Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Dark Ambient napisał:

z tego co czytam to i nawet na tej karcie to nie działa jak trzeba :szczerbaty:

Działa, jeżeli ktoś posiadając taki sprzęt ma problemy to nie wiem jakim cudem. Zostaje tylko syf i gnój w systemie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega *** ChOpLaCz *** napisał, że jednak masełka nie ma. To jest masełko czy nie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Po tych 2 patchach już nie trzeba nawet dlss. I proc nie idzie jak głupi.

Co do piracenia, w momencie gdy Steam pozwala oddać grę do 2h używania, ściąganie pirata to totalne frajerstwo. Tu nie ma żadnych wytłumaczeń. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak dziś wygląda zabawa na PC (4K i wszystko w prawo) tylko dla pasjonatów co chcą kolejne grube tysiące wywalać „rok do roku” albo konsola za 2K i masz wszystko w tyłku. Nie ma tu nic pomiędzy czy to się komuś podoba czy nie. Kup konsole i ciesz się grami przez kolejne lata a nie co premiera to ciągły lament. Też mnie trafiało, że Hogwarts nie latał na full na mojej 3090 i co? i nic poleciałem jak jeleń do sklepu po 4090 i już lata. Tak to wygląda niestety. ?
Żeby była jasność…

Zle, że rynek tak wygląda ale kompletnie NIC z tym nie zrobicie. Żadne „głosowanie” portfelem nie pomoże i od lat nie ma pospolitego ruszenia graczy PC. 
 

P.S. Naprawdę jak miałbym tyle czasu i nerwów tracić tu co niektórzy to z marszu polazlbym po konsole i omijał wątek PC ;)

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Userkamil napisał:

Niestety tak dziś wygląda zabawa na PC (4K i wszystko w prawo) tylko dla pasjonatów co chcą kolejne grube tysiące wywalać „rok do roku” albo konsola za 2K i masz wszystko w tyłku. Nie ma tu nic pomiędzy czy to się komuś podoba czy nie. Kup konsole i ciesz się grami przez kolejne lata a nie co premiera to ciągły lament. Też mnie trafiało, że Hogwarts nie latał na full na mojej 3090 i co? i nic poleciałem jak jeleń do sklepu po 4090 i już lata. Tak to wygląda niestety. ?
Żeby była jasność…

Zle, że rynek tak wygląda ale kompletnie NIC z tym nie zrobicie. Żadne „głosowanie” portfelem nie pomoże i od lat nie ma pospolitego ruszenia graczy PC. 

Tylko konsole niszczą mózg. Od X360 siedziałem na konsolach, porzuciłem PC bo ciągle coś trzeba było wymienić. Do tego mania podkręcania, modowania i tak dalej. Ale PS5 i XSX przelały czarę goryczy. W pewnym momencie ciągle 30 fps doprowadziło mnie do stanu krytycznego. Do PC wróciłem w listopadzie. Jak tydzień temu zobaczyłem u kuzyna GOW w 30fps to myślałem, że zwymiotuje. I nie przesadzam, jak po pół roku w 60-120 nagle widzisz 30 to masz odruch wymiotny. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne pitolenie to jest dla mnie takie gadanie. Bo właśnie po to gram na PC, że chce sobie dopasować tak grę jak mi się podoba. A nie, że albo maks albo nic. Bzdura totalna. Jeżeli producent podaje wymagania konkretne i pomimo posiadania takiego sprzętu gra nie działa to dla mnie to jest wadliwa gra i nie mam zamiaru jak ten jeleń dać się robić na kasę i iść kupować nowy sprzęt. Ja wiem, że jakoś trzeba usprawiedliwiać zakup takiej karty, ale trochę powagi.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Tylko konsole niszczą mózg. Od X360 siedziałem na konsolach, porzuciłem PC bo ciągle coś trzeba było wymienić. Do tego mania podkręcania, modowania i tak dalej. Ale PS5 i XSX przelały czarę goryczy. W pewnym momencie ciągle 30 fps doprowadziło mnie do stanu krytycznego. Do PC wróciłem w listopadzie. Jak tydzień temu zobaczyłem u kuzyna GOW w 30fps to myślałem, że zwymiotuje. I nie przesadzam, jak po pół roku w 60-120 nagle widzisz 30 to masz odruch wymiotny. 

Ja tam od 10 lat grałem tylko na PC (cała gen. PS4 mnie ominęła) i takich odruchów nie mam.:D A GoW działa w 30, 40 i 60fps.;)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dark Ambient napisał:

Straszne pitolenie to jest dla mnie takie gadanie. Bo właśnie po to gram na PC, że chce sobie dopasować tak grę jak mi się podoba. A nie, że albo maks albo nic.

Oczywiście jeżeli godzisz się na pewne ustępstwa i nie biadolisz, że gra nie lata Ci na Full to jest ok.

Ale potem wpada jeden z drugim i piszą, że gra wygląda słabo wrzucając taki scr. Wchodzę do tej samej lokacji i u mnie wygląda inaczej XD

cPNE996.jpgOZP6UEJ.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Ja tam od 10 lat grałem tylko na PC 9cała gen. PS4 mnie ominęła) i takich odruchów nie mam.:D A GoW działa w 30, 40 i 60fps.;)

Nie. Gra działa tylko i wyłącznie w 30. Dla mnie obcinania detali i rozdzielczości to coś co nie istnieje i nie jest argumentem mającym jakikolwiek sens. W ogóle te ustawienia w konsoli robiące z niej upośledzonego pc to największy żart w historii branży. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale logika. To na PC też gra działa tylko w jednym trybie Ultra? :E 

 

Nie wiem w czym Ci przeszkadza, że gracze lubią mieć wybór ustawień nawet na konsolach. 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dark Ambient napisał:

Straszne pitolenie to jest dla mnie takie gadanie. Bo właśnie po to gram na PC, że chce sobie dopasować tak grę jak mi się podoba. A nie, że albo maks albo nic. Bzdura totalna. Jeżeli producent podaje wymagania konkretne i pomimo posiadania takiego sprzętu gra nie działa to dla mnie to jest wadliwa gra i nie mam zamiaru jak ten jeleń dać się robić na kasę i iść kupować nowy sprzęt. Ja wiem, że jakoś trzeba usprawiedliwiać zakup takiej karty, ale trochę powagi.

Od kiedy kupno topowej karty to robienie z siebie jelenia? Mój psychoterapeuta nigdy nic nie wspominał... 

2 minuty temu, Jaycob napisał:

Ale logika. To na PC też gra działa tylko w jednym trybie Ultra? :E 

PC z zasady daje możliwości dowolnej konfiguracji gry. Konsola z zasady pozwalała włożyć płytę i grać. Każdy tak samo. Koniec kropka. 

Ale tak, po to jestem jeleniem który kupił 4090, aby istniało ULTRA i nic więcej. 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "bogu" takich graczy jest ułamek, bo tak to nikt by gier nie tworzył. :E 

3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

aby istniało ULTRA i nic więcej

 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Dzięki "bogu" takich graczy jest ułamek, bo tak to nikt by gier nie tworzył. :E 

 

No właśnie nie. Powinna być ogólnie dostępna tylko jedna karta w cenie do 3k i każdemu każda gra działać tak samo. A nie jakieś podziały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był mniejszy podział kart i ogolenie sprzętu na PC to może optymalizacja był by lepsza.  Ale chyba na tym cała magia PC się opiera - na dowolnej konfiguracji. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Userkamil napisał:

Ale potem wpada jeden z drugim i piszą, że gra wygląda słabo wrzucając taki scr. 

Człowieku zejdź ze mnie nigdy na grę nic nie powiedziałem jak to wygląda źle a  tu już wyciągasz jakieś insynuacje z dupy.

Shota wrzuciłem tylko po to nie aby pokazać ci że kolega to nie wymysł a ty wyciągasz jakieś daleko idące bzdury ogarnij się, skoro przytaczasz ten shot i piszesz to co piszesz.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, frog67 napisał:

Shota wrzuciłem tylko po to nie aby pokazać ci że kolega to nie wymysł a ty wyciągasz jakieś daleko idące bzdury ogarnij się, skoro przytaczasz ten shot i piszesz to co piszesz.

Nic personalnego ale ludzie właśnie na podstawie takich „shotow” „grania na youtubie” póżniej piszą mądrości o lekkim liftingu z PS4 ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO

Wyrywasz z kontekstu wypowiedź. Nie o to chodzi, że samo kupno to robienie z siebie jelenia tylko w momencie, gdy jestem zmuszony to zrobić, żeby w ogóle móc pograć, pomimo że deklaracje producenta co do wymaganego sprzętu były inne. Widzisz różnicę? Czy na karcie RTX 2080 Ti da się grać w ustawieniach wysokich w 1440p w 60 klatkach tak jak to zostalo oficjalnie podane? Jeżeli nie to dalsza dyskusja jest dla mnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dark Ambient napisał:

Jeżeli producent podaje wymagania konkretne i pomimo posiadania takiego sprzętu gra nie działa to dla mnie to jest wadliwa gra

Na to co podają producenci w oficjalnych wymaganiach gier to trzeba patrzeć z dużym przymrużeniem oka :E I tak jest od lat przy większości gier, wymagania są zaniżane, a potrafią i być bezsensownie zawyżane w niektórych przypadkach. Do tego nieraz te tabelki są totalnie nie spójne dla poszczególnych trybów, jakby po prostu z tyłka jakiś marketingowiec sobie wklepywał co mu tam przyjdzie do głowy :E

Ściema leci wszędzie, także na konsolach, w sumie tam to już szczególnie potrafią polecieć z marketingiem typu 4k@60fps. Później odpalasz i się okazuję, że tryb 60 fps to żadne 4k, a zwykła dynamiczna rozdzielczość, gdzie przez większość czasu leci w ~1440p, z dropami do 1080p, a 4k to widzisz jak patrzysz w chmury, albo w niebo czy w menu gry :E

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dark Ambient napisał:

@PiPoLiNiO

Wyrywasz z kontekstu wypowiedź. Nie o to chodzi, że samo kupno to robienie z siebie jelenia tylko w momencie, gdy jestem zmuszony to zrobić, żeby w ogóle móc pograć, pomimo że deklaracje producenta co do wymaganego sprzętu były inne. Widzisz różnicę? Czy na karcie RTX 2080 Ti da się grać w ustawieniach wysokich w 1440p w 60 klatkach tak jak to zostalo oficjalnie podane? Jeżeli nie to dalsza dyskusja jest dla mnie bez sensu.

Miałem do niedawna kartę RTX 3080. Używałem jej tylko do 1440p@120, gdyż do tego celu została stworzona. Do 4k@120 (60 z RT) pierwszą kartą jest RTX 4090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Userkamil napisał:

Nic personalnego ale ludzie właśnie na podstawie takich „shotow” „grania na youtubie” póżniej piszą mądrości o lekkim liftingu z PS4 ?

Na podstawie tego co widziałem nawet na streamie to mogę ci powiedzieć że dla mnie gra wygląda bardzo ładnie i od strony technicznej to nie powiedziałbym że to gra iluś tam letnia (remake widać robi robote), wszystko ładne, oczywiście mając na uwadze że nie ma co oceniać chociażby samych tekstur.

Wrażenie na pewno robią odbicia bardzo dobrej jakości mimo że nie ma RT, chociaż akurat moje zdanie jest takie że największą róznice w RT robią nie odbicia a GI.

Patrząc na TLoU i RE4R to dla mnie dość podobny poziom techniczny oba tytuly robią wrażenie, i TLoU powinien przy prawidłowo zorbionej optymalizacji powinien wydajność mieć zbliżoną do RE4R a obecnie to mamy gorszy performance o ponad 50% więc widać Naughty Dog ma sporo do poprawy.

Edytowane przez frog67
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 2080ti w 1440p na high, to chyba dobrze chodzi. U mnie na 3080 po uv jest 80-100 fps w takich ustawieniach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest mój problem. Jak producent jest niesłowny to olewam. Serio jest mnóstwo gier innych do ogrania/innych ciekawszych zajęć, że niezagranie w jakiegoś technicznego kasztana różnicy mi specjalnie nie zrobi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Konsola z zasady pozwalała włożyć płytę i grać. Każdy tak samo. Koniec kropka. 

Od PS3 i później PS4 Pro tak już nie jest. Wkładasz grę, ściągasz patche, wchodzisz w opcje i wybierasz tryb graficznych: od 2 do nawet 6 (w niektórych grach i jak masz TV 120hz) Konsole bardziej przypominają PC teraz.  ;) M+K także da się podpiąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dark Ambient napisał:

Ale to nie jest mój problem. Jak producent jest niesłowny to olewam. Serio jest mnóstwo gier innych do ogrania/innych ciekawszych zajęć, że niezagranie w jakiegoś technicznego kasztana różnicy mi specjalnie nie zrobi ?

Jeśli bardzo chcesz zagrać w TLOU, to raczej inna gra Ci tego nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę, ale w granicach rozsądku. Na pewno nie bedę wymieniał sprzętu dla jednej gry, jak pozostałe 90% mnie interesujących działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...