego problemu, jakby był to bym dał znać. Nie wiem od czego to zależy, pewnie od farta:rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...