Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kadajo napisał:

Radzę poczytać czym jest Dolby Atmos :)

Wiem, że skoro tak mówisz, to coś jest z moim atmosem nie tak. Mimo to, gra brzmi genialnie - fajnie pozycjonowanie dźwięków i czysty i wyraźny dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ten memory leak więc bez aktualizacji nie da rady w to grać jak nie masz karty z dużą ilością VRAM, mimo braku przekroczenia zasobów pamięci w opcjach gry i tak się wywaliła więc wnioskuję, że problem występuje po czasie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Radzę poczytać czym jest Dolby Atmos :)

Dolby Atmos for Headphones

Dolby jest już wszędzie, no prawie wszędzie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tgolik napisał:

ograłem 40 min. Gra działa i wygląda obłędnie ze świetnym HDR, na OLEDzie. Pomieszczenia 90-120 fps, ulica, po tym, jak uderzył w nich samochód - 75 - 90 fps, 20 lat później, na zewnątrz - 80 - 100 fps. 4k, ultra, bez DLSS.

Tak jak pisałem wcześniej, na dobrych PC gra wymiata ( przyznaje że HDR jest naprawdę SPOKO ) a płaczą właściciele 5- 7 latków którzy myślą że na ultra będą mieli 200 fps  jak PS5 ledwo 30 daje radę. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dobry pecet "przypudruje" kiepski port.

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Dolby Atmos for Headphones

Dolby jest już wszędzie, no prawie wszędzie :E

W lodówce jeszcze nie ma :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

W lodówce jeszcze nie ma :E

Phi, ja mam w soundbarze z biedry za 150zł, Dolby wymiata - potwierdzam :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lifusiek napisał:

Ciekawe czy to nie przez OC ram/GPU, u mnie też się lądowało dlugo na 5800x3d, nawet dokładnie nie wiem ile bo po 20min i 30-40% odpaliłem odcinek serialu na PC ale bez crash się obyło. 

Nic nie kręcone wszystko stock 

No i wywaliła mu się gra totalnie po gdzieś 30min grania, przed tem miał nagle 2 loadingi kółko mu się załączyło proszę czekać :E 

 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RTX4090 napisał:

na dobrych PC gra wymiata

Dobry pecet to jest pecet średniak. Zestawy z RTX 4090 to jest sprzęt dla "ętuzjastów". Jak dojdziemy do sytuacji, gdy gry będą działać dobrze tylko na Waszych "dobrych" komputerach to będziecie mogli sobie sami je napisać, bo każdy deweloper nasra z góry ten niewielki odsetek ludzi, na których i tak nie zarobi.

 

  • Like 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którzy mieli crashe gry - czy możecie sprawdzić systemowy podgląd zdarzeń/zdarzenia administracyjne i zobaczyć czy oprócz crashy samego .exe gry mieliście też crasha sterownika Nvidii, który "przestał działać ale odzyskał sprawność"?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frog67 napisał:

"wersja demo"  :E 

''Kolega'' wersja demo, że Wam wstyd nie jest tak publicznie przyznawać się do piractwa!

Szkoda wydać 2 stówy na grę więc nic dziwnego, że plebs gra na ziemniakach i same problemy XD

Edytowane przez Userkamil
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Sony nagrabiło sobie wymaganiami tej gry i mordęgą/niezrozumieniem z shaderami. STEAM nie będzie musiał Last of US wyrzucać ze sklepu. Gra sama z siebie spływa już poza pierwszą dziesiątkę.

Szkoda dobrego tytułu. Coś nie tak z kontrolą jakości u SONY - zrobili to samo co CDR, tylko odwrócili platformy.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, nie umiecie odpalić podglądu zdarzeń? Dawajcie, sprawdźcie i dajcie znać czy razem z grą wywala się też sterownik Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Ponawiam pytanie, nie umiecie odpalić podglądu zdarzeń? Dawajcie, sprawdźcie i dajcie znać czy razem z grą wywala się też sterownik Nvidii.

Zaktualizowałeś sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma nowszego sterownika niż ten co wyszedł nie dawno a dokładnie 23go.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tgolik napisał:

Gra sama z siebie spływa już poza pierwszą dziesiątkę.

Wczoraj mieli peak players na poziomie 36k i gdyby ta gra była dobrze zoptymalizowana to pewnie dzisiaj i jutro jakby się rozeszły dobre wieści po necie to zrobiłaby rekord wśród wydanych gier Sony na steam. A tak jak poszła fama o lipie i masa negatywów, to raczej niewielu to kupi już premierowo, a wielu zrobiło po prostu zwrot :E i dzisiaj już teraz gra ~24k ludu. Zaraz wyleci z pierwszej pięćdziesiątki.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Wczoraj mieli peak players na poziomie 36k i gdyby ta gra była dobrze zoptymalizowana to pewnie dzisiaj i jutro jakby się rozeszły dobre wieści po necie to zrobiłaby rekord wśród wydanych gier Sony na steam. A tak jak poszła fama o lipie i masa negatywów, to raczej niewielu to kupi już premierowo, a wielu zrobiło po prostu zwrot :E i dzisiaj już teraz gra ~24k ludu. Zaraz wyleci z pierwszej pięćdziesiątki.

Wielka szkoda, że niestety masowo tak to wygląda. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy jesteście eksperci we wszystkim a żaden nie potrafi sprawdzić podglądu zdarzeń w systemie? :E Dwa kliknięcia, rzućcie okiem bo chcę coś zweryfikować. Nie mam kogo zapytać więc pytam tutaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Userkamil napisał:

Wielka szkoda, że niestety masowo tak to wygląda. ?

 

moga podziekowac tej "super firmie" ktorej zlecili port na PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

Tacy jesteście eksperci we wszystkim a żaden nie potrafi sprawdzić podglądu zdarzeń w systemie? :E Dwa kliknięcia, rzućcie okiem bo chcę coś zweryfikować. Nie mam kogo zapytać więc pytam 

Tym co grają nie crashuje, reszta nie gra ?

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś mozliwosc odblokowania tych innych skinów przed ukończeniem gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59 mi wczoraj w prologu wywaliło raz crasha podczas jazdy samochodem ale na starych sterach Nvidii, o oczko niższych niż te aktualne ;) 

Dlatego zacząłem dzisiaj od aktualizacji do najnowszych (zresztą sama gra się o to dopominała) i problem wysypywania się u mnie rozwiązał.

Zdarzenie 1000, Application Error

Nazwa aplikacji powodującej błąd: tlou-i.exe, wersja: 1.0.1.0, sygnatura czasowa: 0x641f4c65
Nazwa modułu powodującego błąd: tlou-i.exe, wersja: 1.0.1.0, sygnatura czasowa: 0x641f4c65
Kod wyjątku: 0x80000003
Przesunięcie błędu: 0x0000000001e7f223
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1028
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d961cbaa8f552f
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: H:\SteamLibrary\steamapps\common\The Last of Us Part I\tlou-i.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: H:\SteamLibrary\steamapps\common\The Last of Us Part I\tlou-i.exe
Identyfikator raportu: 4c5de1bc-6bea-4462-aea8-9c365fab86bf
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: 

Błędu od sterownika Nvidii nie było w tym czasie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Userkamil napisał:

Jest jakaś mozliwosc odblokowania tych innych skinów przed ukończeniem gry?

nie, dopiero po przejsciu glownego watku dostajemy X punktow ktore mozemy przeznaczyc na inne skiny

no i chyba wersja deluxe miala dodatkowo odblokowane jakies skiny broni

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze może sprawdzić? Jedna osoba trochę mało tym bardziej na starych sterownikach, a crashy miało więcej osób, dzięki.

Klikamy Start w systemie i w szukajce wpisać "podgląd zdarzeń", odpalić, później po lewej kliknąć "widoki niestandardowe" i "zdarzenia administracyjne". Szukać wpisów z czerwonym wykrzyknikiem dotyczących błędów samej gry lub sterownika Nvidia.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...